Изцедих 20 гр. Това ли е края?

  • 321
  • 3
Вече съм захранила дъщеря ми, но още си я кърмех сутрин и вечер, после започнах да дохранвам вечер и накрая спрях и остана само сутрешното кърмене, но сутринта реших все пак да видя колко си хапва сутрин, защото бързо огладнява и ицедих 20 гр от двете гърди. Незная какво да правя, да стимулирам ли по някакъв начин, има ли шанс да се увеличи кърмата? Да се предам ли?
Виж целия пост
# 1
Най-лесният и сигурен начин да увеличиш кърмата си е да увеличиш броят на кърменията. Нека не те притеснява, че детето ти е вече захранено - до навършването на една годинка млякото остава основната му храна и дори се препоръчва да не се заместват хранения, а твърдата храна само да допълва млечните. Като начало можеш да започнеш да му предлагаш гърдата преди хранене, когато е гладна, за да е сигурно, че ще суче с желание.

Започни да пиеш повечко лактогонен чай или вода, повечко супи.

Ако предлагаш сокчета и вода - спри, за да може вместо това да даваш на детето да суче.

Но ако целта ти е да запазиш само едно кърмене на денонощие, трябва да знаеш, че върнете ли се отново на това едно хранене, кърмата ти отново ще намалее. Просто "произовдството" на кърма е свързано с нейното търсене. Ако даваш само по веднъж на 24 ч., организмът ти произвежда много малко.

Смяташ ли, че това е приемлив вариант за теб?
Виж целия пост
# 2
Аз също в последновреме не мога да изцедя повече от 20 грама  и то ПРЕДИ кърмене!!!Но Марти наддава много добре!Веднъж Бу спомена, че и тя също не може  да изцеди няккяво по- голямо количество ...Оттогава съм спокойна и сигурна!  Grinning
Виж целия пост
# 3
Ако искаш да стимулираш лактацията яж повече сурови-непечени орехи,лук и пий много течности.Това при мен даваше добър резултат Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия