Помогнете - рецепта за торта

  • 758
  • 10
Моля ви Praynig дайте ми рецепта за торта при която да няма как да сбъркам, че вече ми писна, каквото и да пробвам все не става, по възможност в крема да не остават сурови яйца.
Виж целия пост
# 1
Ето в тази тема съм дала рецепта на две безотказни и лесни рецепти за торта - карамел с кроасани и израелската.
Виж целия пост
# 2
Спаска благодаря много за рецептите изглеждат много съблазнителни, а ако имате и някоя по-шоколадова ще е супер.
Виж целия пост
# 3
Лесно, бързо и вкусно.
Няма как да я объркаш.
КЪСМЕТ.

ШОКОЛАДОВА ТОРТА

Необходими продукти:

1. 3 бр. готови блата;
2. 1 ½  ч. ч. захар;
3. 1 куб. чисто масло;
4.  1 ч. ч. вода;
5. 50 гр. алкохол;
6. 1 коф. zаквасена сметана
7. 1 коф. течен шоколад.


Начин на приготвяне:

ЗА СИРОПА: Захарта се карамелизира. Към нея с бъркане се прибавя чистото масло и алкохола. Към тях се прибавя около 1 ч. ч. вода, бърка се докато стане сироп.

ЗА КРЕМА: Сметаната се разбива с 2-3 с.л. захар заедно с течния шоколад.

НАРЕЖДАНЕ: Реди се блат, полива се с сока обилно, особено по краищата отгоре нарязан на малки парченца банан, после крема,  следва още другия блат, банан и отново крема. Тортата добре се намазва с крема и от страни. Украсява се по желание с шоколадови пръчици, бомбонки, орехи и т. н.
Виж целия пост
# 4
Хайде още една рецепта - шоколадова!
Виж целия пост
# 5
Спаси, точно тази торта снощи пробвах, стана супер вкусна, но не успях да я отлепя Sad((
Виж целия пост
# 6
Преди обожавах да правя всевъзможни видове торти. От известно време обаче, времето вси не ми достига и правя една много лесна и бърза торта с готови кори:

- 2 пакета готови кори /купувам квадратни/
Крем: -смесвам яйчен и маслен.
Яйчен - 2-3 яйца, 6-7 лъж. брашно се разбиват с вода и сипват в 1л. кипящо мляко с 14лъж. захар.
Оставям да изстине и смесвам с едно пакетче масло разбито с пудра захар.
Добавям ром или ванилия.

Сироп - кипвам 1ч.чаша захар с малко повече от чаша вода.

Редя корите, сиропирам и мажа с крема, като на две места между корите редя и нарязан банан.

Отгоре мажа тортата с 1 кофичка /200гр/ течен шоколад разбъркан с няколко лъжици от горния крем и няколко лъжици разбита сметана.

Украсявам с разбита течна сметана.

Ние обаче ядем много сладко, затова ако захарта ви се струва много, може да се намали с по 1-2 лъжици.
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички за рецептите.
Виж целия пост
# 8
Спаси, точно тази торта снощи пробвах, стана супер вкусна, но не успях да я отлепя Sad((

И аз не успявам и винаги я поднасям с дъното на формата (добре,ь че е подвижно!)
Виж целия пост
# 9
Ето две рецепти за бързи и вкусни кремове. Ако ги приложиш на готов блат, става вкусна и бърза торта и няма как да сбъркаш!

250мл сметана (прясна, течна, сладка - не знам като каква я знаеш) и 100 гр. шоколад (ако искаш крема да е бял или да го оцветиш използвай бял шоколад). Разтопяваш шоколада на водна баня и внимателно смесваш с още течната и студена сметана, след което разбиваш сметаната с миксер докато се сгъсти.
А сега и още един лесен крем:
250гр. масло 250гр. ванилен крем-нишисте ( напр.пудинг от Др.Йоткер), 100гр пудра захар. Разбиваш до побеляване размекнатото масло със захарта и към тях прибавяш изтиналият да стайна температура крем. Много е важно крема да не е
топъл но и не да е много студен (не от хладилника)!
Надявам се да съм помогнала!
Виж целия пост
# 10
natalyna благодаря ще пробвам задължително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия