Трюфел

  • 5 414
  • 16
  Реших тук да ви питам...
  Какво е това чудо Бял трюфел, дето цената му за килограм сега в Метро е 5 999лвл без ДДС  Shocked
  Признавам си, не съм яла, а май няма и да ям при тея цифри  Naughty
  Ама ме гризе любопитството, що за вкус е това? И струва ли си да кихнеш такава сума за бял или черен трюфел? Някой, ако е ял да сподели!
Виж целия пост
# 1
Трюфелите са гъби, кото растат под земята. Ето какво представляват :



Ама с тази цена от шест бона, май ще ги пробвам в другия живот  Laughing
Виж целия пост
# 2
Не знам закупени така какво е приложението им, но съм ги яла в шоколад. На мен не ми хареса, но пък на други да. Не мога да опиша вкуса  в шоколада какъв е.
А ще пиеш ли вино от 200, 400, 1200 лева Mr. Green?
Виж целия пост
# 3
Най-хубавите трюфели са белите tartufo bianco и черните tartufo nero pregiato. И тях ги продават пресни преz zимата. Иначе преz лятото пресни са т.нар. летни трюфели, но те не са толкова хубави като другите.
Цената на белия може да достигне, в zависимост от качеството, до 5000-6000 евро/кг. (може и по скъпи да продават)
А трюфелите ги търсят свинчета или кучета. Wink
Виж целия пост
# 4
Яла съм трюфели - бяха в буркан като кьополу на вид (да не кажа, че приличаха на аку). Предполагам, че не всичко в буркана е било трюфел. Вкусни са, но чак пък за толкова хвалби не заслужават, а толкова пари пък още по-малко. Нищо няма да си загубил ако не си ял трюфели на този свят . Според мен трюфелите, както и пармезана, черния хайвер и други прехвалени неща не се харесват на всички, но се ценят от определени хора. Те имат силен аромат и вкус и се ядат в символични количества. Трюфелите, които ядох се мажеха на съвсееееем тънък слой върху филийка, иначе за кусане с лъжица би било непонсимо. Например близките ми не могат да възприемат пармезана - не бил нищо особено, само на мен ми харесва. Почти съм сигурна , че няма да ти харесат.
Но от чисто любопитство - в какъв вид ги продаваха в Метро?
Виж целия пост
# 5
Трюфелите са гъби, кото растат под земята. ............................
Ама с тази цена от шест бона, май ще ги пробвам в другия живот  Laughing

  Знам, че са гъби, ама те били златни гъби направо. А цената е без ДДС.



А ще пиеш ли вино от 200, 400, 1200 лева Mr. Green?
  Ще пия, ако ме черпят  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
А ще пиеш ли вино от 200, 400, 1200 лева Mr. Green?
  Ще пия, ако ме черпят  Mr. Green

Аре тогава някой да си избере да го купи, пък аз ще черпя Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Не знам закупени така какво е приложението им, но съм ги яла в шоколад. На мен не ми хареса, но пък на други да. Не мога да опиша вкуса  в шоколада какъв е.
А ще пиеш ли вино от 200, 400, 1200 лева Mr. Green?

Шолодавите трюфели са вид известни бонбони.
Няма нищо общо с гъбата трюфел.
Виж целия пост
# 8
Опитах веднъж въпросните трюфели (не шоколадовите Wink и определено не ме обзе очарование. Наскоро гледах едно филмче по дискавъри за вкусовете и там се споменаваше, че на около 20% от човечеството въпросните гъбки им смърдят на мръсни чорапи. Аз изглежда съм в тези 20% Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Опитах веднъж въпросните трюфели (не шоколадовите Wink и определено не ме обзе очарование. Наскоро гледах едно филмче по дискавъри за вкусовете и там се споменаваше, че на около 20% от човечеството въпросните гъбки им смърдят на мръсни чорапи. Аз изглежда съм в тези 20% Rolling Eyes

Ми тя и горгонзолата мирише  на мрьсни чорапи,ама струва мама и тате.
Между другото трюфелите са деликатес от френската и белгийска кухня.Приготвят ястия с тях,в които самия трюфел не заема повече от 20 грама в сурово сьстояние.
До колкото знам в Парж има ресторант с няколко звезди от Мишлен,чието меню е сьставено изцяло с ястия с трюфели.
Виж целия пост
# 10
А ще пиеш ли вино от 200, 400, 1200 лева Mr. Green?
  Ще пия, ако ме черпят  Mr. Green

Аре тогава някой да си избере да го купи, пък аз ще черпя Mr. Green
От мен да мине,ще ви направя компания!
Виж целия пост
# 11
на около 20% от човечеството въпросните гъбки им смърдят на мръсни чорапи.
Абсолютна истина. Затова и се хапват по мъничко. Сигурно един буркан трюфели може да се сравни с един кош мръсни чорапки  Sick
Виж целия пост
# 12
Никога не съм яла и едва ли ще опитам някога....... Обаче четох, че цялата верига МЕТРО са поръчали само 1 кг, който се доставя със специален самолет при не знам си какви условия. 300гр са запазени за Кемпински, а останалите са разпределени в останалите МЕТРО-магазини. Пишеше, че се слагат по няколко грама в ястието. Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Тук не съм виждала да се продават, по менютата на някои ресторанти съм виждала ястия с трюфели на здрави цени, веднъж по телевизията гледах как правеха за закуска омлет с трюфели във един френски замък-хотел, сложиха няколко стърготини в яйцата  Laughing. Чесно казано ми се струва много парвенюшко да тръгна да си го поръчвам някъде, едва ли ще посмея  Embarassed, но знам че някъде тук продават олио с аромат на трюфели, може да потърся да взема да ги видим, аджеба, тези мръсни чорапи  Laughing ...

Виж целия пост
# 14
Никога не съм яла и едва ли ще опитам някога....... Обаче четох, че цялата верига МЕТРО са поръчали само 1 кг, който се доставя със специален самолет при не знам си какви условия. 300гр са запазени за Кемпински, а останалите са разпределени в останалите МЕТРО-магазини. Пишеше, че се слагат по няколко грама в ястието. Mr. Green
Брех, аз тъкмо успях да навия мъжа ми да ми купи, защото ми каза, че такава цена нямало и тези гъби не можело да струват 7200 лева и че било печатна грешка в каталога. Каза 2 кила щял да вземе да имам да си готвя, ама като гледам няма да може да ми ги набави  hahaha
Сега честно да ви кажа, аз никога не бих си купила нещо за толкова пари и на всичкото отгоре да има вид на барабонки, а и щом казвате, че на мръсни чорапи миришат, по тънко ще ми легне да слагам по един чорап в яденето за аромат  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия