За храните и кърменето

  • 961
  • 13

Анкета

Има ли храни, напитки които увеличават кърмата ?

Опции:

Има ли храни, които увеличават кърмата... имам предвид нещо изпитани, или пък напитки , не става дума за чайовете за кърмачки или някакви билки?
В една препратка към сайт прочетох че бебето може да има колики ( моето има много ) от храните , които е яла майката и следва изброяване на храни и напитки # Млечни продукти (особено прясното мляко);
# Кофеин: кафе, чай, кола, някои газирани напитки;
# Соеви продукти;
# Фъстъци;
# Ракообразни;
# Шоколад;
# Цитрусови плодове;
# Пшеница;
# Пилешко;
# Телешко;
# Яйца;
# Ядки;
# Царевица;
# Витамини за бременни или кърмачки (Желязото може да дразни храносмилателната система на бебето. Ако то е причината, попитайте лекаря си за алтернативи.)
# Зеленчуци, които предизвикват образуването на газове: броколи, карфиол, зеле, лук, зелени чушки, домати.

има ли нещо друго за ядене освен това ......
Аз ям предимно тези които са изброени ...
Освен това ако прясното мляко причинява колики , отнася ли се това и за всички млечни произведения?
Защо се забранява шоколада ?
Виж целия пост
# 1
Аз залагам на овесни ядки и бира.Нещо си объркала анкетата.
Виж целия пост
# 2
има - водата Wink
Виж целия пост
# 3

Мда, ама ако не кърмиш достатъчно често, и от това няма да има файда Wink
Виж целия пост
# 4
Жито с орехи - изпитано е!
Виж целия пост
# 5
Тиква-печена,варена,както искаш-изпитано е!
Виж целия пост
# 6
От нищо не съм се лишила. Blush
Овесени ядки с прясно мляко ми действат, бирена мая също, варени яйца, айрян, бадеми. Това са моите "фокуси", но най-вече денонощното кърмене на поискване, усеят ли че нещо не е в ред зачестявам кърменията, не при нея на поискване а при мен. Wink
Виж целия пост
# 7
Много течности,бирена мая,тиква и нощното кърмене.
Виж целия пост
# 8
вода, нощно кърмене и всичко останало на корем Simple Smile

за втори път виждам, че пускаш по тази начин тема, защо попълваш анкетата, щом нямаш реално въпроси за анкета?
поразгледай този форум и ще разбереш как стават нещата
Виж целия пост
# 9

Мда, ама ако не кърмиш достатъчно често, и от това няма да има файда Wink

Абсолютно!
Ама тя нали питаше за храни и напитки Wink
Методиката на кърмене си е друг въпрос Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Ммм даа има:) Овесени ядки, варено жито, бира, много вода и лактогонен чай. Нощем не кърмя, защото детето не се буди от както стана на 20 дни, но през деня храня на поискване и има дни, в които яде през час. Обикновено след такива дни се събуждам в 4 през нощта, като след операция за инплантация на силикон и ставам да цедя Tired
Виж целия пост
# 11
Сурови ядки-бадеми и орехи най-вече
Виж целия пост
# 12
Освен това ако прясното мляко причинява колики , отнася ли се това и за всички млечни произведения?
Защо се забранява шоколада ?

За млечните продукти - по принцип не се отнася, но все пак зависи от количествата, които изяждаш.
Шоколада се забранява заради какаото - има действие подобно на кафето. Добрата новина е, че можеш да хапваш по малко бял шоколад Grinning.
Ако те притесняват коликите и кърмиш на поискване можеш да опиташ да храниш бебчето от едната гърда в рамките на 3 часа.
А храните, увеличаващи количеството кърма май действат доста индивидуално. При всички случаи е необходимо голямо количество течности.

Весела коледа!
Виж целия пост
# 13
жито, бира, вода, тиква
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия