Хемоглобин 174 на 6-месечно бебе!!!!!!!!!!

  • 1 094
  • 13
Мили мами, успокойте ме, че не е страшно! Хемоглобина на сина ми е 174 - адски високо. Лекарката ми каза да повторим изследването, защото според нея лабораторията не е читава. Но аз съм много, много притеснена - ами ако и утрешното изследване в друга лаборатория покаже пак прекалено висок хемоглобин??? Аз се притеснявах да на му е малко по-нисък, защото го кърмих изключително и го захраних на 6 навършени месеца, а то какво се оказва....
Виж целия пост
# 1
Правилно ти е казала лекарката - повторете изследването (задължително в друга лаборатория),най-вероятно е грешка.В съседния форум една мама така я бяха наплашили със страшно висок ХБ,детето било обезводнено,дрън-дрън - и при повтарянето се оказа грешка.
Така че не бързай да се притесняваш излишно - ще видиш,че няма да има проблем Grinning
Виж целия пост
# 2
Норвално е да се притесняваш, но изчакай все пак повторното изследване - най-вероятно е грешка. Опитай се да не се притесняваш предварително. Стискам палци всичко да е наред.
Виж целия пост
# 3
Дано повторните изследвания да са в норма и всичко да е наред. Praynig
Виж целия пост
# 4
Убедена съм, че е грешка!
Изобщо тия изследвания на ХБ на 6 и 12 м. все повече ми се струват една излишна глупост, заради която майките повече се притесняват, ама с тая здравна политика...

Успокой се и изобщо не си го слагай на сърцето. След два дни ще се похвалиш с едни чудесен резултат, сигурна съм!
Виж целия пост
# 5
А може ли съвсем лаишки да попитам - какъв е проблемът ако е висок? Щото ако е нисък - ясно, ама обратното newsm78
Виж целия пост
# 6
Това, което успях да разбера от Интернет (защото джипито каза, че ще коментира след като повторим изследването, за да не ме притеснява излишно) е, че хемоглобин 174 много вероятно да е следствие на дехидратация - т.е бебето е обезводнено. Наричат го още "лъжлив" хемоглобин, защото при повторно изследване може резултатът да е съвсем различен. Не знам как синът ми ще е обезводнен, след като го кърмя на поискване и след като когато го захраних, започнах да му давам вода. Верно, че не я иска, но аз все пак упорствам...Иначе висок хемоглобин  е също симптом и за някакви заболявания, но не успях да разбера какви...

Ох, не знам как ще издържа до понеделник - лекарката каза да изчакаме малко и тогава да повторим изследването. Дано всичко да е наред...
Виж целия пост
# 7
Според мен е грешка в резултата от лабораторията.На една моя приятелка-тя също пише във форума и може да се включи по-късно-на 6-месечното й момиченце бяха изкарали хемоглобин 176.И тя много беше притеснена.Оказа се ,че хемоглобина на малката е съвсем нормален,даже малко нискък-112.Вторият път изследванията са ги правили в друга лаборатория.Пусни прби на друго място,така ще е най-добре.
Виж целия пост
# 8
Tea, ne se pritesnyavai za dehidratacia. Dehidrataciyata im red drugi simptomi, koito shteshe da zabelejish - malko mokri pampersi (deteto ne pishka), hlytnali ochi, lipsa na sylzi kato plache, i t.n. Spored novite knigi, po koito i az gledah sina si, voda ne e neobhodimo da se dava dokato se kyrmi - tya se nabavya s kyrmata. Az na moya sin voda i sokcheta pochnah da mu davam na 6 meseca, kato pochnahme pyurencata. Nai-veroyatno e greshka, ne si go slagai na syrce dokato ne vidish novite izsledvaniya.
Виж целия пост
# 9
Сбъркали са в броенето, не се притеснявай... Повторете, ако е нужно потретете и тогава му мислете...

На Роси бяха объркали едно изследване... За серумно желяза... На първото изследване беше 13.2, а на второто, след точно три седмици, в същата лаборатория... Дадоха цифра 5,6... Без никакво разболяване или каквито и да е катаклизми... Просто грешка... Добре, че не обърнахме внимание на втората цифра... Иначе трябваше да почнем да тъпчем с желязосъдържащи препарати... Трето изследване след още около два месеца си показа 12.8... Което е напълно в нормата...

Пък и все пак за дехидратация на вашия малчуган трябва да има още доста признаци, нали...?
Виж целия пост
# 10
Мили мами, бяхте прави - хемоглобина ни е 116 !!!!!!!!! Много съм щастлива! Благодаря на всички ви за подкрепата и успокоението Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Радвам се за вас! Hug
Най-накрая да си отдъхнеш.  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Много се радвам!  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Браво!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия