sahranenie i upotreba na adaptiranoto mljako

  • 2 206
  • 16
Синът ми много често не си изпива млякото и се налага да го хвърля. Може би доега за един месец сме изхвърлили около две кутии по този начин.  Искам да попитам може ли недопитото мляко да се съхранява в камерата на хладилника и да се използва отново или това е абсолютно недопустимо?
Виж целия пост
# 1
Останало от предишно хранене мляко не трябва да се използва повторно , защото в него много бързо се развиват бактерий.
Прави му по-малка доза и ако виждаш,че е още гладен му направи още малко.
Ние също сме изхвърляли доста, докато не се научих, че всяко дете на една и съща възраст яде различно количество мляко(и не само).
Успех!
Виж целия пост
# 2
Съгласна съм с Цвети, наистина е по-неудобно, но няма как да се съхранява (то си го пише и на кутиите). Ние също много сме изхвърляли и чак яд ме хващаше...
Виж целия пост
# 3
И аз в най- големите горещини изхвърлях много млекце, защото малкият хапваше по малко. Хвърлям и остатъка от сокчетата, защото ми казаха, че  се примесва със слюнка и прокисват (каква ужасна дума Confused ).
Виж целия пост
# 4
И ние изхвърляме доста мляко защото не може да го съхраняваш след като е пито от него, но напоследък го уцелваме по-точно количеството.
А някой има ли представа колко може да се съхранява мляко от което не е пито?  За да може да се направи по-дълга разходка.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: dili

А някой има ли представа колко може да се съхранява мляко от което не е пито?  За да може да се направи по-дълга разходка.


Когато излизам на по-дълга разходка вземам две шишета - в едното вода, в другото млякото и като дойде време за хранене, смесвам Grinning
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Graciela
Цитат на: dili

А някой има ли представа колко може да се съхранява мляко от което не е пито?  За да може да се направи по-дълга разходка.


Когато излизам на по-дълга разходка вземам две шишета - в едното вода, в другото млякото и като дойде време за хранене, смесвам Grinning

И аз правех същото! Иначе мисля, че един час издържа...
Виж целия пост
# 7
Добре, де.
Аз четох, че не трябва повече от 20мин да престоява млякото, пак заради пустите му бактерии  Shocked

И така съм правила, с малки изключения. Rolling Eyes
Но да ви кажа, като преседи млякото, започва да мирише гадно  Close и не си представям  да го дам на детенце Neutral Face
Виж целия пост
# 8
Цитат на: zvetizvetkova
Добре, де.
Аз четох, че не трябва повече от 20мин да престоява млякото, пак заради пустите му бактерии  Shocked

И така съм правила, с малки изключения. Rolling Eyes
Но да ви кажа, като преседи млякото, започва да мирише гадно  Close и не си представям  да го дам на детенце Neutral Face
Така е Цвети,още пове4е лятото Grinning
Виж целия пост
# 9
Моя като стана на 7 месеца, ако оставаше повече от 50мл сутрин му ги прибирах в хладилника и след 3 часа му го давах с попарата или с бисквита. Но все пак не съм го оставяла повече от 3 часа и винаги в хладилника. Тка правеха и моите приятелки.
Виж целия пост
# 10
Не знам, това за един час престой съм го чувала от някъде, от педиатърката ли, от кой - не помня. Аз по принцип съм страхлива и не решавам така на своя глава за детето Rolling Eyes . Но по-добре за всеки случай майките да послушат вас и да не оставят млякото да престои.
 При нас истината е, че готовото мляко понякога седи от половин до един час, най вече напоследък, когато малкият му се мръщи и не го иска. Хапва малко и като се позасити се дърпа, аз поизчаквам, после пак му давам ... и така. Но по жегите - не, разбира се!
Цвети, странно, какво мляко използвате? На мен никога не ми е мирисало, даже се е случвало цял ден да преседи шишето(или цяла вечер), ако не го измия веднага, но не мирише... (то ако миришеше, нямаше да го оставям неизмито толкова време  Embarassed ).
Виж целия пост
# 11
Цитат на: PetiaK
Цвети, странно, какво мляко използвате? На мен никога не ми е мирисало, даже се е случвало цял ден да преседи шишето(или цяла вечер), ако не го измия веднага, но не мирише... (то ако миришеше, нямаше да го оставям неизмито толкова време  Embarassed ).

Ами млякото ни е "Nutrilon" -
за едно от най-хубавите се води Sunglasses
Мерише си хубаво като го разтвориш, но като мине половин час, примерно и Хриси не го е изпила цялото, изхвърлям го в мивката и ми намерисва неприятно.
Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
На стайна температура до 1 час, за хладилника много се разминават теориите от 4 до 10 часа Neutral Face . Не се препоръчва да се съхранява недоизпито мляко. При нас така или иначе това е изключително рядко:wink:
Топлата вода я съхранявам в термус, имам винаги едно шише със студена вода. Като приготвям млякото, слагам 1/2 или 2/3 топла вода(в зависимост колко е топла водата), разбърквам и доливам със студена вода.
Аке още много топло, го изстудявам на чешмата.
За навън имам една кутийка на Авент за дозиране. Побира ми 3 порций от сухото мляко и се изсипва много лесно в шишето.
Виж целия пост
# 13
В началото, когато захраних дъщеря си с Милумил, понякога й оставаше от млякото около 30-40 мл. Аз го съхранявах в хладилника и го използвах вместо сметана/когато нямам/ за сутрешното кафе-сега да не ми се смеете Rolling Eyes ....., по принцип не съм гнуслива и не ми мирисало най-важното... Wink
Виж целия пост
# 14
На кутиите на адаптираните млека пише, че трябва да се употребяват до три седмици следотварянето им. Ниякой може ли да каже дали това трябва да се спазва на сто процента.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия