Опасни люлки се предлагат на пазара!!!

  • 2 470
  • 16
Здравейте, мами! Пускам тази тема в опит да ви помогна да не купувате за децата си един крайно опасен продукт, който аз имах злощастния късмет да купя на детето си като подарък за Коледа. Става въпрос за т.нар. Градинска люлка със сенник с марка Чиполино. /ето тази тук http://www.family-bg.com/catalog/popup_image.php?pID=1541/.
От 14.12, когато сме я купили до днес, 16.12 синът ми е слаган в нея 4-5 пъти, двата от които падна! Първият път напред, по глава, след като т.нар. "колани" не го задържаха и вторият път назад, при най-обикновено леко люлеене, облегалката се смъкна сама и детето политна във въздуха с главата надолу назад! Детето ми е на почти 7 месеца, тежи 7 кг и е с дължина 70 см. При условие, че на самата люлка е отбелязано, че е предвидена за деца от 6 до 18 месеца, питам се какво ли ще се случи ако в нея бъде поставено по-голямо детенце?!
Държа да отбележа, че сме спазили всички инструкции за безопасност, още повече, че я купихме сглобена. Държа също така да отбележа, че въпросната люлка е закупена за 58 лв, от един от най-престижните магазини за детски стоки в гр. Стара Загора.
По този повод аз сметнах за свой морален дълг да ви предупредя. По същата линия ще сезирам всички организации, които са отговорни за разрешаването на  казусите, свързани с нарушаване правата на потребителите. Защото и потребителите в нашата държава би трябвало да имат права-колкото и невероятно да звучи.
Виж целия пост
# 1
Ужас  Confused В едно детско заведение има такива люлки и майките си ги придърпвахме до масите, докато си пием кафето лятото, дъщеря ми по цял ден е висяла вътре и не сме имали проблеми  newsm78
Виж целия пост
# 2
И ние имаме такава люлка,от 1 година я ползваме,но проблем не сме имали никакъв,дори няколко пъти е сглобявана и разглобявана.Според мен е било добре сами да я зглобите за да сте сигурни,особено това с облегалката,явно нещо не е било затегнато или е било разхлабено.Незнам,но НАШАТА люлка в никакъв случай Naughtyне е опасна!Купихме я за 60лв.
Виж целия пост
# 3
Линка не работи, не можах да видя люлката.
Виж целия пост
# 4
Ами, може, аз принципно нямам нищо против люлките, нали затова я купихме! Ама това някакви имитации на такъв тип люлки ли са, не знам. Толкова ми е болно, с толкова радост я купихме Sad
Виж целия пост
# 5
На същата фирма има една автоматична електрическа люлка - Super Swing. Някой да я е ползвал? Става и за столче за хранене.Имате ли някакви впечатления?Исках да купя такава на сина си....ама сега се замислих... newsm78
Виж целия пост
# 6
Линка не работи, не можах да видя люлката.
Опитай сега

И ние имаме такава люлка,от 1 година я ползваме,но проблем не сме имали никакъв,дори няколко пъти е сглобявана и разглобявана.Според мен е било добре сами да я зглобите за да сте сигурни,особено това с облегалката,явно нещо не е било затегнато или е било разхлабено.Незнам,но НАШАТА люлка в никакъв случай Naughtyне е опасна!Купихме я за 60лв.
Може, може сега серията да е нещо дефектна/след първия инцидент прерових навсякъде да открия дали Чиполино има такъв продукт или е нещо имитация. На другия ден видях, че я прибавиха към каталога на bg.family-т.е. да, има такъв продукт, но го прибавиха едва сега, може би е една серия, не знам newsm78/. Целта ми е да предпазя, а не да нападам. Дано на никоя от вас не се случи да види детето си в положението, в което го видях аз. Пробвахме всичко, просто явно направата й е такава. Не знам дали е до фирмата, имам и други неща на Чиполино и винаги съм била доволна, но това тук... Naughty
Виж целия пост
# 7
Аз имам такъв тип люлка и съм доволна. Купихме я това лято,е, Алекс се е люляла всичко на всичко 10 пъти за цялото лято,но за щастие инциденти не сме имали. Люлката я сглоби баща ми,защото беше разглобена,но не я е усъвършенствал допълнително.
Ето я нашата:
 http://www.bgphoto.net/photos/1002/o632554670708906250.JPG
А и като се има впредвид моята племенница как люляше Алекс #Crazy
Да не би да сте още малки? Или де да знам и аз защо се е получило така. Аз имам също неща на Чиполино и от всичко тяхно съм доволна,което не значи че не може да направят куца серия. Confused
Виж целия пост
# 8
Ами то ще стане ясно. Решила съм твърдо да издействам конкретната люлка да бъде подложена на изпитания-доколкото това е възможно в България, дори и ако трябва лично аз да платя за тях. Просто ми омръзна да ме правят на идиот в тая нашата държава #2gunfire
Виж целия пост
# 9
На същата фирма има една автоматична електрическа люлка - Super Swing. Някой да я е ползвал? Става и за столче за хранене.Имате ли някакви впечатления?Исках да купя такава на сина си....ама сега се замислих... newsm78


Здрасти!
Купувай смело! Ние ползваме същата. В нашия случай люлката е екстра защото ние стола харесахме, а то се оказа че и за люлка става. Според мен с този модел, вероятността да ти се случи случката на Августа е нулев. Недостатъкът и е само че е заема доста пространство като се отвори, но пък това я прави стабилна.
Виж целия пост
# 10
трябва да кажа, че на нас ни подариха подобна ползвана люлка, но за по-голямо, вече седящо детенце. слагала съм бебка само няколко пъти в нея и я изпратих на село - определено почти всички пъти имаше опасност да падне моето съкровище, а на два пъти едвам я опазих!  #2gunfire
определено потърси правата си. аз не го направих, защото мислех, че това ни се случва понеже люлката е стара.  Sad
Виж целия пост
# 11
Лелеее, Августа, за втори път ли е паднал Ники?
Все съм знаела, че продават боклуци на нашия пазар, ама чак пък и опасни... #2gunfire

Ако мога да помогна с нещо при търсенето на правата - насреща съм!!!
Целувки на малкия герой Hug
Виж целия пост
# 12
еййййй #Cussing out
ако ти трябва някой за скандал знаеш към кой да се обърнеш.
Целувки на сладкия усмивка Никол Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Аз имам такъв тип люлка и съм доволна. Купихме я това лято,е, Алекс се е люляла всичко на всичко 10 пъти за цялото лято,но за щастие инциденти не сме имали. Люлката я сглоби баща ми,защото беше разглобена,но не я е усъвършенствал допълнително.
Ето я нашата:
 http://www.bgphoto.net/photos/1002/o632554670708906250.JPG
А и като се има впредвид моята племенница как люляше Алекс #Crazy
Да не би да сте още малки? Или де да знам и аз защо се е получило така. Аз имам също неща на Чиполино и от всичко тяхно съм доволна,което не значи че не може да направят куца серия. Confused

ние имаме същата люлка, не сме имали проблеми досега, а сме люляли Вики и други бебета, даже на една позната бебчето спеше само там, когато ни дойдат на гости, сега вече замислих сериозно, но така и така мислех да я прибирам, защото лятото вече ще е голяма за нея, Avgusta, съжалявам, че с вас така се е получило, дано детенце е добре, прегръдки
Виж целия пост
# 14
Явно си имала нещастието да попаднеш на дефектен продукт, което си е недопустимо щом става дума за бебче. Търси си правата до дупка. Малко в страни от темата: Нашата люлка си я направихме от столче за велосипед (от склада на ТСМ в Пловдив за 20лв.) и найлонови въжета от Бриколаж. Много е удобна и повече от година  не съм имала инциденти. (Ако някой има интерес, мога да кача снимки) Преди това около месец обикаляхме по магазините, но никоя не ми се видя достатъчно надеждна. Някак несериозно ми изглеждаха (особено тия с батериите), като си знам хубустника ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия