Запек ли е това и как да се справя?

  • 884
  • 7
Проблема ни е следния - бебето ми е на 40 дни, на смесено хранене е /до момента сокчета и пюрета на съм давала/. Първите седмици дохранвах с АМ на всяко хранене, но постепенно кърмата ми се засили и в момента давам добавка съвсем малко количество АМ на едно или най-много две от храненията. В началото пълнехме памперса почти след всяко хранене но последните седмици постепенно тия "събития" се разредиха, като акото не е твърдо, даже по-скоро течно и зелено на цвят.
Последния път не беше акала 6 дни, стана много неспокойна, дори клизмичка с термометър не помогна. Дадох й Дофалак /не съм много сигурна как точно се пише/ по предписание на педиатърката ни и тя свърши работата.
Според вас това запек ли е след като акото не е твърдо? На какво може да се дължи зеления цвят? По повод на цвета не мисля че е претоплена или настинала а и не се е променял през последните 10-15 дни. Детето се чувства добре и е спокойно /като изключим вечера преди да дам Дофалак/ Ако някой е имал подобен проблем, моля, нека сподели как го е решил защото не искам да я превиквам към лекарства от тази възраст.
Благодаря на всички предварително!
Виж целия пост
# 1
Спокойно! Кърмените бебета акат по-рядко, това не е запек! Мойта щерка стигаше до 1 път на 10 дена, но от каккто започнах да захранвам започна да си ака всеки ден!

И честито бебе!
Мира
Виж целия пост
# 2
Моят съвет е първо да се опиташ да изключиш напълно добавката. Ето тук има една полезна статия. Не е невъзможно, още повече щом количестовото, което и предлагаш е минимално.

Една възможна причина за зелен цвят на акото е поглъщането на повече лактоза, която се съдържа в предното мляко. Ако кърмиш често ту от едната гърда, ту от другата бебето поглъща основно именно това предно мялко, богато на лактоза, а е лишено от задното, гъсто и хранително.

За запек може да се говори, ако детето се измъчва видимо и неакането му причинява дискомфорт. Това е свързано с гъстотата на изпражненията, затова си мисля, че щом като "акото не е твърдо, даже по-скоро течно" едва ли е проблем.

Много бебета просто усвояват по-добре кърмата и ако нещата с пишкането са нормални (5-6 добре мокри памперса на ден) няма нужда от притеснения.
Виж целия пост
# 3
И аз се чудя защо даваш добавка, след като имаш достатъчно кърма, за да ти трябва съвсем малко АМ...

Относно цвета на акото... На мен на скоро ми се бяха разранили зърната отново... И нямаше как да избегна Иво да си пийва кръвчица по малко... Simple Smile Докато ми зарастнат гърдите акото му беше зелено, ама почти черно... Така, че може да не си забелязала евентуално ако детето поглъща малко кръв, което не било страшно!

Една от октомврийките в отчетните имаше същия проблем с неакането.. Нейния Пепи не беше акал 5 дни, ако не се лъжа... И тя опитваше какво ли не да му мушка в дупето... Е не какво ли не де, но първо беше пробвала с мушкато и после с термометъра... На 3-4 ден въпреки термометъра, Пепи така и не се изака, но през това време пишкаше по-вече от нормалното  и след поредния опит с термометъра на 5-6 ден Пепи акал 20 минути и олекнал с 200 грама  Mr. Green
Така че ако не стане от първия път, пробвай няколко пъти.. Докторите бързат да изписват лекарства за да се презастраховат, пък сигурно не те е питало педито колко навътре мушкаш термометъра и колко пъти си го правила!

А това, че кърмените бебета акали по-рядко е интересно, щото моя син е само на кърма и винаги е бил и си ака по 3-4 пъти на ден...  newsm78 Нещо се е бъгнал Simple Smile

С две думи - не се притеснявай!
Виж целия пост
# 4
Честичко му прави масажче на коремчето. Масажирай го в кръг по часовниковата стрелка.При нас имаше ефект.Доста бебета минават през този етап,не мисля че е проблем.Просто се помъчи за да му олекне на бебо.Успех
Виж целия пост
# 5
А зеления цвят може да се дължи и на нещо,което си яла
Виж целия пост
# 6
Благодаря много на всички отговорили до момента! Само да допълня че се опитвам да премахна добавката но бебето ми е доста едричко и нещо не насмагам с кърмата, но напредък има и се надявам скоро да сме само на кърма.
А зеления цвят може да се дължи и на нещо,което си яла
За това се сетих и аз в началото но цвета не се е променял през последните 15 дни. В началото пиех чай от коприва и бирена мая за засилване на лактацията и реших че това може да е причината но постепенно отхвърлих и двете след като ги спрях за опреден период а цвета остана същия.
До преди няколко дни бях спокойна защото виждах че бебето не се измъчва видимо и е жизнено но преди два дни започна да се напъва, да плаче, а след това почна да скимти много жално Embarassed. За това и й дадох лекарството. Сега се чудя дали да й давам отново лекарство след няколко дни или да я чакам да се сети тя  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Честичко му прави масажче на коремчето. Масажирай го в кръг по часовниковата стрелка.При нас имаше ефект.Доста бебета минават през този етап,не мисля че е проблем.Просто се помъчи за да му олекне на бебо.Успех
Етова при нас имаше успех. Дори веднъж по време на масажа си свърши работата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия