По колко най-много вода(чай) се дава на бебе?

  • 1 830
  • 14
po kolko naj mnogo ml voda moga da davam na bebeto-na 2 meseca 4.8kg?Strah me e da ne prekalqvam -ponqkoga stigame do 250 ml za denono6tieto newsm78
Виж целия пост
# 1
А колко мляко пие? Подслаждаш ли водата? Ако да, опитай с неподсладена.
Според мен е гладно.
Виж целия пост
# 2
vsu6tnost voda ne dava -karame samo na 4aj4eta
qdem po 7 pyti po 120 ml
Виж целия пост
# 3
Първо значение има дали сте на кърма или на АМ. По принцип бебетата до 6м. възраст или докато не се захранят не се нуждаят от допълнителни количества вода, набавят си  нужното количество от кърмата/млякото. Аз предлагам но не иска все още да пие на 5м. и 20 е. Лятото в жегите е пил но не повече от 20-30 мл.
Виж целия пост
# 4
И моето пиеше някъде по толкова на тази възраст, ако не и повече (без да е гладна). Докторът не ни е давал горна граница, само долна - 150 мл на денонощие. Не съм следяла обаче стриктно колко пиеше, но обикновено всеки ден се налага да пълня поне по веднъж шишето с водата, а то е 250 мл.
Виж целия пост
# 5
Винаги съм му давала толкова колкото му се пие Peace
Виж целия пост
# 6
ние пием по 150-200 мл, а понякога дори и 50 мл неизпива. Ние пием само чай на Хип.
Виж целия пост
# 7
еми  колкото  му  се пие , колкото повече  вода  пие  толкова  по-добре  за  бъбреците
Виж целия пост
# 8
еми  колкото  му  се пие , колкото повече  вода  пие  толкова  по-добре  за  бъбреците

Да, за голям човек обаче, при бебетата бъбреците се натоварват, затова не се препоръчва вода, камо ли много.
Виж целия пост
# 9
Определено давай, колкото му се пие! Няма страшно да прекалиш. Нали знаеш, че бебето повръща това, което му е в повече, така, че не се притеснявай - давай вода на воля.
Ако пие прекалено много и те притеснява захарта (ако я подслаждаш), намали захарта - така, хем ще намали пиенето на вода, хем няма да приема толкова много захар.
Според мен водата не натоварва бъбреците..... Thinking
Виж целия пост
# 10
Ако кърмиш на поискване няма да ще да пие вода-ама хич.Ние сме така и вода не ще-а аз спрях и да предлагам-просто явно детето няма нужда. Wink
Виж целия пост
# 11
Моя вода въобще не искаше докато се кърмехме.
Пробвай да му даваш водата без захар.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 12
Аз съм й давала на Глория колкото иска.И сега даже пие много вода и сокове,но това не ме притеснява.
Виж целия пост
# 13
Вода не е пил, докато не захраних. Опитвах един-два пъти малко води4ка с разтворена кафява захар /заради запек/, не прояви интерес.
Виж целия пост
# 14
Вода не е пил, докато не захраних.
И аз така - и с двете бебета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия