Добър лекар и акушерка в I АГ - Света София???

  • 2 850
  • 11
Мамчета, моля ви да ми дадете информация за лекарите и акушерките в Света София. Струва ли си да си избирам лекар? Решила съм да раждам там, но се чудя дали да си избера лекар или да си запазя вип зала за раждането и който ми се падне. Казаха ми че и без това лекаря не върши много работа, а акушерката била по-важна, но няма процедура за избор на акушерка за съжаление. Вие какво мислите.
(Питам мамите, които са раждали там)   bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей, аз родих там с избор на лекар, но при мен се наложи секцио. Колкото до VIP стаята, не мисля ,4е има смисьл. Грижата за родилките в обикновените стаи е добра.


Виж целия пост
# 2
аз също мисля че няма смисъл от вип зала и стая. Трябваше да родя секцио, но лекарите прецениха че бебето е малко и нямя смисал от операция(за което сам им много доволна)Бях в обикновена стая , кумата ми също роди там тя беше във вип стая. Грижите бяха едни и същи. Вспех и дано да сме ти помогнали
Виж целия пост
# 3
ей, Ивка, здравей отново  Hug
аз раждах там и ще споделя своите впечатления:
1. изборът на лекар (500 лв. на касата на болницата) включват раждане във вип зала или поне преди 9 месеца беше така.
2. д-р Мажена Панова беше моят избор на лекар и макар отначало да ми се струваше малко сопната, постепенно (тя ми следеше и бременността) станахме близки и накрая бях много доволна, че тя ме изроди. Акушерката е важна, но лекарят също, защото ако нещо се обърка, лекарят е този, който взима решенията на място. но аз, разбира се, не ти пожелавам никакви усложнения!  Grinning освен това тя ме заши супер (но дано не те шият!)
3. след раждането поисках вип стая и смятам, че ако родилката може да си го позволи, е мнооооого хубаво. смятам, че и отношението към родилките във вип стаите е друго (имам наблюдения от  една приятелка, лежала в нормална стая), което само по себе си не е хубаво, но е така  Sad

дано вземеш добро за теб решение! леко раждане ти желая от все сърце  Hug
Виж целия пост
# 4
Аз също гласувам за Мажена Панова!Тази жена такъв кураж ти вдъхва,как всичко ще бъде ОК,все едно няма да раждаш,ами не знам какво.
В този смисъл малко се учудвам  newsm78 на постинга на malejna,че е сопната!
За ВИП стая според мен си заслужава,но зависи дали има места в момента!
Да преди 8 месеца избора на лекар включваше и ВИП зала,ама сега май не е така.Най-добре е да се попита в сайта на болницата.
Иначе първото ми раждане го водеше акушерка и от лекар нямаше нужда!Май и при второто беше така,но си имаше лекар,акушерка,трябваше и анестезиолог за упойка,ама нямаше време за нея и ми се размина.
Виж целия пост
# 5
Аз също гласувам за Мажена Панова!Тази жена такъв кураж ти вдъхва,как всичко ще бъде ОК,все едно няма да раждаш,ами не знам какво.
В този смисъл малко се учудвам  newsm78 на постинга на malejna,че е сопната!
Али, на мен така ми се стори само в началото, когато се запознах с нея и се записах да ми проследи бременността. може би сопната не е точната дума  Mr. Green припряна  newsm78 знам ли, всичко ставаше така набързо, все нанякъде бързаше и така... но след това се сближихме и наистина бях доволна, че беше до мен за раждането!

за второ бебенце пак бих избрала нея!  newsm10
Виж целия пост
# 6
Извинявайте за въпроса, но видяхте ли случайно хлебарки в "Св.София". мисля да раждам там, но изпитвам ужас от хлебарки. #Cussing out
Виж целия пост
# 7
Аз раждах скоро в "Св. София". Хлебарки не видях. Чистят доста и непрекъснато ти предлагат да ти сменят чаршафите и пижамата. Аз си имах своя пижама и въпреки това непрекъснато ми предлагаха нова. Бях в обикновена стая и не бих казала, че не са ми обръщали внимание.
А колкото до избора на лекар или ВИП зала за раждане, определено следващия път бих избрала едно от двете. Доста време се мъчих в предродилна зала и никой не ми обръщаше внимание, а в същата зала имаше момиче с избран лекар, който непрекъснато стоеше до нея, макар че тя нямаше още никакви болки. В този момент много съжалявах че не си бях избрала, защото ме бяха посъветвали  да не го правя. Всички били добри. Ако избереш ВИП зала, може да присъства и таткото и си мисля, че ако той е там пак ще ти обърнат повече внимание.
Имаше едно момиче, което си беше избрало акушерка, но това е неофициално, имам предвид че си правиш уговорка с нея и си й плащаш както се разберете.
Успех!
Виж целия пост
# 8
И аз гласувам за Мажена Панова  newsm10. Професионалист и положителен човек! Всички мои приятелки, на които съм я препоръчала останаха много доволни. А за ВИП стая - чувствах се супер там, а и таткото беше при мен почти през цялото време!
Виж целия пост
# 9
Д-р Кирил Киров, невероятен човек и професионалист  Hug
Виж целия пост
# 10
избрах си д-р Колева и платих само избора на лекар; другото за мен са пари на вятъра, защото принципна разлика между Виповете и обикновените стаи не видях /за себе си/
Виж целия пост
# 11
доктор Колева, избрах я защото бях известно време в отделението й с прееклампсия. Това си е доста опасно състояние, та реших, че патолог е по-добър избор в случай на нужда. Секциото ми мина много добре и съм изключително благодарна на Колева и за отношението и за професионализма.

В самото родилно отделение има определено преференциално отношение към пациентите на "избраните" Григорова и Ташков, но от самите тях кой знае колко файда след раждането не видях да има.

Изборът на лекар -500 лв. включва ВИП зала, упойки и т.н. Аз си платих и за ВИП стая, заради възможността бебо да си е при мен и таткото да може да е с нас почти по всяко време на денонощието. Освен това не сте пет-шест майки с бебетата в стаята и можеш поне да се наспиш.

От дългия си престой в болницата преди раждането имам много добри впечатления от Кирил Киров - много уравновесен, стабилен и грижовен и д-р Рени Ковачева, и  д-р Савова - млади, нахъсени, компетентни и много внимателни. Ковачева обича да прави секциата през нощта, на спокойствие, защото шефовете се прескачат в ридилните зали от 7 до 12 сутринта. А Савова е привърженик на естественото раждане.

От цитираната Мажена Панова  не останах с много добро впечатление. С мен лежеше нейна пациентка, родила преждевременно много малки бебчета, беше си платила за самостоятелна ВИП стая, за раждане, за консултации, и т.н.
Панова й се мазнеше безумно в присъствието на мъжа й, а през останалото време никаква я нямаше, на следващия ден след секциото си хвана шапката и отиде да развежда някакви поляци из София и нито се появи повече, нито отговаряше на телефона. Та сама си прецени...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия