Бърз въпрос за лозовите листа

  • 853
  • 8
За Бъдни вечер искам да направя лозови сърмички. Замразила съм си във фризера пресни листа без никаква обработка.
Та въпроса ми е: след като ги размразя, дали да ги попарвам или направо да навивам?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Попари ги , но съвсем за кратко ! По лесно ще ти завиеш ! Ако си си запазила повече листа, подари ми моля те десетина ! Ще ти ги върна догодина 100-кратно ! Имам в двора си няколко лози, но си нямам един лист за Коледа ! В ремонт сме от м. юни !
Виж целия пост
# 2
Свекърва ми така си беше замразявала и си ги ползваше без да ги попарва, те като се размразят пак омекват, но аз лично бих ги попарила за кратко, че смеската за постните сърми много трудно се оформя в листото.

Ако си си запазила повече листа, подари ми моля те десетина !


По магазините има в бурканчета, аз такива мисля да си купя  Wink
Виж целия пост
# 3
аз пък бих казала да не попарваш!
вече трета година замразявам пресни листа във фризера без никаква предварителна обработка.
като ги извадя, се размразяват на стайна температура за около 20-30 минути и стават по-нежни и тънки от суровите. едно попарване би им разказало играта.
Виж целия пост
# 4
Моите също са замразени без обработка.Вчера правих лозови сармички и направо ги навих,без попарване.Станаха супер newsm64
Виж целия пост
# 5
И аз поддържам момичетата, които казват да не се попарва. Вече няколко години така си замразявам листа - после ги завивам без никаква обработка. Стават си екстра сармите.
Напоследък правя сарми с листа от цвекло. Мъжа ми не обича лозови, обаче тези много ги яде. Листата са много мекички и вкусни.
Виж целия пост
# 6
Попари ги , но съвсем за кратко ! По лесно ще ти завиеш ! Ако си си запазила повече листа, подари ми моля те десетина ! Ще ти ги върна догодина 100-кратно ! Имам в двора си няколко лози, но си нямам един лист за Коледа ! В ремонт сме от м. юни !
Аз ще ти дам. Само ела си ги вземи. Квартал Мусагеница.
Виж целия пост
# 7
Миналата седмица правих. Вадиш от фризера, слагаш в купа и пускаш вряла вода от чешмата или просто заливаш с врялата вода. Размразяват с еза 5 мин. После направо навиваш.
Виж целия пост
# 8
Попари ги , но съвсем за кратко ! По лесно ще ти завиеш !
Точно така правя и аз - попарвам ги за съвсем кратко. Слагам ги в една купа, завирам вода в ел. каната, поливам ги, изливам водата и това е.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия