Проспан за 6-месечно бебе?

  • 15 977
  • 10
Дъщеря започна да накашля и това естествено ме притеснява. Започнах да и давам панадол, но ми се иска нещо по-специално за кашлица. Лекарката ни беше предписала Проспан - при нужда, но в опътването пише, че не се дава на деца под 1 годинка. И незнам какво да правя. Има ли някой мнение по въпроса за Проспана и може ли да ми даде съвет.
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Самуил беше на 4 месеца, когато му предписаха Проспан. Мен също ме озада4и това, което пише на листовката, но педиатърката ми каза 4е няма проблем да се дава в определени слу4аи и на по-малки деца.
Виж целия пост
# 2
Аз също някъде ок. шестия месец съм давала Проспан - на листовката наистина пише, че е за деца над 1 г., но лекарката ми обясни, че листовката е стара и не е актуализирана, и че няма проблеми.
Против кашлица при моята бебка действа много добре едно мехлемче - Пулмекс бейби. Мажат се гърдичките и гръбчето. Има още едно, май Хустажил се казваше. Най-добре питай лекарката ви какво допълнително можеш да даваш.
Виж целия пост
# 3
Аз също някъде ок. шестия месец съм давала Проспан - на листовката наистина пише, че е за деца над 1 г., но лекарката ми обясни, че листовката е стара и не е актуализирана, и че няма проблеми.
Против кашлица при моята бебка действа много добре едно мехлемче - Пулмекс бейби. Мажат се гърдичките и гръбчето. Има още едно, май Хустажил се казваше. Най-добре питай лекарката ви какво допълнително можеш да даваш.
Това Пулмекс бейби нещо като загряващо мехлемче ли е защото една приятелка ми беше споменала нещо, но не помнеше как се казва, а май ще имаме нужда от нещо такова.
Виж целия пост
# 4
Сестра ми работи във фармацевтична фирма, работи само сред лекари и фармацевти и ми е забранила да давам Проспан даже на сина ми, който е на 5 години. Въпросния екстракт, който сиропа съдържа не бил много препоръчителен за деца. Хустагила е доста по-безобиден. Аз не бих дала на бебето си Проспан. Не съм специалист, само казвам лично мнение.
Виж целия пост
# 5
Сестра ми работи във фармацевтична фирма, работи само сред лекари и фармацевти и ми е забранила да давам Проспан даже на сина ми, който е на 5 години. Въпросния екстракт, който сиропа съдържа не бил много препоръчителен за деца. Хустагила е доста по-безобиден. Аз не бих дала на бебето си Проспан. Не съм специалист, само казвам лично мнение.

айде сега! Слушайте педиатрите си, момичета!
Виж целия пост
# 6
Синът ми беше на 3 м. когато му изписаха Проспан /капки/ чела съм листоката и реагирах като теб , но ми казаха че няма страшно давах  2 дневнопо 3 капки
Виж целия пост
# 7
Аз вече два пъти давам Проспан, но и двата пъти не подейства Sad
За дете под годинка мисля, че хомеопатичните сиропи са по-подходящи.Аз почти винаги се съобразявам с листовката, а ако се налага да се дава нещо, което е за по-големи деца, просто намалете дозата.
Виж целия пост
# 8
Моята педиатърка ми каза, че нямало смисъл от подобни сиропи при малки бебета, защото те така или иначе нямат отхрачващ рефлекс. А на сина си съм давала доста пъти Проспан и имаше бърз ефект
Виж целия пост
# 9
Мира, форумът е за даване на мнения. Аз съм дала моето лично мнение по въпроса  Simple Smile А колкото до това да слушаме педиатрите си, то аз не слушам моята на 100%, защото ако я слушах сина ми досега щеше да е пил 15 пъти антибиотик. И не е само тя, масово българските лекари изписват антибиотици за здрасти. Който иска - да слуша и да дава всеки път и Проспан на бебе, и всичко останало. Аз лично съм се постарала да разуча подробности за различните лекарства и казвам това, което мисля. Никой не е длъжен да мисли като мен  Wink
Виж целия пост
# 10
Мира, форумът е за даване на мнения. Аз съм дала моето лично мнение по въпроса  Simple Smile А колкото до това да слушаме педиатрите си, то аз не слушам моята на 100%, защото ако я слушах сина ми досега щеше да е пил 15 пъти антибиотик. И не е само тя, масово българските лекари изписват антибиотици за здрасти. Който иска - да слуша и да дава всеки път и Проспан на бебе, и всичко останало. Аз лично съм се постарала да разуча подробности за различните лекарства и казвам това, което мисля. Никой не е длъжен да мисли като мен  Wink

Права си, но и аз имам мнение. Съжалявам за личната лекарка, съветвам те да я смениш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия