Нещо бързичко, но много вкусничко

  • 1 672
  • 9
Снощи определено не ми се готвеше и реших да ядем яйца на очи. Е да ама имах разни останки от сирена и кашкавал и реших да проявя малко фантазия и се получи нещо наистина вкусно.
Продукти:
4 яйца, чаена лъжичка масло, 100 грама бекон или пушени гърди без кост, 50 гр сирене, 50 гр кашкавал и 50 гр пушено или топено сирене

В тиган желателно с капак слагам ситно нарязания бекон и маслото леко да се запържи. Чуквам яйчицата, върху тях настъргвам сиренето, кашкавала и пушеното сирене и затварям капака за около 7-10 минути. Ако нямате капак и по-дебел вестник върши чудесна работа. Става нещо мнооого вкусничко. Добър апетит !
Виж целия пост
# 1
Джулианка, миличка, лигите ми потекоха.....След 15мин. го почвам защото звучи страшно вкусно Hug А след 30ми. ще пиша какво съм сътворила.
Благодаря ти от сърце, прекрасно звучи!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Понякога правя яйца с предварително запържени пушено пилешко /пуешко/ филе и една нарязана червена пиперка. Пиперът придава много хубав аромат!
Виж целия пост
# 3
Може да се прибави и лук - по-ароматно става.
Виж целия пост
# 4
Аз обичам да правя такива шарени работи - добавям и замразени зеленчуци -микс /морков,грах,чушка,царевица/ Това е любимо на сина ми.
Виж целия пост
# 5
Отчитам се, сана страшно вкусно- самичка си го хапнах Embarassed!
Благодаря за вкусната и лесна рецепта!  bouquet
Виж целия пост
# 6
И аз много уважавам тоя аламинут, само накрая добавям и 1/2 прясно доматче  Simple Smile- става чудесно!
Виж целия пост
# 7
Аз правя нещо подобно ама във фурната го пека в тавичка-и го наричам запеканка.Всеки път импровизирам с продуктите,обикновено каквото имам в хладилника-кашкавал,пушено сирене,топено сирене,шунка,пушени гърди,бекон,филенце,пушено пиленце,слагала съм и стерелизирани гъби(става бижу)също подправки-чер пипер,суха чубрица,сминдух и други.Слагам понякога кисели краставички и черни маслини(обезкостени)Само че яйцата докато се пекат много набухват а като ги извадя от фурната спадат,не знам ако им слагам някакъв капак как ще е,трябва да пробвам.Между другото ето какво ще вечеряме Party Winkти ме подсети за което МЕРСИ  bouquet
Виж целия пост
# 8
Буболинка много се радвам, че ти е харесало. По принцип всеки може да импровизира и да добавя разни нещица, но никога не съм се сещала в яйца да добавям нещо затова и бях толкова превъзбудена, че от НИЩО стана наистина бърза и вкусна вечеря.
Срам ме е, че досега подминавах готварския форум и обещавам да се поправя   bouquet
Виж целия пост
# 9
Това е един от любимите ни аламинути. Импровизирам по всякакъв начин, зависи какво има в хладилника. Единствени, незаменими са основните подукти яйца и масло.  newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия