Отбиване около годинката - съвети

  • 485
  • 6
Здравейте, вероятно след вас има много майки, отбили децата си около годинката - моля ви кажете ми това отбиване от вас ли беше инициирано или от самите деца? Моето желание е да кърмя до тогава, не повече /вероятно за това ще питам и в съседния форум/. И след това на адаптирано мляко ли минахте или на кисело/прясно? Преди седмица записах малкия на детска кухня - там готвят с прясно мляко, та вече така или иначе е въведено ... /въпреки, че ми се искаше до годинката да не давам, но пък готвят много вкусно и разнообразно/.
Виж целия пост
# 1
Здравей ! Аз не можах да я отбия по собствено желание.И така сука до 1.4 месеца и един светъл ден реши че няма да суче повече .това беше при нас .А после не е пила никакво мляко -кисело отказваше а адаптирано не съм пробвала.
Виж целия пост
# 2
Zdravei az samo iskam da kaja che tuk v USA doktorite preporachvat da se zapochne s kraveto mliako sled godinka...neznam v BG kak e. A pediatara kakvo kazva?
Виж целия пост
# 3
Все още не съм отбила Дани, но понеже и аз смятам да го кърмя до около годинка (не че като стане на годинка и 5 дена примерно и поиска да суче няма да му дам де Mr. Green) ще си позволя да кажа и моето мнение по въпроса: За да бъде лесно и относително безболезнено отбиването, трябва постепено да се намалява броя на кърменията през деня - ние от месец и нещо сме на две кърмения - сутрин за добро утро и вечер за лека нощ.
Анита, до колкото си спомням вие се кърмехте доста често  newsm78, може би трябва да помислиш за увеличаване на интервалите между храненията, а и хапване на повечко твърда храна, защото и това май беше проблем. Извинявай ако вече си го направила, пък аз съм пропуснала и не съм разбрала Hug
Виж целия пост
# 4
Моята дъщеря се отби преди около 2-3 седмици. От няколко месеца я кърмех само вечер и през нощта, последните 2 месеца - само през нощта. Мислех, че никога няма да престане с нощното хранене, но в един момент просто спря да се буди, а аз не съм настоявала през останалото време. Отбиването стана съвсем естествено и постепенно. Минахме на адаптирано мляко Фризо 3, то е сладко и има вкус на ванилия, и успявам да й пробутам от него.
Виж целия пост
# 5
И аз исках около годинка, но нещата се осложниха...зъби..болести...не е настъпил още момента...много се надявам скоро да дойде... Crazy
Адаптирано не щем, кисело също..Как ще се оправяме като спрем да се кърмим не знам..Може би като видим зор и...... Sick
Виж целия пост
# 6
Анита, и аз още кърмя и подкрепям мнението на Лейдито. От един месец се кърмим 3 пъти само. Преди това месец и нещо 4 пъти и така. От днес постепенно ще намалявам третото кърмене, което е следобед в 5, като въвеждам първата млечна каша. След това ще спра вечерното и най-накрая сутрешното. Но моята дъщеря няма проблеми с хранене, кърмене (или липса на такова Wink) и приема съвсем добре малко адапте като добавка вечер. Та мисля си, че на мен ще ми е лесно. Ще следя отговорите и аз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия