Съвет за разранени уши от нови обици

  • 2 620
  • 10
моля, помогнете ми.Преди два месеца си купих нови сребърни обици от магазин "Argentо" на ул.Граф Игнатиев" със съответния сертификат и гаранции и пр. и пр.Но след като ги носих 2-3 дни ,ушите ми се възпалиха и оттогава каквито и обици да сложа след няколко часа получавам сърбеж и ги свалям.Сега за празниците искам да се докарам,но мисля че ще се получи същия ефект.Ако сте имали подобен проблем очаквам предложения.
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно в обеците ти е имало никел-слагат го,за да стои по-бяло среброто и да не потъмнява.Аз също направих жестока алергия към никел по същия начин и също като теб ми се възпаляваха ушите от съвсем чисто сребро.Накрая спрях да слагам обеци за 4 месеца и от тогава всичко е о.к.
Виж целия пост
# 2
Най-вероятно в обеците ти е имало никел-слагат го,за да стои по-бяло среброто и да не потъмнява.Аз също направих жестока алергия към никел по същия начин и също като теб ми се възпаляваха ушите от съвсем чисто сребро.Накрая спрях да слагам обеци за 4 месеца и от тогава всичко е о.к.
И аз така смятам, че явно в обиците има никел и от1 седмица не съм си слагала никакви ,ама много обичам да нося сребърни бижута(слабост) и май ще се получи "трай бабо за хубост".
Виж целия пост
# 3
Моите уши понасят само златни обеци, а преди време си сложих други и ми се възпалиха ушите и ги промивах с домашна ракия до като не премина възпалението, пробвай може да стане и със спирт.
Виж целия пост
# 4
Витамин А, течност, независимо дали ампула или капки.Гарантирано  ще ти мине. И аз бях така...и от тогава само злато Wink
Виж целия пост
# 5
Дааа, алергия Tired

Аз имам такава и се стига до там, че като си купя нови дънки, първо зашивам кръпчици от вътрешната страна на копчетата, иначе ми се отбелязват на корема, като жигосана Shocked
Не мога да изтрайвам бижута, които не са от злато. В противен случай - червено и сърби!
На мен половината ми бижута са от жълто злато, а другите са от бяло злато.
Щом ти харесваш белите бижута, ориентирай се към бяло злато.
Виж целия пост
# 6
мажи ги с гентамицин! ако е алергия,май ще трябва да ги забравиш тия обици. но пък може просто да не са били добре почистени.
Виж целия пост
# 7
И моите уши се възпаляват жестоко от ментаци. Може да ми се смеете, но единствено мазането с тампон, напоен с урина, ми помага.
Виж целия пост
# 8
И аз имах едни такива обеци, уж от скъпарски магазин, уж сребърни, а ела да видиш на какво ми направиха ушите... #Cussing out
Промивай ги с кислородна вода, после слагай Топоцин (прах) или Гентамицин крем.
Виж целия пост
# 9
Не, не е менте въпросното бижу. Wink
Това си е най- обикновена алергия към никела. Wink
Жалкото е, че повечето бижута го съдържат. Thinking
То си е като глутена. Някой хора реагират с алергия, а на други нищо им няма.

Моят съвет е просто да носиш само злато, докато кожата се успокои. И след време, ако пак се появи такъв проблем, просто спираш среброто и никелосъдържащите бижута и пр. Wink
Виж целия пост
# 10
Много често се получава такова възпаление ако не си носила дълго време сребро. Аз имах същия проблем. Остави ушите ден - два да починат, след това намажи мишката или самата обица на мястото където влиза в ухото с безцветен лак за нокти. Остави да изсъхне хубаво и слагай.
Гарантирам ти, че повече няма да имаш проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия