С какво занимавате децата в къщи,когато не излизате?

  • 2 370
  • 10
Здравейте мами,споделете вашият опит и дайте съвет.Какво правите,когато седите по цял ден с децата в къщи?Клкото по- кофти става времето,толкова по се замислям как ще прекарваме студените зимни дни newsm78
Виж целия пост
# 1
Ми то не се е случвало да не излезнем май,но при наистина кофти време- кубчетата са спасявали положението-строи до припадък китайската стена Crazy
Виж целия пост
# 2
С играчките, които имаме. С рисуване с водни бои - голяма плескавица настава, но пък има занимание. И с разни други нестандартни неща-помощ в готвенето и другата домакинска работа.
За малкия е дори по-лесно-пълзи и изучава всички ъгли на стаята. Grinning
Виж целия пост
# 3
Четене на книжки, игра с играчките, пеене на песни, рисуване и ей такива разни и разбира се неизменните - пипане на непозволените неща, катерене на всевъзможни места, от което следва, в края на деня една истерична мама и нон стоп ревящо дете!
Много е неприятно това лошо време, но аз се старая за 1 час на ден да е, ама да излезем, че иначе....
Виж целия пост
# 4
Цял ден вкъщи затворени си е кофти, то мен ме хващат лудите, какво остава за дете  #Crazy
Та затова все гледам да излезнем поне за малко, ако ще и до някоя съседка.
Иначе четем книжки, гледаме телевизия, рисуваме, играем електронни игри, готвим или по-точно правим сладки, обаче вярно е че писва и по някое време почваме да се караме  Confused
Виж целия пост
# 5
Не излизаме единствено ако вали дъжд.През времето,което сме вкъщи,дребосъка се занимава сама (с малки изключения)-опитва се да сглоби нещо с комструктора,шари по една магнитна дъска,цели с топки един малък баскетболен кош,закачен на вратата (колко успява е друг въпрос Wink).Когато и писне да се забавлява сама,ми бута някоя книжка в ръцете и започвам да и чета.
Използва ме и за конче (това е чуден масаж Simple Smile)...
Виж целия пост
# 6
Кашон от голям телевизор. Чудесна къща.
Вчера с мъжа ми са правили палатки - столове и одеяло. Дай му да се крие и да скача върху произведението.
Правим гараж и тунел от конструктора и бучи с колите.
Най-обича (а и аз) да отидем на гости някъде.
Като готвя има собствен нож (от тези за мазане), давам една глава лук или картоф и почва да "реже", разбирай забива ножа...и е много доволен.
Виж целия пост
# 7
Ох на тази възраст са много трудни. В общи линии ме прави на луда хвърля играчки най вече топки пък аз му ги нося. Или иска да върви и аз да съм покрай него да го вардя да не падне. Отваря шкафовете и хладилника. Абе гледаме поне 4 пъти в седмицата да излизаме. През работната седмица излизаме с други мами с деца на нашата възраст долу горе и се срещаме в детски заведения, ходим на работата на тати или ри баба му на гости, излизаме по заведения с приятели и той е с нас разбира се. Но в къщи си играем с каквото сварим.
Виж целия пост
# 8
От няколко седмици си измислихме игра - подреждаме разни препятствия (разбирай легени, столове, столчета), правим мост от големия конструктор, възглавници по пода и прочие. Двамата обикалят на определените места, ако излязат - ги ям, аз съм крокодил  Embarassed . не знам дали обясних добре, но много им харесва. И всеки ден измисляме ново препятствие.
Виж целия пост
# 9
Гледаме филмчета, пеем песнички, танцуваме, гоним се през дългия коридор, а като я хвана я "хапвам",  търкаляме през стаята някоя кола, аз от единия край - тя от другия, строим с конструктора "дупки" и после се гледаме през тях, простираме прането на сушилнята /тя подава щипки/, реди прането в пералнята, после съответно тя го вади /без по-тежките неща/, готвим - много обича тестени изделия, защото си играе с тестото, реди баницата с мен, гъделичкаме се, правим гимнастиката на мама /лягам на леглото с прибрани крака, тя сяда върху тях, хващам я за ръчичките и си повдигам леко краката - фитнеса ряпа да яде/, крие се като се завива с някоя завивка, а аз плача че детето го няма, а тя после се показва и аз се радвам, че съм го намерила. И май това е всичко.
Виж целия пост
# 10
Подариха ни учебни тетрадки за предучилищна възраст и с тях играем на училище. Колкото можем, разбира се.  Grinning
Играем на град - от кубчета строим град и пълним улиците с камиони и колички, със знаци, багери и работници с инструменти и даже имаме извънградска част, в която се разхожда крава. Градът има тежка участ, нападат го я роботи, я извънземни и супер герои го спасяват кажи-речи, всеки ден.
Подобна е играта ни на замък - правим замък, събрали сме различни фигурки от шоколадови яйца - принцеси, рицари, крал. Имаме един голям плюшен дракон също.
Играем на магазин - правим щанд и всички приятели (разбирай плюшени играчки) пазаруват.
Днес например ще правим дроид от диск, картон и лепило. Мисля, че и на него ще му се прииска да нападне града.  Joy
Освен това работим с пластелин, водни бои и моливи.
Играем с една нова видео игра, която е с камера и всъщност чрез нея ти влизаш в играта и правиш различни движения (пукаш балони, ловиш разни неща). Голяма гимнастика е.
Отпускаме и малко време за различни електронни игри. На компютър още не му даваме да "работи".
Четем книжки - аз на него и той на мен.
С баща си играят на по-бойни игри - "бият" се с мечове, преследват чудовища на тъмно с  фенер, ловят крокодили...
Това е, което сме правили последните няколко дни. Другото вече не помня.  newsm78
Опитвам се да го включвам и в домакинството - носи ми разни неща, помага при готвене, оправя си стаята.
Мие банята, вари компоти - ох, размечтах се!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия