До мамите в USA:ако имате инфо за BENEFIT IDENTIFICATION CARD

  • 476
  • 5
Здравейте мами!
Преди около 10 дена получихме картата за здравна застраховка на дъщеря ни,с която можем да ходим на пргледи и консултации при нейния педиатър.Да уточня,че ползваме здравни осигуровки по програмата за социално слаби семейства.
Днес получихме друга карта,която се нарича BENEFIT IDENTIFICATION CARD и е на името на дъщеря ми. Някои знае ли за какво точно служи?
На писмото,на което беше залепена пише:

If you are eligible this card can be used for:
- Medicaid
- Food Stamps Benefits
- Temporary Assistance

Знаете ли можем ли по някакъв начин да ползваме помощи чрез тази карта или не? Ако има някакъв начин за това аз не бих го отказала,дори и за храна.
Съпругът ми е против помощи,защото казва,че не е благоприятно да се ползват такива преди да имаме американско поданство. Вярно ли е това???През 2004 спечелихме Green Card. Живеем в NY едва от 6 месеца.
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Да, можеш да ползваш тази карта за помощи. Няма да се отрази на гражданството ви след пет години.Последното от трите изброени от теб  е Temporary  Cash Assistance и е свързано с парична помощ.
Ето страницата на вашият град с полезна информация по тези въпроси.
Успех.
http://www.nyc.gov/html/hra/html/family_independence/serv_nutrit … nal_program.shtml
Виж целия пост
# 2
Можеш ли да ми кажеш каква е тази програма или къде да я търся.Ние сме от 1 год. във  Флорида,опитах се да намеря нещо подобно за дъщеря ми,но ме режат отвсякъде.Тя боледува често и изпадам в ужас като чуя за лекари.
благодаря
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти WinnieThePooh за сайта!
Мариана, застраховката на дъщеря ми е на Child Health Plus-New York State's Health Plan for Kids. Самата форма,която ни дадоха за нас се казва Affinity Health Plan. Нашите с мъжа ми са Family Health Plus. Може да са застраховки само за щата NY.Направихме ги в Brooklyn преди 2 месеца.Беше абсолютно безплатно.Ако съпругът ти взима висока заплата няма да имате право на такъв вид застраховка.
Успех
Виж целия пост
# 4
Можеш ли да ми кажеш каква е тази програма или къде да я търся.Ние сме от 1 год. във  Флорида,опитах се да намеря нещо подобно за дъщеря ми,но ме режат отвсякъде.Тя боледува често и изпадам в ужас като чуя за лекари.
благодаря
Ето от къде можеш да кандидатстваш във Флорида онлайн Grinning
http://www.dcf.state.fl.us/ess/
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета,полезна информация,дано успея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия