Прекалено пиене на течностти

  • 1 714
  • 10
Синьт ми е на 2г. и по цяла нощ се налива с чай(преди сьс сок,кисело мляко,боза),но не и вода.Не е жаден,през деня пие нормалнор,не е претоплена стаята.Нощем пие с биберон и така се успокоява,но трябва да има и нещо в шишето и то много-до 2литра е стигал.Изследвахме го 2 пьти по лекарска препорька-не е диабет.Просто проклет навик-опитваме да го ограничим,но така страшно плаче-направо се дере и се притеснявам за хернията и психиката му.Моля ви,споделете идеи за вьздействие на това инатче!Денем е такова ангелче,а нощем истински кошмар-сменям памперси по 2 пьти на нощ и е все мокьр.Отчаяна сьм и безкрайно уморена
Виж целия пост
# 1
Колко е голямо детето? Аz нямам опит с такова нещо, но мъжът ми пие поне 3 литра вода на ден. Така е бил и като малък. Свекърва ми се е шашнала когато е бил малък и го е водила на лекар. И там са и каzали, че пиенето на много вода хич не е вредно. Напротив, че е много много полеzно.
След като лекарите на теб не са ти каzали, че е вредно, то zащо ще се опитваш да отучваш детето от такива полеzни навици? Пък те памперси се копуват...

П.С. Ама ти си написала колко е голямо детето, иzвинявай...
Виж целия пост
# 2
На моя приятелка детето е на 2г. и пие по ТРИ ЛИТРА течности на денонощие. Педиатърката им  е казала, че при някои деца е нормално
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми като малка също пиеше много вода. Аз й оставях шише, като постепенно намалявах количеството в него. И до ден днешен /7 г./ на лягане си сипва шише, което си слага до  главата, но вече не го пие.  При нас това беше период.
Виж целия пост
# 4
според последните изследвания пиенето на повече течности е предпоставка за пикочна инфекция доно при вас не е това
Виж целия пост
# 5
В никакъв случай немога да се съглася, че пиенето на много течности е предпоставка за инфекция на пикочните пътища!!! Не съм ги чела тия нови изследвания, но имено за да се избегне инфекция се препоръчва много течности. И от опит знам, че ако не приемам много течности започват да ми се обаждат болежките на пикочните пътища!
Относно детенцето - според мен то само си преценява какво количество вода да приеме, но ако все пак искате да ограничите количеството приемана течност идеята да намалявате периодично количеството е добра. Детенцето на моя позната също искаше да заспива с шише И ТО ДА НЕ Е ПРАЗНО  Naughty тя сипваше малко течност и понякога номера минаваше - да заспи след като не изпие цяло шише с течност, понякога ревваше и тя пак досипваше и така ... а и винаги като отиваше да досипва го баламосваше нещо от сорта че трябва да свърши /това да се носи на зайчетата храна и беше "редовно занимание"  Wink/ и понякога заспиваше докато я чака! И така ден след ден докато малкия взе че порастна и сега се чуди как да го отучи да пие Кока-кола:) Все да ги нислиш Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Същия "проблем" имаше едно приятелче на дъщеричката ми, което намали пиенето на течности нощем, като спря да пие от шише с биберон и това по съвет на педиатър. Изглежда че на малките маймунки им харесват бибероните  и затова се наливат с течности. Пробвай да даваш течности и вода само от чашка / през нощта може да използваш неразливаща се чашка с накрайник/ и се надявам синът ти постепенно да намали течностите през нощта до разумно количество, а ти най-накрая да си отпочинеш и успокоиш. Но мисля че е добре това да става постепенно.
Успех!
 
Виж целия пост
# 7
За всеки случай може да проверите нивото на кръвната захар.
Може и да е някакъв етап от развитието, както казват другите майчета. За ваше спокойствие направете кръв и урина и това е Wink
Виж целия пост
# 8
Мила abi, нашия проблем е същия. По цяла нощ пием вода /слава богу, че не пие нещо друго/! И аз с по 2 памперса на нощ, мокри пижами, чаршафи, завивки и т. н. Забелязвам обаче, че откакто ходи на ясла /от септември/, май, нощното пиене намаля. Там естествено не им дават вода през деня, в количества, каквито пият у дома и дечицата си наваксват вечер. Не смятам, че трябва да се притесняваме - чувала съм, че пиенето на вода е полезно и не трябва да ги ограничаваме. Надявам се от самосебеси да се откажат newsm17Наистина е кошмар ставането през ноща! Пожелавам ти успех /на мен също/ newsm10
Виж целия пост
# 9
аз съм била така до 4-годишна
по един компот всяка нощ
не са могли да ме откажат, накрая  ми казали, че съм изпила всички компоти и са свършили и аз съм се вързала Simple Smile но съм била доста по-голяма от твоето дете  Confused
иначе за протокола - абсолютно здрава съм, бъбречни проблеми не съм имала до момента
не разбирам много да си призная, но ми се струва, че проблемът е в биберона...
Виж целия пост
# 10

При моята дъщеря този проблем го имаме откакто се е родила. През деня пие от чаша и не е кой знае какви количества, но дойдели ноща......... е това е кошмар. Аз също забелязах, че откакто ходи на ясла е намалила нощното пиене, но ето например вчера е изпила 1л. за през ноща. Аз съм сигурна, че махнем ли шишето нещата ще се нормализират. Пробвах няколко пъти, но уви неиздържах на пищенето през ноща и реших да изчакам още.

Проблеми със здравето няма поне аз незнам за такива. Най-хубавото е, че като вдигне Т. от всичките тези течности я сваля по-бързо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия