Блокира ли вашия тъч скрийн?

  • 35 238
  • 54
Имам следния проблем с телефона-от няколко дни дисплеят му ту блокира,ту работи.Вече веднъж е сменян дисплей,но тогава въобще не работеше.Купен март 2011,сменен дисплей май 2011 и ето,сега пак започва да блокира,а няма и 6 месеца от ремонта.Нося го на място,където не го притискам,но въпреки това блокира.Нормално ли е това за този вид телефони,или моят пак отива на зле?
Виж целия пост
# 1
Имам следния проблем с телефона-от няколко дни дисплеят му ту блокира,ту работи.Вече веднъж е сменян дисплей,но тогава въобще не работеше.Купен март 2011,сменен дисплей май 2011 и ето,сега пак започва да блокира,а няма и 6 месеца от ремонта.Нося го на място,където не го притискам,но въпреки това блокира.Нормално ли е това за този вид телефони,или моят пак отива на зле?
Незнам дали е нормално, но аз съм с NOKIA X6 от една година и не ми е блокирал досега, а аз съм много разсеяна и не го пазя много-много - падал е няколко пъти и все още работи и не е  бил на ремонт.
Виж целия пост
# 2
Никога не е блокирал, каквото и да значи това, а го нося как ми падне, чак супер небрежна не съм де.Марка и модел?Просто явно дава дефект твоя.
Виж целия пост
# 3
Да. Смениха ми го срещу скромната сума от 40лв., изгубила бях гаранцията. Tired
Около мен имам пример за поне три проблемни, всичките са Самсунг! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Дааа и моят Самсунг блокира 2-3 пъти при студено време... Моят е с 2 сим карти и това се случи зимата. От тогава не съм имала проблеми, според мъжа ми не е от студа, но знам ли newsm78 - факт е, че се случи
Виж целия пост
# 5
И аз съм чувала, чв Самсунг правят проблеми точно с тъчскрийна  Tired
Виж целия пост
# 6
Блокира на няколко пъти.
LG е като марка. Махам батерията, ресетвам и всичко е ОК.
Най-гадното е да блокитра, докато някой ти звъни и ти не можеш да му вдигнеш.
Виж целия пост
# 7
Аз съм с Нокия...но и той блокира или ме включва към интернет за щяло и нещяло....звъни на разни хора.....искам си стария тел Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
Ако блокира целият touchscreen и разните му физически копчета (ако има такива) и се оправя само след вадене на батерия, значи има проблем със софтуера. Бих ви препоръчала да направите update или ако не знаете как, да го дадете на някой, който разбира - и не забравяйте да направите backup преди това, да не отиде всичко на кино. Също така може да проверите да не би пък да сте запълнили паметта, което натоварва допълнително софтуера - трябва да има поне 20-30 свободни МБ на основната карта памет.

Ако проблемът е само в touchscreen-а, то обикновено първо започват да отказват само определени участъци от него, като дори рестарт не му помага - тогава е за смяна и/или хардуерна поправка. За да откаже целия екран и да е от хардуера... трябва да е претърпял болезнена катастрофа - падане от високо, няколко часа на жарко слънце, бутане в пералнята и т.н.  Peace
Виж целия пост
# 9
Модела е nokia C3.Целия дисплей блокира-не реагира на докосване.Изключвам телефона без да вадя батерия,после включвам.В началото действаше,а сега ефекта е няколко минути.А когато е работещ,понякога докосвам да отворя примерно във форума една тема,а се отваря горната-сякаш не е центриран.Но и центрирането не помага-преди да сменят стария дисплей пробвах на него.Падал е рядко,а и е с метален панел.
Виж целия пост
# 10
Нокия още от старите модели /без тъчскрийн/ имат софтуерен проблем с екрана.
Виж целия пост
# 11
Точно и аз със Самсунг имах проблеми.Първо тъч скрийна му се разкранти.
Виж целия пост
# 12
И за какво Ви е такъв екран?  Rolling Eyes

Хайде, признайте си, че като средство за говорене и писане на СМС, клавиатурата е по-удобна и по-бърза. Особено, ако трябва да пишеш само с 1 ръка, докато с другата буташ количката, или държиш торбите.
Виж целия пост
# 13
Тя тази нокиа има и копчета,не е само тъч скрийн,но за какво ли са ми тези копчета,като телефона се отключва с докосване...Хиляда пъти съм съжалила,че си взех тази нокиа.
Виж целия пост
# 14
Мидичка, така както го описваш може и да е софтуерен проблем, който да води до неправилното функциониране на хардуера. Следващия път извади и батерията, изчакай 1-2 минути и я постави отново - това е правилният начин за рестартиране на такива техники. Иначе, както казах пробвай с ъпдейт на софтуера. Nokia последните 1-2 години направиха доста подобрения по софтуера си. Не знам дали си със Symbian, но ако си го ъпдейтни до Symbian 60, иначе ако си с Android, би трябвало вече да имаш достъп и до версия 2 и 2.1 - не следя толкова много Nokia.

Но иначе, за смарт телефони най-добри за мен са Sony Ericsson - минус им е, че са със ОС Symbian поне повечето, и HTC с Android. iPhone също са добри, но за мен са твърде скъпи лъскави играчки, които просто не си заслужават инвестицията. Ако сте паралии и искате супер телефон бих ви препоръчала новия Windows Phone 7.5 Mango - само дето го няма в България, та ще трябва импорт.
Виж целия пост
# 15
И моят LG блокираше. Сега съм много резервирана към тъч скрийновете и смятам следващият ми да е с нормална клавиатура.
Виж целия пост
# 16
Blackburry са перфектни, ако използвате телефона за интрнет и писане и искате физическа клавиатура.  Peace Аз лично съм със Sony Ericsson Vivaz Pro с падаща QWERTY клавиатура.



Имам го от една година почти и съм много доволна - забивал е веднъж след изпускане, при което се беше разместила малко батерията. Иначе други проблеми с него до сега не съм имала.  Peace
Виж целия пост
# 17
Пробвах и извадих батерията-за сега няма проблем.Дано това да е решението.
Виж целия пост
# 18

Ако проблемът е само в touchscreen-а, то обикновено първо започват да отказват само определени участъци от него, като дори рестарт не му помага - тогава е за смяна и/или хардуерна поправка. За да откаже целия екран и да е от хардуера... трябва да е претърпял болезнена катастрофа - падане от високо, няколко часа на жарко слънце, бутане в пералнята и т.н.  Peace
Дам, така се получи при мен. Close
Ако се случи още веднъж, мисля да го засиля от възможно най- високо!  Crossing Arms
Никога повече телефон с тъчскрийн! Naughty
Виж целия пост
# 19
То, много зависи и от телефона, от процесора му, от софтуера и т.н. По-скоро преди закупуването на телефон, какъвто и да е проучете модела, който сте си харесали. Но не в магазина, защото там ще ви свалят звездите направо. Форуми, статии, и т.н. Аз моя телефон го харесах още при самото му представяне - преди да излезе на пазара. След това дойде в България близо два-три месеца след като излезе в останалата част от света, та имах предостатъчно време да го проуча.

Имайте предвид, че бавно, но славно телефоните без тъчскрийн изчезват от пазара. Почти не се правят такива вече, а с навлизането на 4G мрежите със сигурност ще изчезнат во веки, защото просто няма да имат възможност да ги поддържат.

Ииии естествено го има моментът, в който с напредването на техниката тя става все по калпава - търговски трик, така че да не издържа много дълго и потребителят да трябва да купува нова през година-две.  Peace
Виж целия пост
# 20
Първия път,когато го дадох за ремонт точно това си помислих-телефонът я издържи докато го изплатя,я не.
Виж целия пост
# 21
Ами, то в последните 5-6 години си е написано правило - техниката издържа и работи, докато е в гаранция. Т.е. ако имате гаранция 2-3 години може да сте 100% сигурни, че производителят е спокоен, че в този срок няма да имате проблеми и на него няма да му се налага да плаща. Но! В България се вкарва техника (всъщност всичко) второ-трето качество, така че калпавите бройки са в много по-голям процент спрямо читавите в сравнение с другите страни. За това и толкова често техника, купена от тук, се разваля в гаранционен срок.
Виж целия пост
# 22

...с навлизането на 4G мрежите със сигурност ще изчезнат во веки, защото просто няма да имат възможност да ги поддържат.


Kakво общо имат бутоните с екрана?  Rolling Eyes

Все едно таблет да има повече функций от мощен нстолен комп., а?  Laughing
Виж целия пост
# 23
Аз имам самсунг 5230, не беше ползван малко време, сега реших да го продавам и дисплея се оказа,че не работи. Ей така от нищото. Носих го в м-тел и за 3 дена го ремонтираха.
Виж целия пост
# 24
... Носих го в м-тел и за 3 дена го ремонтираха.

Аре, без реклами... синоними на сервиз, не вярвам да не знаеш...
Виж целия пост
# 25

...с навлизането на 4G мрежите със сигурност ще изчезнат во веки, защото просто няма да имат възможност да ги поддържат.


Kakво общо имат бутоните с екрана?  Rolling Eyes

Все едно таблет да има повече функций от мощен нстолен комп., а?  Laughing

Не бутоните, а софтуера. Софтуерът необходим за 4G мрежа е доста тежък, т.е. трябва по-добър процесор - от ново поколение, докато старите телефони (телефоните от 2009та назад) са с процесори, които няма как да се справят.

Представи си таблет в сравнение с комп. от 95та година.
Виж целия пост
# 26
Да, модел на LG, точно на година като стана, наложи се да го подменят с нов и да го преинсталират. За сега работи, има 8 месеца до изтичане нагаранцията очаквам го тогава пак да се скапе.
Виж целия пост
# 27
И за какво Ви е такъв екран?  Rolling Eyes

Хайде, признайте си, че като средство за говорене и писане на СМС, клавиатурата е по-удобна и по-бърза. Особено, ако трябва да пишеш само с 1 ръка, докато с другата буташ количката, или държиш торбите.
Какво точно искаш да призная? newsm78 На мен тъча ми е много по удобен от клавиатурата!
Имала съм LG, още се ползва без грижи по него. Сега съм със Самсунг - пак никакви грижи. Изобщо това вменяване на дефектна марка като цяло, хич не ми допада.


Мидичка, на първо време калибрирай монитора, може да са му избягали настройките.

Имайте предвид, че бавно, но славно телефоните без тъчскрийн изчезват от пазара. Почти не се правят такива вече, а с навлизането на 4G мрежите със сигурност ще изчезнат во веки, защото просто няма да имат възможност да ги поддържат.
Това пък изобщо не е вярно. Просто повечето имиджови модели са тъчове, защото сега са актуални. Не разбирам какво отношение има тъч скрийн дисплея с 4G мрежата? нито пък мощността на процесора с тъч скрийна. Thinking


Виж целия пост
# 28
Момичета прочетох темата малко по диагонал и искам само като инфо да ви споделя, че миналата година, когато реших да си сменя мобилният телефон, тогава научих, че генералният шеф на Nokia е уволнен, защото много са изостанали с новостите по отношение на техниката. Kaто сравних мобилните телефони, тези на Nokia изглеждаха допотопни. Беше ми много необичайно да премина на друга марка, защото до този момент, години наред бях ползвала само тяхната, но какво да се прави, наложи се да се откажа. И не смятам да се върна към тях ако не подобрят производството си.
Виж целия пост
# 29
И за какво Ви е такъв екран?  Rolling Eyes

Хайде, признайте си, че като средство за говорене и писане на СМС, клавиатурата е по-удобна и по-бърза. Особено, ако трябва да пишеш само с 1 ръка, докато с другата буташ количката, или държиш торбите.
Какво точно искаш да призная? newsm78 На мен тъча ми е много по удобен от клавиатурата!
Имала съм LG, още се ползва без грижи по него. Сега съм със Самсунг - пак никакви грижи. Изобщо това вменяване на дефектна марка като цяло, хич не ми допада.


Мидичка, на първо време калибрирай монитора, може да са му избягали настройките.

Имайте предвид, че бавно, но славно телефоните без тъчскрийн изчезват от пазара. Почти не се правят такива вече, а с навлизането на 4G мрежите със сигурност ще изчезнат во веки, защото просто няма да имат възможност да ги поддържат.
Това пък изобщо не е вярно. Просто повечето имиджови модели са тъчове, защото сега са актуални. Не разбирам какво отношение има тъч скрийн дисплея с 4G мрежата? нито пък мощността на процесора с тъч скрийна. Thinking





Не говоря за връзка тъчскрийн - 4G мрежа, а за цялостен хардуер-софтуер (под хардуер разбирайте процесор, чипове, платки). И мощността на процесора има огромно значение за тъчскрийна - колкото по-добър и по-бърз е процесорът, толкова по-малко ще се натоварва от тъчскрийна и от приложенията на телефона.

Коментарът ми за 4G беше, че заради тази мрежа в скоро време ще изчезнат по-старите телефони, защото няма да могат да се използват като хората. А и 4G ще предлага много повече възможности от към интернет, видео обаждания и т.н. - все неща, които старите телефони не поддържат т.е. производството на такива няма да носи печалби. А и не виждам в скоро време да излязат от мода тъчскрийновете. По-скоро няма да има предлагане на други, защото тъча е по-скъп и носи повече печалба - тази техника само ще се усъвършенства още повече. 
Виж целия пост
# 30
Коментарът ми за 4G беше, че заради тази мрежа в скоро време ще изчезнат по-старите телефони, защото няма да могат да се използват като хората. А и 4G ще предлага много повече възможности от към интернет, видео обаждания и т.н. - все неща, които старите телефони не поддържат т.е. производството на такива няма да носи печалби. А и не виждам в скоро време да излязат от мода тъчскрийновете. По-скоро няма да има предлагане на други, защото тъча е по-скъп и носи повече печалба - тази техника само ще се усъвършенства още повече. 
И аз не виждам да излязат от потребление тъчовете, но пак казвам, че тази функция на телефонен апарат няма отношение към мрежата, мощността на процесора и т.н. Мощен процесор би могъл да се монтира и в кутията на Nokia 3310 и да вкара модата на ретро апаратите в един момент, но функциите им да са на последния, космически модел gsm. Освен това, колкото по-широко навлиза една технология, толкова по евтина става тя! Не разбирам защо да са по-скъпи за в бъдеще, като те непрекъснато поевтиняват. Високата цена се държи докато моделът е нов на пазара. Само три месеца след това цената е с 200-300 лв по-ниска (говоря за нашия пазар). Нов тъч, който януари е струвал 1000 лв, вече е с цена 500-600 лв в края на годината.
Виж целия пост
# 31
Няма да ми реши проблема ваденето на батерията...Преди малко пак се скапа и доста пъти вадих и слагах батерия...Да го бях ползвала 2-3 години-друго щеше да е.
Виж целия пост
# 32
Бижу, имам чувството, че с теб казваме едно и също, но не можем да се разберем. Тъчът няма общо с 4G мрежата. Нещата под капака имат. Но тъчът е по-скъп от старите телефонни екрани, затова се произвежда - повече пари носи, затова и в скоро време няма да изчезне, освен ако не измислят нещо. Но мрежите се развиват, развиват се и нещата под капаците, излизат нови технологии. Но дори и да монтираш мощен най-нов модел процесор в кутия на какъвто и да е стар модел - там няма да може да подкараш интернет например, защото просто няма софтуер за него - никой няма да седне да пише нов софтуер за остарели машини. Що се отнася до старите дисплеи според напълно ще изчезнат именно поради причината, че са по-евтини и няма да носи печалба - след 5-10 години сигурно вече въобще няма да ги има. Виж след 20 години може да се върнат като ретро мода и тогава ще струват абсурдно много, защото са според модата. Но за момента тези телефони изчезват и все по-рядко се правят - мода, която няма да изчезне скоро, а пък старите модели с развиването на мрежите ще станат или напълно неупотребяеми или почти напълно - не заради дисплея, а заради целия хард и софт.

А иначе аз го казах това, защото Klec каза, че никога повече няма да купува тъчскрийн - старите технологии излизат от пазара, и ще бъде принудена да закупи такъв рано или късно.


Мидичка, а провери ли състоянието на картата памет? Колко свободни МБ има? Никъде ли не можеш да намериш гаранцията? Иначе ти остава пак да го занесеш някъде на ремонт - евентуално пре-инстал на операционната система и ако не е от нея - пак ремонт на тъча, или направо закупуване на нов. Но ако все още го изплащаш, той ти е вс още в гаранция, та може да видиш в магазина дали случайно не водят гаранциите по сериен номер на телефона - тогава евентуално няма да ти се наложе хартиената гаранция...  Hug
Виж целия пост
# 33
Да,имам гаранция,но не знам дали ще търсят причината толкова задълбочено,или пак ще сменят тъча...Ако ще ползвам гаранцията,искам да се информирам имам ли право на замяна на апарата със същия или подобен и тогава да отида.А и ще чакам да откаже напълно да работи,за да не се случи при тях да проработи и да го върнат.
Виж целия пост
# 34
И памет има-половината карта почти е свободна,а тя е 2 гигабайта.В паметта на телефона не държа нищо,освен съобщения.
Виж целия пост
# 35
Мидичка, не знам какви са условията на гаранцията, но при повечето техники има клауза, че ако даден проблем не може да се отстрани те са длъжни или да ти върнат парите или да ти го заменят със същия модел или друг на същата цена по твой избор. Аз така си смених лаптопа - чисто нов Май месец имаше проблеми с екрана и след като от магазина ми заявиха, че няма проблем и нищо не може да се направи им заявих, че тогава трябва да ми го сменят - получих нов.

Отиди и опитай!
Виж целия пост
# 36
Ако ще ползвам гаранцията,искам да се информирам имам ли право на замяна на апарата със същия или подобен и тогава да отида.
Имаш право, ако три пъти покаже един и същи дефект, или ако не могат да отстранят проблема в рамките на един месец.
Виж целия пост
# 37
Благодаря,момичета!Сега ми е за втори път.Трябва само да поглжна 1 или 2 години ми е гаранцията.Тъй или иначе-още е в гаранция.
Виж целия пост
# 38
Всички гаранции трябва вече да са най-малко 24 месеца. 
Виж целия пост
# 39
И аз имам някакъв такъв спомен,но не бях сигурна.
Виж целия пост
# 40
Бижу, аз конкретизирах марка, защото са ми такива наблюденията.
Имам 3 примера за проблемни тъчскрийнове, включително и моят,
точно на споменатата от мен марка. Дори и на конкретен модел,
но няма да го споменавам... щом е такъв проблем. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 41
Не ми е никакъв проблем Laughing Но като един каже "моят Самсунг е кофти" и след малко вече всички казват "да, марката Самсунг е кофти като цяло". Ами не е! Сменила съм над 20 телефона и половината са били Самсунг. На мен телефон ми се е развалял веднъж и то повредата беше, че изгоряха перпендикулярно два реда пиксели на дисплея. Това беше един Панасоник, първият телефон с цветен дисплей, който се появи по магазините преди 100 години. Сменявам, защото ми омръзват, а не защото им има нещо. Синовете ми ги мъкнат още сума време след това и не се развалят. Само единият от тримата просто ги чупи... То не е изпускане, настъпване, давене... какво ли не. Той просто унищожава телефони от всякаква марка и вид.  ooooh!
Виж целия пост
# 42
Нямам нищо против Самсунг, напротив- последните 6-7г. и двамата
с мъжа ми ползваме само тази марка. Нямаме и намерение да я сменяме. Wink
Просто този модел с тъчскрийн, за който говоря, за мен не е сполучлив.

Виж целия пост
# 43
И аз имам с какво да се оплача.Много исках да си купя айфон4, но понеже е доста скъп си купих реплика.Носих го 2-3мес и сега не му работи тъчскрина.Незнам какво му стана,един път го изпуснах и може да е от това.Още несъм ходила да проверявам колко ще ми струва ремонта,направо ме е страх да попитам.Ако някои знае горе долу цената на ремонта моля да пише. smile3511
Виж целия пост
# 44
На сина ми тъчскрийна Нокиа след ползване 2 години сдава багажа. Той си го разглобява и почиства отдолу, че явно се натрупва прах и не дава контакт тъчскрийна. Така кара още няколко месеца. За Коледа ще го хвърля май вече.
Виж целия пост
# 45
И аз имам с какво да се оплача.Много исках да си купя айфон4, но понеже е доста скъп си купих реплика.Носих го 2-3мес и сега не му работи тъчскрина.Незнам какво му стана,един път го изпуснах и може да е от това.Още несъм ходила да проверявам колко ще ми струва ремонта,направо ме е страх да попитам.Ако някои знае горе долу цената на ремонта моля да пише. smile3511


Наистина илиза малко  солено,защото тъча и дисплея са заедно и много трудно се сменя и има вариянт да се съсипе целия телефон.По-късно мога да попитам за точна цена,ако желаеш.
Виж целия пост
# 46
от ден първи блокира, да.
аз съм с блакбери.
няма такава глупост, сто пъти съжалих, че не взех модел с бутони.
Виж целия пост
# 47
10, не може пък от първия ден да блокира бре! newsm78 Калибрирай тъча, да видиш дали ще се подобри.
Виж целия пост
# 48
10, не може пък от първия ден да блокира бре! newsm78 Калибрирай тъча, да видиш дали ще се подобри.

а как се калибрира един тъч?))
изобщоп не знам, честно казано се надявам да му се случи нещо, та да имам оправдание да си купя нормален телефон с бутони. като знам колко години мечтаех за блакбери, а сега си искам старата моторола в3, но от инат няма да сменя, за да не чуя " казах ли ти.."  Simple Smile
Виж целия пост
# 49
Ами от настройките на телефона, не знам в менюто на Блакбъри къде е точно, потърси го. По принцип това е трябвало да го направят още като си го купувала, ако не - трябва да го направиш сама. Аз калибрирам дисплеите на нашите тъчове от време на време, защото се поизместват активните зони с времето и всичко си застава на място отново.
Ах, V3... Heart Eyes Преди да влезеш в менюто, обаче. Confused Пазя си един реалистичен макет (от тези, които закачат по витрините на магазините за gsm-и) на този модел, който ми е любим! Laughing
Виж целия пост
# 50
От една година съм с такъв телефон и не съм имала проблеми (дори и след падане и разглобяване). Със Самсунг съм.
Виж целия пост
# 51
И аз съм чувала, чв Самсунг правят проблеми точно с тъчскрийна  Tired

В къщи имаме три телефона Самсунг и един таблет и никога екраните им не са блокирали.
Виж целия пост
# 52
И за какво Ви е такъв екран?  Rolling Eyes
Хайде, признайте си, че като средство за говорене и писане на СМС, клавиатурата е по-удобна и по-бърза. Особено, ако трябва да пишеш само с 1 ръка, докато с другата буташ количката, или държиш торбите.
Признавам че откакто пиша СМС-ите си  на qwerty клавиатурата на моя Самсунг ми е много мъчно като се наложи да пиша на обикновенна такава.
А и да напиша по темата - тъча ми не е блокирал никога, но съм чувал че от студа понякога ставало така.
Извода е че може да се случи на всеки телефон обаче ако вземе да става прекалено често или започне прекалено рано след покупката - ГАРАНЦИЯ И СЕРВИЗ.
Виж целия пост
# 53
От съобщение на ползвател на фейсбук,че от неволен натиск в джоба на екрана на смартфона му се задействат операции и се начисляват суми,реших да направя "блокаж"на моя смартфон-взех код от оператора си,но сега желая да го върна в положение,да се отваря чрез почукване на дисплея.Как да го направя? Моля за отговор-смарта ми е :LG G3.
Виж целия пост
# 54
Не знам какъв код от оператора си взел за "блокаж" и какво точно имаш предвид, но knock-knock се включва от Настройки -> Общи -> Жестове -> Екранът е включен/изключен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия