и аз преживях ужаса на missed

  • 1 637
  • 11
здравейте,момичета!преди месец и половина преживях най-голямото изпитание в живота си-родих мъртъв плод в средата на пети лунарен месец.Майка съм-имам прекрасен син на пет години,чието появяване пък чаках цели четири години,затова,когато забременях за втори път-без лечение/непланувана,но желана бременност/,бях най-щастливата жена на света.Въпреки здравословните проблеми,които ми откриха малко преди забременяването,реших,че след лощото винаги идват и хубави моменти и се настроих психически да изкарам бременността си до сполучлив завършек.Уви-след изпитанието със сърдечните  ми проблеми,дойде и още по-голямото изпитание,при което физическата болка няма никакво значение.Карах една прекрасна бременност до ужасния 9.11.т.г.,когато ненадейно прокървих.Лекар съм,но дори и да не бях,някакво вътрешно чувство ми подсказа,че всичко е свършило-оказа се впоследствие,че две седмици съм носила не живот,а смърт в утробата си.В деня на предизвиканото раждане се мобилизирах,но после рухнах психически и старите ми проблеми със сърцето се завърнаха-през бременността нямах нито един пристъп на заболяването си.Сега ежедневието ми отново е почти същото,както преди забременяването,почти...Опитвам се да мисля философски върху случилото,но на моменти чувствам психическата болка толкова осезаемо-като физическа.И въпреки това твърдо съм решила,че след препоръчаните 6 месеца за предпазване от сладваща бременност,аз пак ще опитам и надявам се,ще успея да даря себе си и съпруга ми с втора рожба.Пожелавам същото и на всички жениу които е назряло желанието да станат майки.Весели празници и повече здраве и успехи през следващата година.
Виж целия пост
# 1
Трудно е да се отговаря на такива постинги....Каквото и да каже човек, не е това, което може да помогне на болката ти...Но все пак, знай, че напълно поне те разбирам....от позицията на човек, който на два пъти беше ейййййй токова близо до мечтата.....Е, не съм преживяла ужаса на миседа в твоя смисъл, но го преживах два пъти в по-ранни месеци...същата работа откъм болка....
Коледа е....За мен тиха и меланхолична, но все пак е Коледа и аз твърдо вярвам в чудесата божии и човешки. Вярвай и ти и бъди силна.  Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря,G&J!прочетох някъде,че човек не може да тича напред,гледайки назад-много ми хареса.Освен това си намерих една статия на Джордж Гарлин,в която е успял да синтезира истините за живота на една страничка.Страшно ми допадна,нося си я в портфейла и когато имам нужда си я чета.А лично аз си поставих нещата така-или потъвам,или изплувам-никой не иска да е потънал,нали, а и имам много фактори  около мен,които да ме държат на повърхността.Дръж се и ти, и дори Коледата ти да е тиха и меланхолична,нека да е спокойна!!!
Виж целия пост
# 3
Пожелавам ти от все сърце да дариш съпруга си със втора рожба.
Весела Коледа.
Виж целия пост
# 4
здавей
съжалявам - надявам се да гушкаш беб скоро
а сега да ти споделя - аз нямам кой знае колко сериозни проблеми със сърцето - пролапс
мислех, че няма да мога и бебе да износя - толкова ми беше зле понякога преди да забременея, така беше и първия месец на бремеността - аз така и открих че съм бременна - по страшната аритмия и пристъпи
но бремеността беше приказна - що се отнася за сърцето ми и така беше докато родих - после - пак същото - като ми беше особено зле 3-4 дни след раждането
мисля си, че хормоналния дисбаланс, стреса и др фактори много влияят на сърцето - ти знаеш - и затова опитай се да де нагласиш позитивно, а не негативно - и тогаваи  проблемите ти със сърцето ще отминат!
Желая ти весела Коледа!
Виж целия пост
# 5
здравей и благодаря,catnadeen!Сега за щастие се чувствам добре със сърцето-освен единствения пристъп няколко дни след раждането,друг/да чукам на дърво/не съм получавала.Щом и ти си с подобна диагноза/моята е надкамерна пристъпна тахикардия/няма какво да ти обяснявам как се чувствам по време на пристъп.На мен също ми казват,че хормоналния дисбаланс може да провокира пристъпите ми,затова съм решила твърдо,след като се нормализира цикълът ми,да направя пълни хормонални изследвания-тъкмо може би ще дадат светлина и по проблема ми с мъртвото раждане-за него ми казаха,че плацентата е виновна-много малка и изпълнена с калцификати,т.е. плода не е получавал достатъчно количество кръв.Причините затова могат да бъдат много,но аз не преставам да се обвинявам-работя като рентгенолог и през бременността не напуснах вредната среда-естествено не влизах да правя изследвания,а само отчитах снимки,но въпреки това нещо ме гложди.Благодаря ти още веднъж,бъди здрава и ти и детето ти.
Виж целия пост
# 6
Пожелавам ти лошото да е до тук и да си имаш скоро здраво бебче. Успех!
Виж целия пост
# 7
greatalex, стабилизирай /поне доколкото е възможно/ здравето си. И когато дойде пак пиленцето на рамото ти, вече да имаш и добрия шанс да завършиш бременността си с едно здравичко и силно бебче като попълнение на вашето семейство.
Виж целия пост
# 8
мила грета, сигурна съм на 100% че нямаш вина - работата ти не би могла от толкова малко да повлияе плацентата! Та тогава една пушачкща и наркоманка не би могла да роди здраво бебе - а това е много по-често слещано от тов детето да има проблеми. ПОне за това се успокой - вина нямаш!
НО е хубаво да направиш хормонално и генетично изледване - при проблемно първо забременяване и сегашния проблем - аз лично задължително бих минала всички възможни изследвания - за да отхвърля вероятността да мога нещо да направя, и да го пропусна!
Желая ти само добри резултати от изследванията и бързи положителни резултати, които да се увенчаят с едно хубаво бебонче!
Много прегрътки и съм убедена, че нещата ще се оправят. А и си проследи кръвното - дали не вдигаш високо кръвно /то също влияе на сърцето, или поне както аз си мисля - пристъпите също могат да предизвикат високо кръвно, което поради общото неразположение да не можеш да усетиш - а високото кръвно влияе на зародиша много - при високо кръвно плацентата не се захранва добре и плода също..../
Виж целия пост
# 9
greatalex, пожелавам ти спокойствие. Направи изследванията, които трябва и успех в бебеправенето. Нова година, ново здраво бебе!  Hug
Виж целия пост
# 10
Грейталекс!!! УЖАСНО СЪЖАЛЯВАМ!!!
Пожелавам ти много щастлива нова година!!! и дано скоро ни зарадваш с добра новина ... за още едно детенце!!!

Виж целия пост
# 11
благодаря ви момичета!В този форум човек усеща,че каквото и да му се случи,не е сам с мъката си на този свят и има съпричастни,макар и непознати хора.Благодаря ви още веднъж,откакто съм във форума,психичиското ми състояние  се подобри,защото,въпреки болката от тези страници,има и много човешка топлина и съчувствие.Щастлива Нова година!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия