300гр за месец не са ли малко

  • 556
  • 14
Здравейте май4ета!Дайте един съвет,моля.На последната консултация бяхме наддали с 300гр. и 2 см пораснали.Мен ми се стори че са малко тези 300гр.,но педито каза че е нормално,понеже сме израснали с 2см.А и бяхме се изакали много добре преди комсулта Hug.А предният път като ни теглиха бяхме с пълен/мокър/памперс.Има ли логика във всичко това и по-точно нормално ли е или се успокоявам сама. #CrazyБебка си папа нормално на 3 часа,а през ноща си почива повече.Та въпроса ми е дали е достатъчна само кърмата или да давам и адапте? newsm78
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
И аз съм с такава дилема като тебе....таака и не можах да разбера колко е качил-нещо се обърка с тегленето,но като си помъча мозъка -около 400 гр.И на мен ми се струват малко-обаче моят герой не иска и да помирише адапте.И ние като вас през нощта добре си поспиваме-8,9 часа понякога newsm78
Виж целия пост
# 2
Според мен си е много добре.
Все пак вече беба се движи повече и изразходва повече енергия.Щом е спокойна и си яде на 3 часа , а и си спи през нощта няма какво да я мислиш и да я занимаваш с адапте.
Виж целия пост
# 3
Няма нужда да се притеснявате според мен Simple Smile Щом растат на дължина малчовците особено. Кърмените бебета са така, един месец по-малко, другия наваксват. А и вие не казвате колко килца са ви дребусите newsm78 Ако са се родили по-едрички, не може все да качват по много все пак. Но от адапте пък изобщо няма смисъл. Щом са щастливи и доволни Heart Eyes А и правят нощна пауза, какво по-голямо доказателство, че са сити. Не се безпокойте за глупости! Весели празници!
Виж целия пост
# 4
Според мен са малко, но все пак трябва да се има предвид и това с акането и пълния памперс предния път.Оттам идват поне още 200 гр.Така че - 500 си е съвсем добре.
Дори и да прецениш, че трябва да яде повече, не виждам защо да даваш адапте, когато просто можеш да кърмиш по-често newsm78
Виж целия пост
# 5
И аз мисля ,че не трябва да прибързваш с адаптето.Щом си акате редовно,значи бебето се храни добре.Както казва една позната"Гладно дупе не ака".Пълния памперс при предишното мерене също е фактор.Ако се притесняваш много за теглото,погледни в някоя таблица и виж как се движи твоето бебче
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/548/51/
Виж целия пост
# 6
Не са много, но пък не са и повод за притеснение. Ако детенцето е спокойно и пълни памперса, значи всичко е ок и просто не е от яшните:) Моите и двете щерки са такива Cry При норма 140 гр, голямата ядеше по 30-40 гр. Сега малкото е по- добре, но през деня продължава да се задоволява с 80-90 грама. Не адапте, ами и хляб да му дам, пак толкова ще го яде и пак няма да качва по много Wink
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви мами. HugУспокоих се малко.Вики се роди 2,950кг.,а сега е 4,800кг.За сантиметрите не ми се говори защото при раждането са я измерили 51см,а когато се мерихме при педито бяхме 49см.Сега е 52см.Знам че има разлика в кантарите,но явно и в сантиметрите Thinking
Нямам търпение до следващата консултация да видя колко е пораснала.А тя е чак на 18.01.
Но благодаря ви още веднъж.
Виж целия пост
# 8
Според мен са малко, но все пак трябва да се има предвид и това с акането и пълния памперс предния път.Оттам идват поне още 200 гр.
Понеже тези дни теглих памперсите на беба,тези наПамперс, 4-9кг/№3/ чисти са 30 гр. а пълен невиждам как ще е повечеот 100?
Виж целия пост
# 9
Ами ето бе, маме, ти сама си го сметнала - на първата консултация с пълен пишкан памперс, без изакване - значи 100 гр.+  ;  на втората - хубаво изакани преди меренето - значи 100 гр. -.Като ги събереш - приблизително 200 гр. разлика Wink
А и повярвай ми, мноооого напишкан памперс може да тежи и повече от 100 гр.
Бе няма значение всъщност, нали бебето е доволно и щастливо, грамчетата не са чак  толкова важни Peace
Виж целия пост
# 10
Аз веднъж го мерих - 260 грама (леле само с какви глупости се занимавам)Embarassed
Виж целия пост
# 11
Един средно напишкан памперс е 200 гр. Много напишкан е 250, а съвсем малко напишкан е 100 (наподобява новия, тънък и сух), (не съм вадила 30те гр. на самия памперс). И аз по едно време бях психясала, та мерех всичко! С тези пояснения разликата може да се проточи и до 300 гр. Кърми си детенце и не се замисляй по въпроса. Не гледай теглилки, а това как се държи детето - ако не е нервно, спи нормално и мокри памперса, няма за какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви мами. HugУспокоих се малко.Вики се роди 2,950кг.,а сега е 4,800кг.За сантиметрите не ми се говори защото при раждането са я измерили 51см,а когато се мерихме при педито бяхме 49см.Сега е 52см.Знам че има разлика в кантарите,но явно и в сантиметрите Thinking
Нямам търпение до следващата консултация да видя колко е пораснала.А тя е чак на 18.01.
Но благодаря ви още веднъж.
И аз на консултацията вчера се сблъсках с подобен казус - бебо е наддал 300 гр. според кантара на педиатърката, а на височина е по- голям с 6 см./71см./.Тя препоръча дохранване, но нямам намерение да го правя. Когато го меря в къщи излиза, че е наддал с 600 гр. Възможно ли е кантара на педиатърката да не е верен и изобщо кантарите на педиатрите подлежат ли на стандартизация?
Виж целия пост
# 13
Напълно е възможно да не й е верен кантара, особено ако е електронен. В болницата като правех пробно кърмене малкия излизаше по-лек след ядене на такава електронна везна... А да не ти казвам, че ако сложат бебето малко встрани или мърда повече дава отклонения от по 100-200 грама... Щом се чувства добре детето, не гледай кантара
Виж целия пост
# 14
Аз лично винаги съм гледала как изглежда бебето , ако е пухкавко , розово , будува кротко , спи спокойно не съм се притеснявала за това дали наддава достатъчно .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия