Трик за повече обем за тънките коси

  • 3 380
  • 41
Вчера ходих за първи път при фризьорка, от която останах очарована. Имам тънка и фина коса, която и при най-бетонираната прическа губи обема са на втория час. Фризьорката ми каза (и приложи) един номер, който искам да споделя с вас: най-горнят пласт от косата се отделя и се прибира с фиба; следващият пласт само в основата се пръска с лак за коса и се прави "на вафлички" с преса. След това се разделят отделните кичури, за да се създаде по-голям обем и най-горният пласт от косата се разресва отгоре по обичайния начин. Надявам се да съм го обяснила добре.
От вчера ми държи и направо не мога да си позная прическата. Дано дядо Коледа да се сети да ми донесе преса за коса  Laughing.
Виж целия пост
# 1
А преди да ти направи трика с пресата,изсуши ли те със сешоара?
Ако да,то тогава ще се задържи повече с преса-ефекта,аз като се правя директно с пресата,не се получава ефекта,както във фризьорския салон.
Виж целия пост
# 2
Изсуши ме първо. Обаче пък друг път като са ме сушили само не е издържало толкова време. Естествено, че ефекта във фризьорския салон е много по-добър, но пък много ми хареса като идея за по-успешна прическа, която може да се направи и вкъщи.
Виж целия пост
# 3
Изсуши ме първо. Обаче пък друг път като са ме сушили само не е издържало толкова време. Естествено, че ефекта във фризьорския салон е много по-добър, но пък много ми хареса като идея за по-успешна прическа, която може да се направи и вкъщи.

Като идея е добре и като ефект също. Peace
Виж целия пост
# 4
Страхотно Laughing Моята коса е същата - както и да ме пострижат - обем йок Crossing Arms Имам обаче преса и ще пробвам още довечера Laughing
Виж целия пост
# 5
Страхотно Laughing Моята коса е същата - както и да ме пострижат - обем йок Crossing Arms Имам обаче преса и ще пробвам още довечера Laughing
И аз.А на "вафлички" с по-ситните или по-едрите преставки да се направя?
Виж целия пост
# 6
Благодаря, че сподели, това е чудесна идея. Но като нямам преса, само ще ви чета  Laughing
Виж целия пост
# 7
Страхотно Laughing Моята коса е същата - както и да ме пострижат - обем йок Crossing Arms Имам обаче преса и ще пробвам още довечера Laughing
И аз.А на "вафлички" с по-ситните или по-едрите преставки да се направя?

Ами моята преса е с 3 вида "вафлички"+ една гладка = със средната става най-добре Laughing
Виж целия пост
# 8
Фризьорката ме направи със средната - има около 1 см. между отделните "вълни". Радвам се, че ви харесва идеята.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Идейте са винаги добре дошли,нали знаеш! Hug Grinning Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
. След това се разделят отделните кичури, за да се създаде по-голям обем

Само тази част нещо не разбрах.  newsm78
Ще взема да си купя и аз преса!
Виж целия пост
# 11
. След това се разделят отделните кичури, за да се създаде по-голям обем

Само тази част нещо не разбрах.  newsm78
Ще взема да си купя и аз преса!

Значи кичурите, които са направени с пресата, първоначално имат доста сплескан вид, така че с пръсти трябва леко да се разделят и разрошат, така че да станат като една по-обемна основна за останалата (горна) част от косата.
Сутринта пробвах и стана много добре и в домашни условия.
Виж целия пост
# 12
Фукла,преди да те изсуши слага ли ти пяна,кристали или нещо друго?
Виж целия пост
# 13
Фукла,преди да те изсуши слага ли ти пяна,кристали или нещо друго?

Аз лично, когато се правя с пресата - винаги слагам пяна преди да се изсуши косата, иначе не държи Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Фукла,преди да те изсуши слага ли ти пяна,кристали или нещо друго?

Аз пък пръскам с лак преди да се пресовам. А косата трябва да е идеално суха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия