Какво се установява с изследване на главата ЕЕГ?

  • 22 397
  • 9
Ами това ми е въпроса.Вече 2-ра седмица ме цепи главата,кога по-леко,кога по-силно,но си ме боли.Не искам да правя скенер да не се облъчвам,ЕЕГ-то нали е по-безвредно,но доколко то може да установи какво ми е. newsm78 Моля,който е запознат да ме просветли. baby_neutral
Виж целия пост
# 1
Мъжът ми много страдеше от глава.Беше постоянно на Аулин.Отиде при някакъв професор и той му изписа хап4ета.А го прегледа с някакви жи4ки по главата.И да 4укна на дърво му мина.Ако решиш ще потърса тел.  bouquet
Виж целия пост
# 2
На този въпрос може би ще ти отговори невролог. Не е лошо да си измериш преди това няколко пъти артериалното налягане.
Виж целия пост
# 3
на ЕЕг се регистрира вълновата активност на мозъка в покой и при стимулация. Прави се при строги показания, напр. съмнения за епилепсия най-често и мигрена също.
Но между скенер и ЕЕг няма нищо общо-първото регистрера органични, второто функционални промени. И за двете неща е рано да се месли пре теб, според мен.
Кикилота те е посъветвала много правилно
Виж целия пост
# 4
Някакъв гаден пристъп на мигрена да не преживяваш?  newsm78
Виж целия пост
# 5
ЕЕГ-то е безвредно изследване и едва ли може да хване някакъв проблем като твоя, защото той отчита кривата на мозъчната дейност и не може да определи откъде идва нарушението, ако има такова.
На майка ми и правиха ЕЕГ и резулата беше много лош, но тя има хронична мигрена. И аз страдам от често главоболие и ако някой знае лек, да казва, че не се издържа вече.
Виж целия пост
# 6
ЕЕГ-то е безвредно изследване и едва ли може да хване някакъв проблем като твоя, защото той отчита кривата на мозъчната дейност и не може да определи откъде идва нарушението, ако има такова.
На майка ми и правиха ЕЕГ и резулата беше много лош, но тя има хронична мигрена. И аз страдам от често главоболие и ако някой знае лек, да казва, че не се издържа вече.

Добре дошла в групата на мъчениците. Вече няколко теми пускам и още не съм намерила нито лек нито свестен невролог. Явно така ще си живеем. А мъжа ми беше чул по телевизията че вече били лекували мигрената. Звънях къде ли не по неврологии тук но не се намери никой да ми каже ела при еди кой си невролог и ще те излекува.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите!  bouquet
Кикилота,ходих на невролог в понеделник,прави ми Доплер ,заради шиповете и обстоен неврологичен преглед.И с двете съм наред,само с нервите не съвсем. ConfusedИзписа ми Невротоп,Милгама и Мовалис.Каза да ги пия две седмици и ако няма подобрение ще ме праща на други изследвания. ooooh!Но каза,че не съм за скенер.
Кръвното си го меря,нормално ми е 110/70.Само веднъж беше 140/70,но може и от червеното вино и притеснението да се е вдигнало. Wink
Опишете болката на мигрената!
Моята е тъпа и е съпроводена с напрежение в главата,изтръпване и парене от врата нагоре,абе гадна работа,имам чувството че ще превъртя. CryОт 2-3 дни съм по-добре.

Виж целия пост
# 8
Болката при мигрена обикновено е от едната страна на главата. Най-често боли слепоочието. Болката е като че ли са ти извадили окото или са те ударили с тухла. Обикновено ако легнеш на болната страна на тъмно и тихо място може да почувстваш облекчение. Казвали са ми че понякога болката може да е отпред на челото или отзад на врата, но много рядко. От шоколад и ядки се засилва обикновено а от кафе и кока кола намалява. Най-често боли 2-3 дни и е свързано с цикъла. мен ме боли 2-3 дни преди да ми дойде.
Това за което говориш ми прилича на шип отзад на врата, който ти притиска нерв нещо. Забелязала ли си дали те боли повече като си въртиш главата? Опитай се или накарай мъжа ти да ти направи масаж отзад на врата и ако ти олеква, значи наистина е шип горе в основата на гръбнака. Отзад боли също така и от кръвно, но ти казваш че нямаш, а пък и тогава пулсира главата така че тази причина отпада. Ако е шип минава единствено с масажи. Имах и затова говоря така уверено. Оправих се с 5 масажа при масажистка. Просто ми го намести и оттогава не съм имала проблем вече 4 години.
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31687.0

Деска, виж от какво се оказа моето главоболие преди време след един рентген на глава.

Боледувала ли си скоро? След една лятна настинка започна да ме боли главата зверски и излезе синузит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия