Въпрос за лецитина

  • 1 803
  • 4
Здравейте!
Моля, кажете ми има ли значение какъв лецитин да пия?
Имам малка бучка на едната гърда, в сряда ходих на лекар и ми постави диагноза начален мастит. Пия антибиотик, витамин Б и някакво лекарство Диклак. Вече 2 дни си правя и горещи компреси преди кърмене и слагам зелеви листа в сутиена. Обаче бучката не се маха изобщо, при натиск боли. А е голяма колкото грахово зърно, може и две да са, не мога да напипам хубаво. Мисля, че се е запушило каналчето на зърното ми и понеже се мазах с Гармастан за ранички май е зараснало отворчето и затова млякото е останало затворено и сега не може да излезе.
Пратих днес мъжа ми да ми купи лецитин, той се върна с някакъв австрийски Террапоинт, който съдържа комплекс от Б витамини и Лецитин. Но гледам че лецитина е 100 мг, а във форума гледам се говори за някакъв от 1000 мг  Shocked Дали ще ми свърши работа този лецитин, който ми е купил съпруга ми? А, има и чесън на прах в него и магнезий   Thinking Пих едно хапче, но не съм сигурна, че ще ми помогне да се разсее бучката.
Моля, дайте ми съвет, че вече се побърквам с тази бучка  Cry Как да я разкарам от гърдата си?
Виж целия пост
# 1
От 1200мг има на Валмарк.Вземаш си от него и пиеш 3 до 4 таблетки на денонощие.Другият -от 100 мг е слаб и няма да свърши работа.След няколко дни постепенно намаляваш дозата.
Виж целия пост
# 2
В допълнение към Лецитина,за който Е-Миа ти е обяснила продължавай с топлите мокри компреси и масажи и то несамо преди и след кърмене,но по-често и продължително + цедене.Можеш да приложиш и горещ душ,също и да напълниш кана с гореща вода (но чак да не се изгориш) и да се наведеш и натопиш гърдата в нея и пак цедене,цедене.Топлото отваря каналите,а чрез цеденето освобождаваш натрупаната кърма.ДАвай и на бебе често да суче и се пробвай да се наведеш над него,т.е. то си лежи и суче, а ти си наведена над него на четири "крака".Изобщо пробвай да кърмиш под различен ъгъл,така че болната гърда да се стимулира еднакво навсякъде.
КАто следваш всичко това и си пиеш Лецитина всичко ще отмине със сигурност,няма друг начин!Честно казано не мисля,че антибиотик е необходим.На мен такива неща често ми се случват и винаги до сега съм се оправяла без допълнителен прием на антибиотици и други лекарства.

П.С. Лецитин пиеш по 4 таблетки на ден докато се разбие бучката и няколко дни след това.После постепенно набаляваш до 1 таблетка на ден,което е с профилактичко действие.
Виж целия пост
# 3
Витамините, кото ти е купил съпругът, си ги пий като витамини по предложената за тях схема на упътването. Не стига концентрацията на лецитин в тях за разкарване на бучката, пък ако глътнеш колкото е нужно, за да докараш количеството лецитин, най-вероятно ще предозираш някоя от другите съставки. Най-добре си вземи чист лецитин, без добавки на други витамини. Аз съм пила канадски от 1000мг (огромни капсулки, малко по-големи от матерна, едвам се гълтат) и един от Лечител от 500мг (много по-лено преглъщаем, макар и да се удвоява количеството изпити капсулки). Имало и чешки лецитин по-големи разфасовки на капсулите. Дневната доза е около 4000мг по време на проблем. После постепенно намаляваш.

Иначе най-ефикасният метод за разкарване на бучки си остава честото сукане на бебео от въпросната гърда, както и често цедене, налагане с компреси и зелеви листа. Нали не си спряла да кърмиш поради терапията?

Погледни и тези 2 статии от библиотеката, ако не си го направила вече:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594

Ще се справиш! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Мерси, момичета!
Аз тези неща, които ми пишете да правя ги правя вече 5 дена. Ефект засега минимален. И статиите съм ги чела  по няколко пъти. Затова надеждата ми е в тоя лецитин, отивам да си набавя правилния. Този, който ми е купил съпругът ми явно няма да свърши работа.
Мерси още веднъж!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия