Chocolate chip cookies

  • 2 134
  • 12
Първо - честита ви Коледа!  People Santa Второ, питам тук, защото за първи път съм опитвала chocolate chip cookies в Америка, и ни станаха любими. Та който знае, ще съм благодарна да си каже Hug: каква е тайната на това да стават меки? На вкус ги докарвам, уж спазвам рецептата, но стават като сухарчета. Купувала съм приготвена смес, и от нея стават сухи. Майка ми също е опитвала с готова смес, и нейните не омекнаха, а тя за разлика от мене много обича да пече сладки неща и има опит. Та как го правят местните тоя номер?
Виж целия пост
# 1
Първо - честита ви Коледа!  People Santa Второ, питам тук, защото за първи път съм опитвала chocolate chip cookies в Америка, и ни станаха любими. Та който знае, ще съм благодарна да си каже Hug: каква е тайната на това да стават меки? На вкус ги докарвам, уж спазвам рецептата, но стават като сухарчета. Купувала съм приготвена смес, и от нея стават сухи. Майка ми също е опитвала с готова смес, и нейните не омекнаха, а тя за разлика от мене много обича да пече сладки неща и има опит. Та как го правят местните тоя номер?


Като ги опечеш не трябва да са на откито- с найлонова, хартиена торбичка, под чиния..няма значение. Извадиш ли ги на въздух- всичките изсъхват. Аз отначало мислех, че аз нещо не правя както трябва, защото на магазина продават в торбички разкошни двойно шоколадови с кокосови стърготини и орехи..и направо си умираме за тях, обаче като оставих един пакет отворен за 2 часа станаха като камъни.
Виж целия пост
# 2
Пробвай след като са изпечени да ги нпръскаш с вода.Аз си купувам готови,пръскам ги с вода и ги слагам в микровълновата,стават разкошни
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря за съветите   bouquet! Ще пробвам и двата подхода, че срамота, толкова са лесни по рецепта. Embarassed Ако това не мога да направя - отпиши ме доживотно за сладкарството!  Laughing
Виж целия пост
# 4
Първо - честита ви Коледа!  People Santa Второ, питам тук, защото за първи път съм опитвала chocolate chip cookies в Америка, и ни станаха любими. Та който знае, ще съм благодарна да си каже Hug: каква е тайната на това да стават меки? На вкус ги докарвам, уж спазвам рецептата, но стават като сухарчета. Купувала съм приготвена смес, и от нея стават сухи. Майка ми също е опитвала с готова смес, и нейните не омекнаха, а тя за разлика от мене много обича да пече сладки неща и има опит. Та как го правят местните тоя номер?

Блажке, може ли рецепта, моля, че и ние да наблажим?  Joy
Виж целия пост
# 5
Цитат на: geminarius link=topic=62192.msg1135889#msg1135889 date=11356191

Блажке, може ли рецепта, моля, че и ние да наблажим?  Joy
[quote
Няма проблем: Grinning

1 чаша маргарин или масло
1 чаша захар
1/2 чаша кафява захар
2 яица
2 ч.л. ванилия (течна)
2 чаши брашно
1 ч.л. сода
1-1/2 ч.л.сол
шоколадов чипс

Маслото и захарта се разбиват на крем. Прибавят се яицата и ванилията, разбиват се добре. Добавят се сухите съставки, разбърква се шоколадовия чипс. С чаена лъжица се гребва от сместа и се изсипва върху намазнена тава. Пече се при 180 целзий / 350 Фаренхайт за около 10-12 минути.

Ами много лесно звучи, ама на - станаха сухи!  Sad Embarassed
Виж целия пост
# 6
Благодаря  Hug
Тук не съм виждала шоколадов чипс обаче...  newsm78
Виж целия пост
# 7
Благодаря  Hug
Тук не съм виждала шоколадов чипс обаче...  newsm78
Странно  newsm78. Става въпрос за ситни парченца шоколад, продават ги в супермаркетите при сладкарските неща, където продават натрошени ядки например, брашно, захар, формички за сладки... Сигурно има някакъв еквивалент на натрошен шоколад, та да не трябва да трошиш собственоръчно. Пробвай, пък кажи как не стават сухи! Grinning
Виж целия пост
# 8
Ааааа, такова има  Mr. Green, аz си представях тънки листа шоколад, под формата на чипс...
И си викам бе нали все пак сме в страната на шоколада, пък да няма...  #Crazy  Joy
Виж целия пост
# 9
Ааааа, такова има  Mr. Green, аz си представях тънки листа шоколад, под формата на чипс...
И си викам бе нали все пак сме в страната на шоколада, пък да няма...  #Crazy  Joy
Е, поне се разбрахме!
 Hug
Виж целия пост
# 10
Ааааа, такова има  Mr. Green, аz си представях тънки листа шоколад, под формата на чипс...
И си викам бе нали все пак сме в страната на шоколада, пък да няма...  #Crazy  Joy
Е, поне се разбрахме!
 Hug
А за това кой е в родината на шоколада ....хммммм... можем да поспорим, , ама няма смисъл: фактите и историята на наша страна - качеството на ваша. Grinning
Писах страната, не родината  Wink
Виж целия пост
# 11
Ааааа, такова има  Mr. Green, аz си представях тънки листа шоколад, под формата на чипс...
И си викам бе нали все пак сме в страната на шоколада, пък да няма...  #Crazy  Joy
Е, поне се разбрахме!
 Hug
А за това кой е в родината на шоколада ....хммммм... можем да поспорим, , ама няма смисъл: фактите и историята на наша страна - качеството на ваша. Grinning
Писах страната, не родината  Wink
Оправих се де, ама след дъжд качулка.
 Embarassed
На всичкото отгоре родината май е Мексико. Embarassed
Виж целия пост
# 12
Намерих един сайт http://www.alprose.ch/, там пише, че маите и ацтеките са поzнавали шоколада. Но откъде идва първото какао...  newsm78 не zнам
питах и мъжа ми, той каzва "аз мисля, че е Белгия, но има спорове между Швейцария и Белгия"
в сайта каzват, че Олмеките (племе южноамерикански индианци) и те са кльопали - още 1000 преди Христос  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия