Нещо от шведската кухня ?

  • 547
  • 4
Момичета ,помагайте !
Утре вечер са ни на гости приятел от детството на мъжа ми , традиционно той ми поръчва да му направя винен кебап . Обаче ще е със съпругата си / шведка /  и детенце- момиченце на 5 годинки  . Та се чудя дали не знаете нещо традиционно от тяхната кухня или нещо което да е характерно за тяхната кухня  за да го приготвя ?! Не знам дали харесват нашата кухня , питайки Жоро /приятелят ни !/ , той отвърна :" Ще яде - как няма да яде ! Аз как свикнах да ям тяхните манджи !"
Чудя се какво да направя , за да могат да хапнат двете дами , което да не е толкова различно от техният вкус ... newsm78 Моля , помагайте !
П.п. Купих съомга от пушената , само за това се сетих ... Embarassed
Виж целия пост
# 1
Освен шведска маса, друго не се сещам... Flutter

В книжарницата на Славейков (тази на спирката на трамвая) видях много книги за чуждоземска кухня, може да има нещо шведско.
http://books.slovo.bg/partnerbooks.php?ID=5582 -ей тук
и тук има някоя и друга рецепта: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23883.msg859584
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай излишно!
Кухнята име не е толкова различна от нашата!
Ядат много риба (сьомга) и тестени изделия.
Също така малки кюфтенца със сос и сладко от боровинки( горски плодове разни) и гарнитура от картофи, задушени зеленчуци.
Това се сещам!
Виж целия пост
# 3
те си хапват добре - и аз от това имам впечатление - малки кюфтенца , картофено пюре ( полуфабрикат ) , един сос - кафяв имат , много е хубав , ориз варен ,
но по-добре нещо българско им приготви - все едно ти да отидеш някъде и да те гощават с таратор и гювеч , примерно ...
много са месоядни , това е моето впечатление ...
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви , момичета , за бързите отговори .   bouquet
Реших освен сьомгата и виненият кебап /за Жоро  Grinning/ да им приготвя и свински пържоли - натюр . Така или иначе ще включа и картофи /пюре  - за гарнитура , задушени зеленчуци  също , имам и едни сосове - на гъбена основа и на соева основа , които ми пратиха от Германия , смятам и тях да направя за пържолите  . Салати още не съм намислила , но ровя във "Готварската книга " - горе ." 3 цветният кекс" със сушени плодове  и още някоя сладка глезотийка  за десерт  и почти си начертах менюто им за утре вечер
Още веднъж - огромно благодаря !!!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия