Как стои въпросът със застъпващи се раждания?

  • 660
  • 9
Кажете как стоят нещата. Аз съм в майчинство в момента и пак съм бремнна. Разликата между децата ще е година и половина. Как стоят сега нещата? Две години до навършване на второто дете ли ми се полага или още половин година, за да станат две за първото+две за второто?
Виж целия пост
# 1
Ще ползваш отпуск за отглеждане на малко дете (майчинство) за първото дете докато се роди второто, а после - още две години, т. е. ще "загубиш" половин година.
Виж целия пост
# 2
Мерси. И аз така предползгах Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Щом ти издадат болничния за бременост и раждане - второто - прекъсваш пърото майчинство и губиш остатъка. Ако те интересува, болничният се плаща на минимална заплата - 150 лв до края на декември и 160лв от 1 януари. Малко се повторих, но отворих темата да я прочета, че ми беше много интересно как така ти се застъпват ражданията  Grinning, а то било отпуските по майчинство.
Виж целия пост
# 4
Е не се ли плаща болничен изчислен от последните 6 месеца, които действително си работил, т.е. тези, 6 преди да изляза по майчинство за първото дете?
хахаха.. а за другото не бях се замислила, че и така може  да се схване, брее.. добре, че не се застъпват обаче Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Не, мила не се плаща на база последните 6 месеца от преди да излезеш в първото майчинство. За да си осигуриш това, трябва да направиш някои счетоводни гимнастики със съгласието на работодателя ти.
Връща те на работа за 10 работни дни /вие си се разберете дали реално да се върнеш и работиш, или да те водят и платят по документи работна заплата, а пък ти да им ги върнеш на ръка/, другото което може да направиш е, да поискаш след тези 10 работни дни да си ползваш неползваните за 2004 и 2005 платени отпуски, защото иначе след това ще ти се съберат за 3,4 години и тогава на него ще му дойде много вътрешно, а на теб така ще ти дойдат едни добри пари за второто бебче. Но най важното е, че трябва да бъдеш върната по документи на работа за 10 работни дни, има го в кодекса, ако ти трябва ще изровя кой член беше. Подавайки молба за връщане на работа ти се намалява с 50 процента сумата, това си го знаеш.
Това е, ако имаш въпроси, питай, аз го разиграх този вариант и съм много доволна, тук ми го подсказа една мам Диди и аз много съм й благодарна, че ме подсети да го направя.
Успех   bouquet и леко бременеене
Виж целия пост
# 6
По-изгодно ли е да напусна и фиктивно да се осигурявам на много по-висок доход? Имам предвид във фирма на познати.
Виж целия пост
# 7
По - изгодно е само за периода, докато си в болничен за второто раждане (тогава се изплаща 80 или 90 % не съм сигурна от средноаритметичната ти заплата за последните 6 месеца). Майчинството си е една и съща сума за всички Simple Smile И толкова много и непрестанно променят законите, че 10 дни както ти е казала Чимихумухуму не знам дали ще свършат работа. Попитай някой работещ счетоводител да ти обясни точно сега как стоят нещата. Иначе гимнастики със счетоводител - ами това кой ли не го прави  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Аз съм счетоводител. 10 дни са достатъчни  Wink
Виж целия пост
# 9
Е какво ще стане ако ме върнат за 10 дни на работа? То нали пак ще излезе, че 5 мес, заплатата ми е била 130/160 и 1 мес както обикновено+65/80лв. Или то номера е да взема и отпуск после..? Моля по-подробно обяснете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия