Какво не6то преживяхме

  • 726
  • 12
Моми4ета искам да ви споделя какво ни се слу4и. Слава Богу живи и здрави сме, но сега само при мисълта, 4е може6е да стане и не6то по-сериозно- тръпки ме побиват.

В4ера потеглихме от Франция към къ6ти. Пътят е много дълъг- имахме да сменяме метро и влак до лети6тето, отне ни около 2 4аса, после отидохме на погре6ен терминал, та трябва6е да се връ6таме, но в крайна сметка си бяхме на време за самолета и вси4ко до тук мина добре. Бях много изморена, за6тото имахме багаж, Оли все намира6е за не6то да помрънка(добре 4е заспа във влака Simple Smile Simple Smile), а и тази навалица от хора в метрото, всеки се блъска, всеки бърза, няма място къде да седне6...абе стресира6то е.
На лети6тето в Копенхаген ни 4ака6е един на6 приятел с колата. Живеем на около 4ас и половина от лети6тето, а колата я бяхме оставили на него и сега той дойде да ни вземе. Когато най- сетне седнахме в колата и сложих Оли в стол4ето и се успокоих. Казах си "Най-после свър6и целия стрес. Сега 6те си по4ина в колата..." Потеглихме по магистралата от лети6тето. Бе6е към 21.00 4аса, тъмно, само фаровете на колите идва6ти от сре6та светят....Тъкмо ве4е се успокоих и запо4нах да си мисля как 6те се приберем в къ6ти и утре какви курабийки за Коледа 6те направя като изведнъж, то4но за секунди видяхме не6то на пътя и двамата с приятеля ни по4ти в хор изкре6тяхме "Внимавай!!!" Вси4ко стана за не пове4е от 3 секунди и половина, в последната секунда видях, 4е това е колело(велосипед). Оказа се, велосипедът е бил зака4ен на колата, която е карала някъде пред нас. По някакъв на4ин колелото се е изхлузило от колата и ние се забихме право в него! Представете си- на магистралата, където скоростта е 120 км/4. Мъжът ми веднага удари спира4ка, но колетото бе6е влязло под колата ни и така го "суркахме" с нас около стотина метра докато най-после спрем. Истинско 4удо е, 4е някой не се заби в нас, когато ударихме спира4ка. Е, тя колата не спря веднага, но драсти4но намали скоростта. А зад нас си карат с висока скорост. Спряхме на страна, слава Богу, 4е има6е местенце къде да спрем. Не винаги по магистралите има място къде да спре6 и то моментално. Излязохме. Колелото бе6е под колата и здраво закле6тено. Дърпахме, но не можахме да го извадим. Обадихме се на пътна помо6т да дойдат. За капак Оливия така се наака и трябва6е да и сменям пампата в колата-има6е ако по гърба си! Добре 4е 4антата с дрехите ми бе6е под ръка, та я преоблякох. Трябва6е да из4акаме известно време докато ни намерят от пътна помо6т. За 6тастие не 4акахме прекалено дълго. Преди това оба4е до нас спря една кола. От нея излезе един мъж и ни попита дали сме виждали колелото му!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Мъжът ми се усмихна и му каза " Дааа, под колата ни е..." 4овекът се оказа свестен и каза, 4е много съжалява. Даде си телефон, адрес и тн., тъй като е редно неговата застраховка да поеме 6тетите.
След малко дойдоха 2 големи камиона. За секунди повдигнаха колата и я натовариха. А колелото изглежда6е сяка6 някой го е дъвкал дъвкал и изплул. Ка4ихме се и ние на големия камион и ни закараха до Гаража(където поправят колите) Там колата 6те остане известно време, докато я оправят.
Приятелят ни живее6е на близко, за на6е 6тастие, и той ни закара с неговата кола до къ6ти. Когато седнахме в неговата кола си казах "Ок, спокойно. Сега 6те стигнем. Пове4е колела едва ли 6те има по пъти6тата..." Е, тъкмо стигаме до пресе4ната улица, където живеем (там няма много ули4но осветление и по4ти не се вижда ни6то) и по едно време изка4а някакъв то4но пред колата!!!!!!!!!!! Като насън изкре6тях " Сприииии". Но той естественно съ6то го видя и удари спира4ката. Около колата изко4иха десетина тийнейджъри, които махаха с ръце и изглеждаха така, сяка6 се е слу4ило не6то стра6но. 4естно ви казвам, сърцето ми така затуптя, а краката ми буквално се подкосиха. Приятелят ни отвори прозореца и с трепере6т глас попита "Какво се е слу4ило?". Той съ6то бая се притесни. Тогава едно девой4е, нагло нагло, с една мазна усмивка на устата попита " Къде се намира жп гарата?"
Ей, издивях! Така се задавих от напрежение, 4е само успях да и кресна " Как може да изхвър4ате изведнъж по средата на 6осето и така да стряскате хората посред но6т?" 4асът ве4е бе6е около 23.00
А тя, пак ухилена " Хихи........извинявайте....хихи......весела Коледа..." Малеееееееееее.........А кажете ми какво да ги прави6 такива? 10 минути краката ми бяха омекнали заради тях.
Прибрахме се.
Днес по план трябва6е да тръгнем за свеки. Тя живее на около 5 4аса път от тук. Кола нямаме. Единственното е да хванем влака. Който не е директен- така 4е пак трябва да се сменят влакове, пак дълъг път. Ами багажа? А и коли4ката на Оли я оставихме в колата... Стана тя една. Сега дори незнаем дали изоб6то 6те има места във влака. Нали е Коледа, хората пътуват. А при нас Коледа се празнува на 24 декември. 6те видим какво 6те стане. След 1 4ас 6те се обадя на гарата да ги питам дали имат билети.
С това завър6вам историята си. Простете ми, ако съм ви отег4ила. Имах огромната нужда да споделя това.
И от планираните курабийки 6те се откажа. Ако 6те хва6таме влака, само за тях 6те мисля къде да ги пъхам в багажа...........

Весела Коледа и благодаря на тези, които про4етоха тази ску4на история. Надявам се да не съм ви развалила деня.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Миличка, май 2005 не е твоята година, айде да свършва и да идва новата и дано се приключи с екстремните ти ситуации Hug Важното е, че всички сте добре - живи и здрави Hug пожелавам ти весело изкарване на празниците и много спокойна и хубава 2006-та година  Hug
Виж целия пост
# 2
Дано всичко лошо е останало в миналото,а днес и занапред да се сблъскате само с положителни емоции.
Най-важното е, че сте добре след всичко това.
 Пожелавам усмихнат ден Peace
Виж целия пост
# 3
добро утро, Торни

ами не ми развали насторението  Hug за6тото знам, 4е някой ви е пазил в тези стра6ни моменти, когато е можело да ви се слу4и много пове4е от една голяма уплаха  Heart Eyes Hug  bouquet
гу6вам те, и ви пожелавам 6тастливи Коледни празници  Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Торни, важното е, че сте живи и здрави и по-добър късмет през новата година!
И на нас ни предстои пътуване на 31-ви с колата и аз отсега съм притеснена, а като прочетох твоята история ми се сви корема. Гледала съм документални кадри с падащи колелета и знам колко е опасно, още повече на магистралата а и вечер.
Мен ме притесняват и големите тирове, при лошо време, все тях гледам завъртени. Пътят ни, не е дълъг около 700км., надявам се да няма виелици и да пристигнем живи и здрави Praynig
В тази връзка, пожелавам на всички, които ще пътзват за Коледа, добър път и весела Коледа!!!
Виж целия пост
# 5
tornerosse  Hug
мани мани , малкия дявол е бил  Hug
ужким случват се такива неща всеки ден някъде, но като се случи на познат направо изтръпвам  Praynig
края добър, всичко е добре  Hug
Да сте живи и здрави всичките, и нова година нов късмет  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 6
Торне, страшни преживявания сте имали, но добре, че вие сте живи и здрави. Хич не ти беше скучна историята - на този екшьн ако му казаваш скука!!!!
Пожелавам ви да нямате повече препятствия по житейския си пьт и да си изкарате една весела и невероятна Коледа, без значение кьде и с кого Hug
Виж целия пост
# 7
Най важното е, че сте живи и здрави!
Всичкото другото му махни с ръка и го остави в старата година!
Нека новата ви донесе повече късмет и по-малко неприятни преживелици! Hug
Виж целия пост
# 8
Торне, много страшничко звучи наистина, но като се има впредвид, че е можело да бъде и по-страшно... радвайте се сега на предстоящите празници и на късмета си Hug

Абе такива некадърници, които не могат да си стегнат товара както трябва, трябва направо в затвора да ги вкарват Close За мен това са си потенциални убийци. Като незнаят как се прави хич да не се хващат. Ами ако колелото не беше влязло под колата, а се беше забило в предното стъкло. Мен много ме страх като караме след някой с колелета или друг мяткащ се товар...

Весели празници и безпроблемна 2006 година  bouquet
Виж целия пост
# 9
Ей,Торне ooooh!. Радвам се,4е сте живи и здрави вси4ките Hug
Весела Коледа и на теб и нека през новата година да задгърбиш лошия късмет Peace
Виж целия пост
# 10
Олеле, какво си преживяла
И аз се присъединявам искренно към останалите момичета и ти пожелавам, Новата 2006 година да ви донесе много здраве и само положителни емоции Hug
Виж целия пост
# 11
Моми4ета благодаря ви за хубавите пожелания! Да ви се връ6та вси4ко! Дай Боже Новата година да е по- безпроблемна!

Аз сутринта в 7.00 звъних на жп гарата, за да ги попитам дали нямат някой останал коледен билет. Оказа се, 4е имат то4но 2, но за утре, в 9.00 сутринта, което 6те ре4е, 4е ние трябва6е да потеглим в 6.30, тъй като живеем на 2 4аса път от гарата...
Днес оба4е мъжът ми говори със застрахователната компания и ни дадоха кола (служебна) докато ни оправят на6ата. Много съм доволна! Колата не е от най- хубавите, но какво от това- важното е 4е кара и 4е няма да се налага да се мъкнем с влака цял ден.
А между другото станахме и "популярни" Joy Joy- ком6ията каза, 4е по радиото съоб6тили за сно6тния слу4ай Joy Joy
Към вси4ки, които 6те пътуват, особенно ве4ерно време- бъдете на 6трек и се ооглеждайте добре. От сно6тният инцидент нау4их едно- 4е никога пове4е няма да спя в колата докато мъжът ми кара!

Весела Коледа на вси4ки!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 12
Леле,Торни,все такива неща,бе душа  ooooh!
И аз се присъединявам към пожеланията догодина да ти е само на късмет и да се смееш на тия преживявания  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия