Вярно ли е, че англичаните не можели да се къпят с течаща вода

  • 3 696
  • 46
Както и че било много разпространено н-р жената да се изкъпе първа и да си избръсне краката и мъжът да използва същата вода ? Говорим за вана..... Shocked Shocked #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 1
 Crazy Crazy #Crazy #Crazy това за пръв път го чувам. знам, че предпочитат да се киснат във вана, отколкото да си вземат душ, ама чак пък така, както казваш.....всъщност като знам как мият чинии няма да се учудя ако се окаже, че масово не харесват течащата вода за къпане. #Crazy
Виж целия пост
# 2
Колкото е вярно това, че в Канада си правите дупки в леда и си ловите рибата сами, а после я ядете сурова и недай си боже някой гост не 'уважи' стопанката на къщата, егати обидата за домакина.  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
За това не съм чувала,но пък че сутрин пълнят мивката и си мият лице ,зъби,бръснат се с една вода сам го чувала.Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Мамо Кенга, това звучи отвратително  Sick Sick Аз досега не съм дочула (не дай боже, станала свидетел) за такава "практика". Това, разбира се, не означава, че няма и такива случаи  Simple Smile.

Анна спомена за миенето на чинии. Аз се ужасих първо като видях как ги киснат в сапунена вода и после само ги подсушават. Смених режима в моята си къща веднага, но избягвам да си мисля като отидем някъде другаде как са измили чинните, в които ми сервират.
Виж целия пост
# 5
За това не съм чувала,но пък че сутрин пълнят мивката и си мият лице ,зъби,бръснат се с една вода сам го чувала.Simple Smile

така е, така е.  Crazyголям майтап /или голяма гнусотия по-скоро/. ами като кранчетата за топла и студена вода им са съвсем отделно.....да си пълнят мивките. аз не мога така. то и това оставаше - да пълня мивката и да си мисля, че мия ръце, лице, зъби Crazy
Виж целия пост
# 6
Преди секунди зададох този въпрос на мъжа ми, англичанин. Отговорът беше "whoever asked this stupid question must have no brains or obviously does not know Englishmen!!!!" Ако не можеш да си го преведеш, аз ще го направя. А на мен ми е чудно как ще се изкъпеш във вана с течаща вода.
Виж целия пост
# 7
За това не съм чувала,но пък че сутрин пълнят мивката и си мият лице ,зъби,бръснат се с една вода сам го чувала.Simple Smile

Ами тя идеята е същата. Питам , понеже имам инфо от работещи по хотелите на Албена. Редовно идвали англичани да се жалват, че тапата за ваната и за мивката липсвали и те не можели да се изкъпят, съответно да си измият лицето.
Елф, сериозно питам - на митове и легенди за канадците съм се наслушала И как храним белите мечки, които се крият под колите.
Виж целия пост
# 8
Преди секунди зададох този въпрос на мъжа ми, англичанин. Отговорът беше "whoever asked this stupid question must have no brains or obviously does not know Englishmen!!!!" Ако не можеш да си го преведеш, аз ще го направя. А на мен ми е чудно как ще се изкъпеш във вана с течаща вода.

Ами аз по-често се къпя във ваната с течаща вода. Ако имам повече време си взимам вана и се кисна, докато изстине водата. Ама да се обезкосмявам и после мъжът ми да легне в същата вода #Crazy #Crazy newsm78 ( пък тя сигурно и ще изстине) не ми е идвало наум.
Виж целия пост
# 9
Ха-ха, липсвали запушалките на ваната и мивката. Ами как няма да се оплакват хората!!! Как иначе да си вземат вана или мъжете да се избръснат????
Виж целия пост
# 10
Ама за бръснене не става ли с течаща вода?
Наистина ми е интересно това така ли е или са митове и легенди.
Виж целия пост
# 11
Ей, Кенга дай малко разяснение, щом има течаща вода, значи има и нетечаща. Какво е нетечаща вода? Weary
Виж целия пост
# 12
Както и че било много разпространено н-р жената да се изкъпе първа и да си избръсне краката и мъжът да използва същата вода ? Говорим за вана..... Shocked Shocked #Crazy #Crazy #Crazy

Жените си мият косата под душа докато ваната се пълни,мъжете като цяло предпочитат душа.
Не предпочитат кранчета със смесител в банята,а отделни,за топла и студена вода.Когато си мият зъбите за жабурене използват чашка,но е масова практика да лапат кранчето за студената вода.
Ако се загледате в кранчетата почти винаги същото е изцапано с паста за зъби (не металната част,а има една пластласова пластинка,точно  където тече водата).
Имайте предвид,че не всички домакинства в Англия имат водомер.Ако няма такъв се плаща средна такса за жилището...И ако не се къпят причината не е финансова,а може би религиозна или някаква друга.
Виж целия пост
# 13
Ама за бръснене не става ли с течаща вода?
Наистина ми е интересно това така ли е или са митове и легенди.

пестят водата хората.  Laughing
я стига глупусти. и като кажеш -англичаните. все едно всички са еднакви.


Виж целия пост
# 14
Имах колега (англичанин), който рядко (1-2 пъти седмично) ползвал сапун/душ гел, за да не му се махнел защитния слой на кожата  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия