вредна ли е свинската мас за бебето

  • 21 897
  • 88
Казаха ми, че свинската мас е много полезна за кожата на бебето, тъй като през зимата го затопляла и я охранвала. В този форум на няколко места откривам мнения, че свинската мас е вредна, но никой не казва защо.
Виж целия пост
# 1
Цитат на: ala
Казаха ми, че свинската мас е много полезна за кожата на бебето, тъй като през зимата го затопляла и я охранвала. В този форум на няколко места откривам мнения, че свинската мас е вредна, но никой не казва защо.



Аз имам теория по въпроса, не искам да споря с никой. Когато се роди Александра (март 2003) я мазах 1-2 месеца със свинска маз, разбира се домашна. Смятам, че козметиката, колкото и скъпа да е тя, е химия и е вредна за толкова малко бебе. Зехтина е растителна мазнина, вярно безвреден и естествен (въпреки, че и това не е сигурно), но растителен. Свинската мас е от бозайник и като такава е най-близка до нашата. Ето затова смятам, че е най-удачна за мазане на бебе в първите 1-2 месеца.
Сега ако щете ме оплюйте, ама поне съм си обяснила логично нещата, а не съм вярвала сляпо на бабите или на младите  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 2
В училището за родители ми обясниха, че при термичната й обработка се отделят токсини, които после при втриването в кожата се вкарват организма на бебето.
А запушването на порите щяло да ми бъде най-малкият проблем.
Аз затова ползвах преварен зехтин.
Виж целия пост
# 3
За момента ползвам зехтин,но ще й мажа крачетата вечер с мас,за да я загрява.Майка ми мажеше племенницата ми само с мас и нямаше никакви проблеми.А от джонсън има много обринати бебоци.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: irenka
за да я загрява.


А защо искаш да загряваш бебето  Shocked  Rolling Eyes  Shocked ? Не те ли е страх от претопляне, новородените не могат да си регулират сами температурата! Като го изкъпеш, втриеш маста, облечеш го и го завиеш, защо мислиш, че ще му е комфортно   Shocked  и приятно? То не може да се отвие само, ако му е топло и неприятно.
Виж целия пост
# 5
и сол, мойто момиче, и сол - мнооооого "полезно".
като ще говорим за свинско да не пропускаме и солта.
Виж целия пост
# 6
Момичета,предлагам да не се вживявате толкова на тема мазане с мас и зехтин. Какво ще стане, ако ползвате бебешко олио?!
Вярно е, че Джонсън дава алергии,но има много други.ПО-спокойно и успех Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 7
Abe to i rakiata zagriava ama ne mislia da xodia siala zima piana ili pak da davam na desata alkoxol, smiatam tova za babeshki metodi napalno otjiviali i mojeshti da dovedat do nepriatni posledisi kato alergia naprimer ta ako e tolkova polezno zashto nie mamite si kypyvame kozmetika za dosta pari4ki ami to ako e taka da zemem malko mas i aide xem polezno xem evtinko.
Виж целия пост
# 8
Аз не съм мама, но двете ми най-близки приятелки са бременни (всъщност едната вече роди), та те ми обясняваха, че в училищата за бременни им обясняват, че "бабешките" прийоми от типа "морска сол във ваната" и мазане със свинска мас са едва ли не вече опасни поради променената околна среда през последните 10-15 години и силното увеличение на алергиите. Така че най-добре си питай педиатъра.
Виж целия пост
# 9
Защо отричате всичко старо,защото не е модерно или някой ще ви се смее.Свинската мас си е много готина даже особенно за зимните бебета,е....малко гадничко мирише.При това свиския организъм е най-близък до човешкия-има свински инсулин.Та аз мисля, че маста изобщо даже не  е вредна,а някои от бабините дивитини както ги наричате са по-ефикасни даже от сървеменните.
Това е мое мнение ....Но маста мисля че не е подходяща за лятото ,защото загрява.Аз сега мажа с бебешко олио.
Виж целия пост
# 10
Темата за свинската мас е много често обсъждана и ще намериш доста неща по въпроса по-назад във форума.

Аз лично по въпросите, които пряко касаят здравето на детето, първо се допитвам до нашата частна педиатърка на която единствено имам пълно доверие (доказала се няколко пъти до сега) и след това за сравнение питам момичетата във форума (целувам ви всички Sunglasses ).
Все пак винаги следвам съветите на педиатърката, защото тя познава детето най-добре, тя ми го подаде като се роди и от тогава си го следи Grinning
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Vase
Защо отричате всичко старо,защото не е модерно или някой ще ви се смее.Свинската мас си е много готина даже особенно за зимните бебета,е....малко гадничко мирише.При това свиския организъм е най-близък до човешкия-има свински инсулин.Та аз мисля, че маста изобщо даже не  е вредна,а някои от бабините дивитини както ги наричате са по-ефикасни даже от сървеменните.
Това е мое мнение ....Но маста мисля че не е подходяща за лятото ,защото загрява.Аз сега мажа с бебешко олио.


Васе, като я намажеш не мирише, и петна не прави като зехтина. ЗА маста!
Виж целия пост
# 12
Цитат на: lila
Аз не съм мама, но двете ми най-близки приятелки са бременни (всъщност едната вече роди), та те ми обясняваха, че в училищата за бременни им обясняват, че "бабешките" прийоми от типа "морска сол във ваната" и мазане със свинска мас са едва ли не вече опасни поради променената околна среда през последните 10-15 години и силното увеличение на алергиите. Така че най-добре си питай педиатъра.


Аз не смятам, че маста е полезна.Никой лекар не вярвам да препоръчва да се маже бебето с нея Neutral Face


За солта ето тук можете да прочетете:

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=682
Виж целия пост
# 13
Свинската мас е абсолютно противопоказна за нежната кожа на бебето, първо запушва порите и второ, може да доведе до алегрична реакция, тъй като е животинск ипродукт. Аз не бих ти препоръчала да слагаш, по-добре ползвай преварен зехтин, а най-добре специално бебешко олио или масло.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Vache
Цитат на: Vase
Защо отричате всичко старо,защото не е модерно или някой ще ви се смее.Свинската мас си е много готина даже особенно за зимните бебета,е....малко гадничко мирише.При това свиския организъм е най-близък до човешкия-има свински инсулин.Та аз мисля, че маста изобщо даже не  е вредна,а някои от бабините дивитини както ги наричате са по-ефикасни даже от сървеменните.
Това е мое мнение ....Но маста мисля че не е подходяща за лятото ,защото загрява.Аз сега мажа с бебешко олио.


Васе, като я намажеш не мирише, и петна не прави като зехтина. ЗА маста!

Е, каква е тая уникална мас, дето НЕ МИРИШЕ  Confused:  Sign Exclamation
Aз имах чиста такава и много бяла, но си меришеше Close , да знаеш Wink


А , забравих!
Vase , бебешкото олиото също загрява и затова лятото бебето се маже с бебешко мляко за тяло Wink
Виж целия пост
# 15
Нашата педиатърка ми обясни, че свинската мас не  е полезна и може да предизвика алергична реакция, защото съдържа чужд белтък. Ние използвахме зехтин, а лед 6 месец козметика "Бюпхен"
Виж целия пост
# 16
Цитат на: zvetizvetkova
Е, каква е тая уникална мас, дето НЕ МИРИШЕ  Confused:  Sign Exclamation
Aз имах чиста такава и много бяла, но си меришеше Close , да знаеш Wink


А , забравих!
Vase , бебешкото олиото също загрява и затова лятото бебето се маже с бебешко мляко за тяло Wink


Не бе, тя маста си мирише, то всъщност зависи как е топена. Като се намаже бебето не мирише  Grinning . Щом кучето не я е душило като наденица, значи не мирише... Laughing
Сега не ме линчувайте, че имам куче  Grinning
Виж целия пост
# 17
Vache, извинявай ама не съм съгласна, че като се намаже бебето с мас и после не мирише.
В началото и аз като се връзвах на бабите и мазах Хриси с тая  мас, направо се втрисах.Толкова ми беше гадно.Но искам да ти кажа, че после дрешките й с какъв ли не бебешки прах и омекотител съм прала и си вони на гадно  Close и това си е.
Тая миризма така попива, че няма отмирисване.
Не издържах дълго и си купих олио на Бюбхен(тогава беше зима)Ех, какъв аромат да знаеш, направо се разтопих и някак си ми олекна.
А чичо ми си има теория защо българите миришели на лошо, а чужденците все на хубаво.Точно поради това, че всички ние сме мазани с мас като малки, а едва ли чужденците са мазани с нея Rolling Eyes
Виж целия пост
# 18
Цитат на: zvetizvetkova
Vache, извинявай ама не съм съгласна, че като се намаже бебето с мас и после не мирише.
В началото и аз като се връзвах на бабите и мазах Хриси с тая  мас, направо се втрисах.Толкова ми беше гадно.Но искам да ти кажа, че после дрешките й с какъв ли не бебешки прах и омекотител съм прала и си вони на гадно  Close и това си е.
Тая миризма така попива, че няма отмирисване.
Не издържах дълго и си купих олио на Бюбхен(тогава беше зима)Ех, какъв аромат да знаеш, направо се разтопих и някак си ми олекна.
А чичо ми си има теория защо българите миришели на лошо, а чужденците все на хубаво.Точно поради това, че всички ние сме мазани с мас като малки, а едва ли чужденците са мазани с нея Rolling Eyes


Ами според мен маста ти е била препържена... затова е миришела. Има значение как е приготвена... Нашата не миришеше и ако трябва да съм честна бях учудена от този факт Grinning

А за това, че си се вързала на бабите - ти си си виновна  Grinning . Винаги съм казвала, че човек трябва да е в равновесие със самия себе си. Защо си го правила щом си се втрисала от това? Аз съм убедена, че е било хубаво да мажа детето с мас и не съм имала противоречия със себе си. Не съм отричала всичко, което бабите казват. Напротив - преценявам кое е правилно според моето виждане и кое не. Искам да кажа, че сама си гледам детето и никоя от бабите не мие налагала нищо..

А за миризмата - изобщо не е вярно, че българите миришат лошо... още повече пък това е от маста. Това твърдение ми прилича на оная отврат със солта. Хората миришат поради съвсем други биологични причини.
Спирам дотук, защото темата се разводнява. Аз нямам съмнения и не искам да налагам мнението си. Който иска да го приема... Grinning
Поздрави!


П.С. Само да добавя, че когато детето навърши 2 месеца започнах да ползвам Нивеа (аз от началото си ползвах шампоана за тяло и коса). После взех шампоана на Бюбхен - на мен ми миришеше отвратително Shocked , на лайка или нещо такова, брррр
Виж целия пост
# 19
Цитат
Нашата педиатърка ми обясни, че свинската мас не е полезна и може да предизвика алергична реакция, защото съдържа чужд белтък


Tази педиатърка не е добре. В маста няма никакъв белтък.!
Виж целия пост
# 20
Аз също мажа сина си с мас.Големия също е мазан с мас.Не мисля , че е вредна.И защо да е вредна.Колкотопъти чета тук "за" и "против" никъде не прочетох защо да е вредна.През зимата така съм го лекувала като е болен.Като стрия и един аспирин вътре така го лекувам.Така , че не се притеснявайте мажете си бебетата с мас , няма страшно.
Виж целия пост
# 21
Цитат на: angi
Аз също мажа сина си с мас.Големия също е мазан с мас.Не мисля , че е вредна.И защо да е вредна.Колкотопъти чета тук "за" и "против" никъде не прочетох защо да е вредна.През зимата така съм го лекувала като е болен.Като стрия и един аспирин вътре така го лекувам.Така , че не се притеснявайте мажете си бебетата с мас , няма страшно.
Еее,тва за аспирина лекар ли ти го каза Confused:  Shocked На колко години ти е детето Confused: До 3 година не се дава аспирин(стрива),защото уврежда неукрепналия още 4ерен дроб на малкото дете Sign Exclamation За маста,не мога да се обоснова нау4но,Но Не бих намазала детето си с Мас  и не бих търпяла,каквато и да е подобна миризма в къщи Confused А ,хората ,който ползват,биха ли могли да кажат,защо Confused: Някакви предимства  Confused:
Виж целия пост
# 22
Цитат
А ,хората ,който ползват,биха ли могли да кажат,защо  Някакви предимства


Абе това са тъпотии. Маста не е вредна, но трябва да върви маркетинга на бебешките олиа, които пък са на основата на петролни продукти и са натъпкани с органични химикали и ароматизатори. За сведение- прочетете етикетите им.
Виж целия пост
# 23
Цитат на: Теодора
Цитат
А ,хората ,който ползват,биха ли могли да кажат,защо  Някакви предимства


Абе това са тъпотии. Маста не е вредна, но трябва да върви маркетинга на бебешките олиа, които пък са на основата на петролни продукти и са натъпкани с органични химикали и ароматизатори. За сведение- прочетете етикетите им.
О,к.,но преварен зехтин ми изглежда доста по немиризлив и приятен за ползване Grinning
Виж целия пост
# 24
Цитат на: A.A.M.Belev
Еее,тва за аспирина лекар ли ти го каза Confused:  Shocked На колко години ти е детето Confused: До 3 година не се дава аспирин(стрива),защото уврежда неукрепналия още 4ерен дроб на малкото дете Sign Exclamation


Може ли аз да отговоря? Предполагам иде реч за стрит и добавен към маста аспирин, т.е. прилага се външно. Така съм чувала от стари баби. А иначе аз слушам педиатърката ни, която ме посъветва за зехтина, и не съжалявам.
Виж целия пост
# 25
Цитат на: bobolenta
Цитат на: A.A.M.Belev
Еее,тва за аспирина лекар ли ти го каза Confused:  Shocked На колко години ти е детето Confused: До 3 година не се дава аспирин(стрива),защото уврежда неукрепналия още 4ерен дроб на малкото дете Sign Exclamation


Може ли аз да отговоря? Предполагам иде реч за стрит и добавен към маста аспирин, т.е. прилага се външно. Така съм чувала от стари баби. А иначе аз слушам педиатърката ни, която ме посъветва за зехтина, и не съжалявам.
И аз предполагам,4е става въпрос за външно прилагане,но в допир с кожата Sign Exclamation Все едно да разтриваш бебо с ракия Confused Резултатът(според мен)е същия,като да я пие Laughing
Виж целия пост
# 26
Не мисля,че резултата е същия-да питаме някой пияница защо я пие ,а не се маже с ракията.Всеки сам решава с какво да маже бебето си-въпрос на личен избор.Но не мисля ,че мириша лошо само защото съм мазана с мас като малка,или пък ми има нещо-нито от киселото мляко,нито от маста.Камо ли за алергии.Не нападайте тези,които са решили така ,само защото не правят оборот на аптеките.Пък и най-важното за мен е да ми е ЗДРАВО детето,а не как ще мирише.Не налагам мнението си на никого,просто аз така мисля.УСПЕХ В ИЗБОРА.
Виж целия пост
# 27
Цитат на: ala
Казаха ми, че свинската мас е много полезна за кожата на бебето, тъй като през зимата го затопляла и я охранвала. В този форум на няколко места откривам мнения, че свинската мас е вредна, но никой не казва защо.

Щом така са тиказали-така е! Sunglasses
Виж целия пост
# 28
И моята щерка мазах с преварен зехтин и по- късно, към 6- тия месец с продуктите на Джонсън. А маста си вони, гадно и противно. Свекървата беше решила на своя глава да пере бебешките дрехи със свински сапун- идеше ми да ги изхвърля!
А пияниците и не само те пият, а не втриват ракията, защото е вкуснааа! Laughing
Виж целия пост
# 29
deleted
Виж целия пост
# 30
Ставаше въпрос за това дали е много полезна или вредна.Не мисля,че е нито едно от двете.От джонсън Алекс се обрина,мажа я със зехтин и съм доволна-нито мирише,нито остават петна по дрешките.Що се отнася до маста ще мажа само крачетата през зимата.
Виж целия пост
# 31
Цитат на: A.A.M.Belev
О,к.,но преварен зехтин ми изглежда доста по немиризлив и приятен за ползване Grinning


А зехтина как се произвежда? Използва ли се технологията на рафиниране? Щото ако е така мамите дето много се стягат за неорганик продуктите изобщо не трябва да го използват  Grinning
Виж целия пост
# 32
студено пресован зехтин т.е маслините се пресоват без топлинна обработка.
Виж целия пост
# 33
така
....аз само да попитам....вие като си мажете бебетата с мас и зехтин...и им е толкова хубаво, и кожата става една такава прекрасна...пък и ги загрява....ЗАЩО НЕ СЕ МАЖЕТЕ И ВИЕ С МАС ИЛИ ЗЕХТИН????

сума ти пари ще спестите от козметика, дето е...както пишеше някъде по-нагоре, нефтен продукт и какво ли не....?

И както каза Лиорена, незабравяйте солта във водата!
Аз да добавя  само  за рязането на миглите и бръсненето на главата при момиченцата, много е важно, ей!

с две думи се получава едно обезкосмено, осолено, намазано с маз бебе, хубаво облечено във вълнени дрешки, завито с юрганче и оставено да спи до парното - на 6!

мале, лошо ми става.
Виж целия пост
# 34
Аз не мисля че е добре бебето да се маже с мас изобщо! Зехтин - да, ако бебето е алергично към други продукти, но не и мас. В интерес на истината още си спомням каква гнус бе като ми мазаха главата с газ, мас и оцет против въшки. После едва ме измиха. Сега да взема да намажа Йоан с мас - после ще се чудя как да го измия това чудо Sick  от него - горкото ми дете!

А от какъв зор трябва да си загрявате децата? На мен ми се струва излишно това загряване... Не е нужно дечицата да се изнежват.
Виж целия пост
# 35
Цитат на: Reza
така
....аз само да попитам....вие като си мажете бебетата с мас и зехтин...и им е толкова хубаво, и кожата става една такава прекрасна...пък и ги загрява....ЗАЩО НЕ СЕ МАЖЕТЕ И ВИЕ С МАС ИЛИ ЗЕХТИН????


quote]

Дай да пием адаптирано мляко и да се тъпчем с пюрета, а! Що за довод...
Виж целия пост
# 36
Цитат на: Reza
така
....аз само да попитам....вие като си мажете бебетата с мас и зехтин...и им е толкова хубаво, и кожата става една такава прекрасна...пък и ги загрява....ЗАЩО НЕ СЕ МАЖЕТЕ И ВИЕ С МАС ИЛИ ЗЕХТИН????


Ти имаш ли понятие как изглежда кожата, намазана със зехтин? Shocked  Явно не... Grinning

1. Докато мажех Емо със зехтин, на крема ми за ръце му изтече срока на годност Wink . Кожата на ръцете ми беше страхотна! Емо също е с много хубава кожа, без да е алергичен към разни мазила.

2. Зехтинът НЕ загрява. Има разлика между растителни и животински мазнини. Доколкото съм чувала от набори на майка ми, навремето яко са си мазали бременните кореми със зехтин против стрии, поради липса на Виши-та, или по-скоро невъзможност за закупуването им. Никоя не ми се е оплакала, че си е претоплила корема със зехтин, или че я загрява и т.н. Та на въпроса ти - МАЗАЛА СЪМ СЕ И АЗ, И КАКВО? За суха кожа е идеално средство - мое мнение Grinning !

3. Нали не искаш да ми кажеш, че съм си измъчила детето, като не съм инвестирала дългосрочно в Нивеа, Бюбхен или Джонсън примерно Rolling Eyes ? Защото от оливцето на Нивеа резултатът беше меко казано незадоволителен, а нямам в повече нито деца, нито пари, за да си правя експерименти, и реших да се доверя на хора с дългогодишен опит. Това е. Грам не съжалявам, нито пък мисля, че ползването на зехтин си заслужава Caps Lock-а Wink !
Виж целия пост
# 37
Цитат на: Reza
ЗАЩО НЕ СЕ МАЖЕТЕ И ВИЕ С МАС ИЛИ ЗЕХТИН????



Аз си мазах корема като бях бременна точно с мас. Получих стрии чак в 9 месец, ама тук навлизаме в темата за стриите. И с Виши да се бях мазала пак щях да имам стрии, защото съм предразположена и защото качих 30 кг. Shocked

А сега не се мажа, защото нямам суха кожа. Между другото аз не ползвам кремове, освен за ръце  Grinning
Виж целия пост
# 38
Цитат на: Margarita
А от какъв зор трябва да си загрявате децата? На мен ми се струва излишно това загряване... Не е нужно дечицата да се изнежват.


Маргарита, вие на каква температура живеете вкъщи зимата? И понеже предполагам какво ще кажеш, ще ти кажа аз ние преди да сложим камината през февруари на каква живеехме. НА 16 ГРАДУСА в най-студените дни, нощем падаше и до 14  Shocked , с електрически радиатори и акумулираща печка. Дтето ми беше на 8-9 месеца, освен това се роди в края на март! Е, може би трябваше Александра да спи по боди... Айде не говорете и не съдете хората преди да сте на тяхното място. Аз не знам тук да има луди дето живеят на 25-30 градуса и си мажат децата с мас, за да ги ЗАГРЯВАТ Confused
Виж целия пост
# 39
Ето аз как виждам нещата. За мен си ги нареждам в следните приоритети:
№1 Качествено бебешко олио /млеко - има ги достатъчно, изключвам Джонсън заради поразиите, които прочетох тук, че прави.
№2 Преварен зехтин - ако от бебешкото олио стане проблем
№3, ама мноого след №1 и №2 - Мас. И то защото преди 100 години не е имало бебешка индустрия, нито е имало кой да светне жениците за зехтина. Имали са прасета, а не маслини - мажели са децата с мас. От какъв зор искате да си мажета дечицата с мас? Защото е нямало шампоани са мили главите на дечицата с жълтък и ние ли да правим така. По същата логика да не ползваме ток, ами да си светим със свещи. Или пък пелени вместо памперси. Разбира се това е мое мнение. Всеки да прави с детенцето си каквото иска.
Виж целия пост
# 40
Цитат на: PoliaSp
Ето аз как виждам нещата. За мен си ги нареждам в следните приоритети:
№1 Качествено бебешко олио /млеко - има ги достатъчно, изключвам Джонсън заради поразиите, които прочетох тук, че прави.
№2 Преварен зехтин - ако от бебешкото олио стане проблем
№3, ама мноого след №1 и №2 - Мас. И то защото преди 100 години не е имало бебешка индустрия, нито е имало кой да светне жениците за зехтина. Имали са прасета, а не маслини - мажели са децата с мас. От какъв зор искате да си мажета дечицата с мас? Защото е нямало шампоани са мили главите на дечицата с жълтък и ние ли да правим така. По същата логика да не ползваме ток, ами да си светим със свещи. Или пък пелени вместо памперси. Разбира се това е мое мнение. Всеки да прави с детенцето си каквото иска.


  202uu
Виж целия пост
# 41
Цитат на: PoliaSp
№3, ама мноого след №1 и №2 - Мас. И то защото преди 100 години не е имало бебешка индустрия, нито е имало кой да светне жениците за зехтина. Имали са прасета, а не маслини - мажели са децата с мас. От какъв зор искате да си мажета дечицата с мас? Защото е нямало шампоани са мили главите на дечицата с жълтък и ние ли да правим така. По същата логика да не ползваме ток, ами да си светим със свещи. Или пък пелени вместо памперси. Разбира се това е мое мнение. Всеки да прави с детенцето си каквото иска.

Само да допълня, че тогава свинете и другите растения и животни са били доста по-екологично чисти от сегашните!
Виж целия пост
# 42
Цитат на: bobolenta

Ти имаш ли понятие как изглежда кожата, намазана със зехтин? Shocked  Явно не... Grinning

3. Нали не искаш да ми кажеш, че съм си измъчила детето, като не съм инвестирала дългосрочно в Нивеа, Бюбхен или Джонсън примерно Rolling Eyes ?


имам понятие, да:) отвреме на време правя салати:)
все пак ползвам крем за ръце...

не мисля че си че измъчила детето, като не си инвестирала дългосрочно в Нивеа и сие...просто се питам защо не си спряла веднъж завинаги да инвестираш в кремове за себе си и мажеш ли тялото си със свинска мас или ползваш нефтени продукти:)

всеки може да си маже детето с каквото си иска... това е много тъп спор. просто казах какво мисля. Аз си мажа и къпя децата с Бюбхен и съм много доволна...
освен това...здраво дете и с вакса да го намажеш нищо няма да му стане (само не го приемайте буквално сега това:))
на мен от мисълта да пипна свинска мас ми се сгажда, камо ли мажа бебе с нея. Мен са ме мазали точно с такова нещо и съм оживяла...

колкото до стриите...с каквото и да се маже човек, ако е предразположен ще си ги получи и това си е

колкото за загряването..все ми се струва, че дрехите и завивките са за това. и детето трябва да се свиква да спи на по-хладно (мое мнение)...в нашата детска стая през зимата е 18 градуса.
Виж целия пост
# 43
Цитат на: Reza
...в нашата детска стая през зимата е 18 градуса.


Вие сте щастливци  Grinning
Виж целия пост
# 44
Цитат на: Vache

Аз си мазах корема като бях бременна точно с мас. Получих стрии чак в 9 месец, ама тук навлизаме в темата за стриите. И с Виши да се бях мазала пак щях да имам стрии,

А сега не се мажа, защото нямам суха кожа. Между другото аз не ползвам кремове, освен за ръце  Grinning


...а така...и с нищо да не се беше мазала - същата работа...
мисълта ми е, че всеки избира на какво да повярва. на бабите или на рекламите.

не вярвам рекламите да продават неща, които убиват...те просто продават неща, които миришат по-хубаво от бабините...а и нека не забравяме, че всичко в този свят и химия. свинската мас също.

в някои случаи чистата химия е за предпочитане...поне се знае какво има вътре.
Виж целия пост
# 45
Цитат на: Vache
Вие сте щастливци  Grinning


...нормални хора сме си:)
обаче има такива, дето поддържат 25 градуса и си слагат децата с три ката дрехи в чувалчета за спане... очите си го видях:)

и после се чудят откъде са тия пъпки по децата.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 46
Ох, моя роднина, майка на три деца...едно след друго до като бяха малки, ги държеше вкъщи с по две шапки...Много се радвам, че не съм виждала с колко ката спят.
Виж целия пост
# 47
Цитат на: Reza
обаче има такива, дето поддържат 25 градуса и си слагат децата с три ката дрехи в чувалчета за спане... очите си го видях:)

и после се чудят откъде са тия пъпки по децата.... Rolling Eyes



Е, това определено не е нормално... Shocked . Моята лазеше по пода на 16 градуса, вЕрно навлечена, ама не я затворих в кошарата с мотива, че е студено ами я пуснах да се развива както намери за добре  Grinning
Абе аз не обичам крайностите. Затова нагоре казах, че човек не трябва сляпо да вярва на нищо. Аз чета, слушам съвети и т.н. и някрая според моята логика решавам какво да правя. Смятам го за правилно и затова се чувствам уверена в решенията си. Ето сега тази майка дето е задала въпроса би трябвало да прочете всички мнения и да стигне до вярното за нея решение, независимо какво е то, защото хайде да не се лъжем в използването на маста няма нищо вредно или лошо, просто е въпрос на избор. Не знам защо се свързва маста с осоляването, което е не само ВРЕДНО, а и СМЪРТОНОСНО!. Искам да кажа, че каквото и да реши няма да навреди на бебето си Grinning
Виж целия пост
# 48
Цитат на: Reza
все пак ползвам крем за ръце....


Аз също, предполагам си разбрала какво имах предвид в примера с крема?

Цитат на: Reza
не мисля че си че измъчила детето, като не си инвестирала дългосрочно в Нивеа и сие...просто се питам защо не си спряла веднъж завинаги да инвестираш в кремове за себе си и мажеш ли тялото си със свинска мас или ползваш нефтени продукти:).


Само не разбрах къде прочете, че си мажа детето със свинска мас? Shocked Може би си си го помислила, понеже не се нахвърлям върху майките, които го правят, нито пък твърдя, че децата са им болни, страдащи, претоплени и т.н.? А на въпроса ти, ще си позволя да цитирам PoliaSp:

"№1 Качествено бебешко олио /млеко - има ги достатъчно, изключвам Джонсън заради поразиите, които прочетох тук, че прави.
№2 Преварен зехтин - ако от бебешкото олио стане проблем"


Е питам аз, защо от ЗЕХТИНА не "става проблем"? И трябва ли на бебето да му излязат пришки и по езика, та да си преглътнем гордостта и да го мазнем със зехтинче? Излиза, че единственото предимство на бебешкото олио е аромата му Rolling Eyes , т.е. ако пуснат ароматизиран зехтин, вече си представям опашките... Grinning Та съм по-склонна да експериментирам със себе си, отколкото с детето си - може и да съм будала...

Цитат на: Reza
всеки може да си маже детето с каквото си иска... това е много тъп спор. просто казах какво мисля. .


Да де, предполагам, ама първият ти пост не звучеше така...

Цитат на: Reza
освен това...здраво дете и с вакса да го намажеш нищо няма да му стане (само не го приемайте буквално сега това:)) .


Буквално или не, все си е грубо - за сведение, детето ми е здраво /не знам други мами как ще реагират обаче на изказването ти/, на 6 месеца го намазах за първи път със слънцезащитно мляко на Арома, и то не бебешко/детско, а на 9 месеца му мажех бузите с крем Нивеа, но не бебешки, защото бебешкия му събрат за студено време не свърши никаква работа. Нямаме никакви реакции. И мисля, че не си ме разбрала - аз не отхвърлям козметичните продукти /всъщност не знам защо така си решила Rolling Eyes /, просто когато /нерядко/ са неефективни, търся разумен заместител. Намесих се в темата, не защото детето ми е алергично, или съм фен на свинската мас или зехтина... Но и не съм застанала да питам ЗАЩО СИ МАЖЕТЕ ДЕЦАТА С ТИЯ МАЗИЛА, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ТОЛКОВА БЕБОЦИ СЕ ИЗПРИЩИХА ОТ ТЯХ? Напротив - и аз си бях приготвила Нивеа с надежда, ама на - кожата си седеше сухичка, изобщо не овлажняваше добре... Сигурно ако татето беше купил Бюбхен, и аз сега щях да задавам твоите въпроси... Ама на - така се случи...

Цитат на: Reza
на мен от мисълта да пипна свинска мас ми се сгажда, камо ли мажа бебе с нея. Мен са ме мазали точно с такова нещо и съм оживяла....


Да, и при мен ситуацията е същата.

Цитат на: Reza
колкото до стриите...с каквото и да се маже човек, ако е предразположен ще си ги получи и това си е


Факт - аз нямам нито една, а не съм се мазала нито със зехтин, нито с мас.

Цитат на: Reza
колкото за загряването..все ми се струва, че дрехите и завивките са за това. и детето трябва да се свиква да спи на по-хладно (мое мнение)...в нашата детска стая през зимата е 18 градуса.


Съгласна! Grinning
Виж целия пост
# 49
Цитат на: Vache
Не знам защо се свързва маста с осоляването,

 Искам да кажа, че каквото и да реши няма да навреди на бебето си Grinning


аз го свързвам, защото и двете ми звучат бабешки:)
и аз мисля, че няма нищо фатално в това с какво се маже бебеланчето
Виж целия пост
# 50
Цитат на: bobolenta


Цитат на: Reza
освен това...здраво дете и с вакса да го намажеш нищо няма да му стане (само не го приемайте буквално сега това:)) .


Буквално или не, все си е грубо - за сведение, детето ми е здраво /
Цитат на: Reza
колкото до стриите...с каквото и да се маже човек, ако е предразположен ще си ги получи и това си е


Факт - аз нямам нито една, а не съм се мазала нито със зехтин, нито с мас.



е защо да е грубо, аз на шега го казах:) и идеята ми беше тъкмо това, че ако е здраво детето, с каквото и да го мажеш няма да има проблем.

и аз не съм се мазала и нямам стрии именно затова написах, че ако човек е предразположен...ще си ги получи. може би има мазила, които помагат..незнам

хайде пийс сега:)

на мен ми е супер гадно от маста, както писах вече. дори като усетя, че в разни сладки или банички има мас ми се повдига...може би затова немога да приема идеята за мазането:))

ти със зехтин ли си мазала? това ми звучи по-добре...на ен дори педиатъра ми го препоръча...но аз имам такива запаси от Бюбхен,че мога още едно бебе на отгледам, пък и съм много доволна от него.
наистина на Джонсън се говорят лоши неща, които нищо чудно да са вярни. не съм го пробвала и незнам....
Виж целия пост
# 51
Ами да си кажа и аз! Embarassed
Докато бях бременна си мажех корема и не само него всяка вечер с мас с невен, съответно сутрин се къпех и така до края. Стрии от бременността не ми се появиха а напълнях 21кг. Бебка първите 4 месеца също я мазах с мас с ябълка. Проблеми нямаше никакви. Не ми е миришела неприятно защото като попие маста не мирише толкова. Дрешките си се изпираха добре и си меришеха на чисто и хубаво не на мас. Кожата й беше мекичка и гладка. Когато стана на 4 месеца /беше април/ започнах да я мажа с Бюбхен та и до сега. Не мисля че съм си претопляла бебето нито че съм му навредила по някакъв начин. Всеки си решава с какво да маже себе си и бебето си. Не мисля че трябва да се съдят хората за решенията си нито да се изказват крайни мнения.
Виж целия пост
# 52
Я да питам и аз всички спорещи по въпроса за свинската мас-ние, които сме зад граница,по специално тези в Англия, които дори и да искаме да използваме свинска мас, как по дяволите да си я набавим тук, камо ли пък домашна Shocked Нещо не я виждам по магазините, УЖАС ИМА САМО JOHNSON&JOHNSON Shocked ,а нещо не виждам как някой мой роднина ще се юрне да праща по самолети и рейсове това чудо. Така че съм в безисходица,защото наистина НЯМА друга бебешка козметика освен горепосочената Imp  Imp  Imp
Виж целия пост
# 53
Цитат на: Adriana
Я да питам и аз всички спорещи по въпроса за свинската мас-ние, които сме зад граница,по специално тези в Англия, които дори и да искаме да използваме свинска мас, как по дяволите да си я набавим тук, камо ли пък домашна Shocked Нещо не я виждам по магазините, УЖАС ИМА САМО JOHNSON&JOHNSON Shocked ,а нещо не виждам как някой мой роднина ще се юрне да праща по самолети и рейсове това чудо. Така че съм в безисходица,защото наистина НЯМА друга бебешка козметика освен горепосочената Imp  Imp  Imp


Ами значи ползваш каквото има  Grinning . Жалко, че никой роднина няма да се юрне да ти праща масчица. Обаче нали това е клуб за взаимопомощ, ако кажеш ще се организираме да ти пратим. Само кажи и отиваме да гътаме прасето  Grinning
Виж целия пост
# 54
Цитат на: Adriana
как по дяволите да си я набавим тук


елементарно....как не сте се сетили???
взимате едно малко прасе за домашен любимец....и нататък да не ти разказвам, сама ще се сетиш:))))))))))))))

поради нажежените страсти напоследък, подчертавам, че горенаписаното  е МАЙТАП и няма за цел да засяга никой!:)
Виж целия пост
# 55
А аз да попитам - всички говорят за ПРЕВАРЕН зехтин, а това как се прави???
И още един въпрос - тези, които са в Канада - знаете ли от къде да намеря продукти на Бюпхен тук???
Виж целия пост
# 56
Цитат на: ik
А аз да попитам - всички говорят за ПРЕВАРЕН зехтин, а това как се прави???


На водна баня. Аз преварявах в едно стъклено бурканче, потапях го в съд с вода, която да достига до нивото на зехтина в бурканчето. След завирането на водата се преварява 15-тина минути. Веднъж ми казаха 10 минути, веднъж-20, затова аз взех средно аритметично-варях 15. Grinning
Виж целия пост
# 57
Ади отиваш в Теско или в Сейнсбърис и си купуваш LARD(мас). Тя е доста чиста, ама можеш там да я вариш да я правиш, каквото ти кажат мамите. Иначе има бебешки масла всякакви, но на мен пък са ми прекалено ароматизирани. От мас или захтин никога не съм чувала някой да се е алергизирал, ама ако бебето ти е чувствително- пробвай на някое местенце. (Аз ще си правя маска за коса, но пък не мога да намеря газ!!!)

Бюбхен няма да намериш в Канада защото това е някаква немска марка, която нашите внасят, защото е по-евтина. Прословутото Виши в Англия съм го виждала само на едно място в един супер забутан магазин. А на времето ако си спомняте имаше една декоративна козметика "Констанс Карол"- евтинджос- тук се продава на сергиите по пазарите, редом с най-долнокачествените продукти. (На мен ми харесваше, но това ви го казвам само за инфо)
Виж целия пост
# 58
Цитат на: Vivi
ik wrote:
А аз да попитам - всички говорят за ПРЕВАРЕН зехтин, а това как се прави???
 


На водна баня. Аз преварявах в едно стъклено бурканче, потапях го в съд с вода, която да достига до нивото на зехтина в бурканчето. След завирането на водата се преварява 15-тина минути. Веднъж ми казаха 10 минути, веднъж-20, затова аз взех средно аритметично-варях 15.


А защо да се преварява зехтина? Като го вариш 15 мин. язък му, че е студено пресован, губи му се всичкия витамин Е, който е така полезен за кожата... То по тая логика трябва да преваряваме и водата, в която ги къпем....

За протокола, аз мазах децата си със студено пресован зехтин и то само в началото, докато още се белеха след раждането... А разните бебешки мазила само като им прочетох съдържанията и се отказах, нали съм си природолюбителка... Това, че съдържат и парфюм мазилата, ни най-малко не ме трогва, на мен зехтина така хубаво ми мирише, че като мина покрай шишето, си го отварям да го подуша ей така, за удоволствие просто...
Виж целия пост
# 59
Цитат на: lyra
Цитат на: Vivi
ik wrote:
А аз да попитам - всички говорят за ПРЕВАРЕН зехтин, а това как се прави???
 


На водна баня. Аз преварявах в едно стъклено бурканче, потапях го в съд с вода, която да достига до нивото на зехтина в бурканчето. След завирането на водата се преварява 15-тина минути. Веднъж ми казаха 10 минути, веднъж-20, затова аз взех средно аритметично-варях 15.


А защо да се преварява зехтина? Като го вариш 15 мин. язък му, че е студено пресован, губи му се всичкия витамин Е, който е така полезен за кожата... То по тая логика трябва да преваряваме и водата, в която ги къпем....

За протокола, аз мазах децата си със студено пресован зехтин и то само в началото, докато още се белеха след раждането... А разните бебешки мазила само като им прочетох съдържанията и се отказах, нали съм си природолюбителка... Това, че съдържат и парфюм мазилата, ни най-малко не ме трогва, на мен зехтина така хубаво ми мирише, че като мина покрай шишето, си го отварям да го подуша ей така, за удоволствие просто...


Ами, не знам, честно казано. По-горе отговорих на съвсем конкретен въпрос-как става преваряването на зехтина. Аз го преварявах по описания начин.
Чувала съм единствено за мазане с преварен зехтин и го приех за чиста монета. Сигурно има причина-едва ли ще седне народът да си създава излишни затруднения, ако може да излива директо зехтин от бутилката. Ти си първият човек, от който разбирам, че си е мазал детето с непреварен. А пък сравнението с преваряване на водата за къпане ми е малко, хммммм......как да кажа.... неуместно. Де го тоя вит.Е във водата Shocked  Rolling Eyes
Между другото, след преваряването се променя и миризмата на зехтина. Не мирише така силно на маслини. А това, лично на мен, ми харесва. Не че не обичам маслините, но пък не държа бебето ми да мирише на тях, даже напротив.
Виж целия пост
# 60
Хе-хе, нямах предвид витамини във водата Grinning . Предположих, че зехтина го варят за стерилизация, ама бебето така или иначе го къпеш ежедневно във вода от крана и не я стерилизираш... Това имах предвид
Виж целия пост
# 61
С риск да прозву4и мнооого тъпо.......защо се маже бебето със свинска мас  или олио Shocked  Shocked  Confused:  Confused:  4ужала съм от баба ми и майка ми.....и мен май са ме мазали така...но незнам защо?
Педиатъра на една приятелка каза, 4е кожата на бебето била много нежна и на практика нямало нужда да го маже с нищо....но тя от мерак му слагаше ве4ер "Джонсън"- лосион, понеже много хубаво миришел.
Виж целия пост
# 62
Цитат на: mia
С риск да прозву4и мнооого тъпо.......защо се маже бебето със свинска мас  или олио Shocked  Shocked  Confused:  Confused:  4ужала съм от баба ми и майка ми.....и мен май са ме мазали така...но незнам защо?
Педиатъра на една приятелка каза, 4е кожата на бебето била много нежна и на практика нямало нужда да го маже с нищо....но тя от мерак му слагаше ве4ер "Джонсън"- лосион, понеже много хубаво миришел.


Маже се на гънките и свивките по тялото. Това с цел, да не се изсуши кожичката и да започне да се бели. Аз само там мажех, но съм виждала мами да мажат цялото телце.
Виж целия пост
# 63
Непосредствено след раждането на бебенцата започва да им се бели кожата, по-преносените бебета по-се белят. Но моите второ и трето бебета се родиха съответно 9 и 8 дена преди термина и също се белеха, но само на крачетата... Аз само тогава съм мазала и само на белещите се места.
Виж целия пост
# 64
Цитат на: Reza
хайде пийс сега:)

на мен ми е супер гадно от маста, както писах вече. дори като усетя, че в разни сладки или банички има мас ми се повдига...може би затова немога да приема идеята за мазането:))

ти със зехтин ли си мазала? това ми звучи по-добре...на ен дори педиатъра ми го препоръча...но аз имам такива запаси от Бюбхен,че мога още едно бебе на отгледам, пък и съм много доволна от него.
наистина на Джонсън се говорят лоши неща, които нищо чудно да са вярни. не съм го пробвала и незнам....


Пийс разбира се, аз с теб уор не обичам да правя Wink !

Иначе да, със зехтин съм мазала и то непреварен /аз съм втората, Виви Grinning /. Също педиатърката ми го препоръча. Иначе таткото беше оНивеил цялата къща, ама кожата на Емката си седеше суха и се белеше от Нивеа-та, затова прибегнах до зехтина. А, и мас ми бяха изпратили, от заклано за случая прасе, чиста и бяла, ама аз от егоизъм /не мога да бръкна в мас и това си е/ не я употребих за детето... Пък и зехтина ми се виждаше по-разумния вариант... а и ефектът от него ми хареса много. Нивеа-та я употребих като стана детенце на 1 година някъде.

А, и го мажех целия, защото ми беше по-лесно да му правя масажите така, нали съм една масажистка... Grinning
Виж целия пост
# 65
Цитат на: bobolenta
/нали съм една масажистка... Grinning


аууууу...само бебета ли масажираш?Simple Smile
щото ако не....ще се прежаля да се омажа със зехтин:)))))))
 Grinning  Simple Smile  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 66
Цитат на: irka
Ами да си кажа и аз! Embarassed
Бебка първите 4 месеца също я мазах с мас с ябълка. Проблеми нямаше никакви. Не ми е миришела неприятно защото като попие маста не мирише толкова. Дрешките си се изпираха добре и си меришеха на чисто и хубаво не на мас. Кожата й беше мекичка и гладка. Когато стана на 4 месеца /беше април/ започнах да я мажа с Бюбхен та и до сега. Не мисля че съм си претопляла бебето нито че съм му навредила по някакъв начин. Всеки си решава с какво да маже себе си и бебето си. Не мисля че трябва да се съдят хората за решенията си нито да се изказват крайни мнения.


Аз съм чувала за мас с ванилия, но за мас с ябълка не съм. Как се прави? Може ли да се прибави и ванилия. Една моя позната си е мажела детето с мас с ванилия и по-голямото му братче казвало, че бебето мирише на сладкишче.  Grinning  Мен не ме притеснява мирисът на маста, а това дали е вредна за здравето на бебето. Съгласна съм, че не винаги скъпото е най-хубавото. Според икономическата психология  съществуват няколко мита, един, от които е - че скъпата стока е непременно качествена. И аз си мисля, че естествените продукти са за предпочитане, но пък не бих искала също така да навредя по някакъв начин на бебето си.
Виж целия пост
# 67
Цитат на: ala
... а това дали е вредна за здравето на бебето. Съгласна съм, че не винаги скъпото е най-хубавото.


Не, не е вредна!!!! Нали и ние имаме подкожна мазнина... да не мислиш, че е много по различна от тази на прасето Grinning . А за ванилията и ябълката аз лично не бих слагала. Вярно е, че мас с невен е чудодейно мазило, само че не бих мазала новородено с него. Така, че ако решишн да ползваш мас - намери си чиста домашна мас, да не е препържвана и не слагай нищо в нея  Grinning
Виж целия пост
# 68
Тя сигурно е слагала ванилията за аромат, ама според мен Ваче е права.
Виж целия пост
# 69
Цитат на: Reza
Цитат на: bobolenta
/нали съм една масажистка... Grinning


аууууу...само бебета ли масажираш?Simple Smile
щото ако не....ще се прежаля да се омажа със зехтин:)))))))
 Grinning  Simple Smile  Stuck Out Tongue


Всъщност само бебета и един татко Wink ... Ама не ползвам зехтина за таткото... абе аматьор съм, не си точи гърба за масаж... Grinning
Виж целия пост
# 70
Цитат на: Vache
Цитат на: Margarita
А от какъв зор трябва да си загрявате децата? На мен ми се струва излишно това загряване... Не е нужно дечицата да се изнежват.


Маргарита, вие на каква температура живеете вкъщи зимата? И понеже предполагам какво ще кажеш, ще ти кажа аз ние преди да сложим камината през февруари на каква живеехме. НА 16 ГРАДУСА в най-студените дни, нощем падаше и до 14  Shocked , с електрически радиатори и акумулираща печка. Дтето ми беше на 8-9 месеца, освен това се роди в края на март! Е, може би трябваше Александра да спи по боди... Айде не говорете и не съдете хората преди да сте на тяхното място. Аз не знам тук да има луди дето живеят на 25-30 градуса и си мажат децата с мас, за да ги ЗАГРЯВАТ Confused


Ще ти отговоря макар и тона ти да ми е меко казано неприятен! Живеем на нормална температура - около 18. Тази зима макар и бременна спяхме на много ниска Т - включвахме радиатор само за час преди да си легнем. Привърженик съм на закаляването на децата и не мисля, че е нужно да се изнежват. И знаеш ли - племеника ми шляпа бос по теракота през април и е здравичък, защото за разлика от тук дето имаме склонност да си навличаме децата на запад не го правят - напротив.

А, да спомена само - родена съм в къща и въпреки че никак не бе топло не са ме мазали с МАС за да ме загреят. А когато бях на 10г. през зимата излизах по хавлия на двора току що изкъпана и все още съм жива.
Виж целия пост
# 71
Искам само да се намеся със следния коментар. Мазането с мас не загрява. Самият масаж- да, но не и маста като съставка. Мазането с Джонсън&Дж. също загрява, но не поради самото масло.
Виж целия пост
# 72
Цитат на: bobolenta

... абе аматьор съм, не си точи гърба за масаж... Grinning


ееееее, жалко:(((
Simple Smile
Виж целия пост
# 73
След дългото четене реших и аз да напиша нещо. Все още не съм стигнала до мазането на бебето ( за справка вж. лентичката), но се мажа всяка вечер след баня с преварен зехтин. Изключително съм доволна от зехтина - кожата ми е станал много мекичка и приятна. Засега нямам стрии, но ще видим по-нататък.
Пробвала съм в/у себе си какви ли не лосиони за тяло и млека, които са миришели много притно , други не дотам, но от никой ефекта не е бил като от зехтина (такова омекотяване). На Джонсън съм ползвала бебешките олиа (или както е в мн. число... де да знам) - зелено и жълто, но пак предпочитам зехтина.
Когато се роди бебка, ще преценя с какво да го мажа, може би в началото със зехтинче... Свекърва ми ми каза нещо последния път за мас и на мен ми настръхна косата... Не за друго, но и мен ме е гнус   Close
Аз като малка не съм мазана нито със зехтин, нито с мас... само с тоалето мляко Кря-кря или Па-па... Подозирам че мъжа ми обаче е мазан с мас, имайки предвид изказването на свеки, която ме агитираше.
Виж целия пост
# 74
лелеле майко, всеки път едно и също.
УжасТ!!!

ама как не ви писна - е, не знам, честно, нЕмах нерви да изчета за не знам кой път едно и също, едно и също и пак едно и също по темата за тая мас.

голяма досада просто.
сега ще си кажа съвсем честно, ако тази тема беше (както е било де) някъде февруари-март, щях много да и се вържа, ама сега.....ми е много смешна.

Но нека да уважаваме "новите" мами във форума, и добре, че има такива "стари" потребители, на които все още са им останали железни нерви за да се обясняват.

Ама кажете ми, моля ви, - към "по-старите" потребителки, кажете ми само как издържате просто да се обяснявате по 1000 пъти за едно и също нещо.

аз не бих могла.
Виж целия пост
# 75
Цитат на: Liorena
лелеле майко, всеки път едно и също.
УжасТ!!!

ама как не ви писна - е, не знам, честно, нЕмах нерви да изчета за не знам кой път едно и също, едно и също и пак едно и също по темата за тая мас.

голяма досада просто.
сега ще си кажа съвсем честно, ако тази тема беше (както е било де) някъде февруари-март, щях много да и се вържа, ама сега.....ми е много смешна.

Но нека да уважаваме "новите" мами във форума, и добре, че има такива "стари" потребители, на които все още са им останали железни нерви за да се обясняват.

Ама кажете ми, моля ви, - към "по-старите" потребителки, кажете ми само как издържате просто да се обяснявате по 1000 пъти за едно и също нещо.

аз не бих могла.

Ами недей да си хабиш интернета за такива глупости,де! Grinning
Виж целия пост
# 76
Цитат на: Liorena
как издържате просто да се обяснявате по 1000 пъти за едно и също нещо.


...ами то е както с децата

"не пипай там, защото..." - 1000 пъти
"няма нищо, не плачи, ще мине и това бум-бум" - 1000 пъти
"чичо доктор не е лош човек"....МНОГО пъти:)

...и така нататък:)
Виж целия пост
# 77
Аз пък не виждам нищо лошо,да се обяснява по хиляда пъти след като има такива въпроси,то нали за това е форума,на който не му се пише,да не пише-много ми е тъпо,това за "старите" и "новите" потребители Neutral Face
Виж целия пост
# 78
а защо пък да не си напише Лиорена каквото и е на душата?

Не съм и адвокатин, но все си мисля, че всеки може да си каже мнението...друг е въпроса, че това вече е мноооого офтопик и смятам, че темата е приключена поне що се отнася до мазането с маз, гас и оцет vs. Джонсън-Монсън и сие.
Виж целия пост
# 79
Maliiiiiiiiii che prostotii.
Nema da komentiram.
Samo , sgte kaza ,che horata davat ludi pari za razrabotki na novi produkti , a nie shte karame s mas, sol, raloto, wolovete....
Sled kato vuprosnata devoika e za "staritE" metodi da ne polzva pampersi, kola, tv, sterilizator, adaptirano mliako ( da dava kiselo) .
Виж целия пост
# 80
Цитат на: Mamica
Maliiiiiiiiii che prostotii.
Nema da komentiram.
Samo , sgte kaza ,che horata davat ludi pari za razrabotki na novi produkti , a nie shte karame s mas, sol, raloto, wolovete....
Sled kato vuprosnata devoika e za "staritE" metodi da ne polzva pampersi, kola, tv, sterilizator, adaptirano mliako ( da dava kiselo) .

Abe ludi pari se davat za razrabotka na cigari, alkohol i droga sashto ama ti davash li na bebcheto si takova neshto?!?! #Onfire A horata deto davat ludite pari imat saotvetno ludi prihodi. Vsashtnost tova im e krainata cel, a ne da ni napraviat happy Simple Smile
Zatova sam ZA vsiakakvi mazila ako bebcheto i maikata se chuvstvat dobre i niama otricatelni stranichni efecti.
Виж целия пост
# 81
Цитат
Samo , sgte kaza ,che horata davat ludi pari za razrabotki na novi produkti , a nie shte karame s mas, sol, raloto, wolovete....
Sled kato vuprosnata devoika e za "staritE" metodi da ne polzva pampersi, kola, tv, sterilizator, adaptirano mliako ( da dava kiselo) .


Ами защото някои от "старите" методи са по-добри от новите. И защото новите са разработени на базата на "старите", и защото вместо да се тъпчем новите синтезирани витамини е по-добре да ядем плодове и зеленчуци и защото вместо да си правим алергии с "новата" козметика, по-добре да се придържаме към изпитаното. След като си за новите разработки докажи ми, че бебешките масла превъзхождат зехтина и маста и ще се съглася.
Виж целия пост
# 82
пак стана цирк.
то май вече няма тема, която да не е цирк.

тук е станало още по-страшно от преди 2 месеца.

не е за вярване просто.
Виж целия пост
# 83
Ох, забОля ме корема от смях, докато четях този  форум)))))И  в крайна сметка, кво? Аз лично мазах бебо със зехтин по съвет на нашата педиатърка, която е просто ВЪРХА! Ако някой можеше да ме убеди колко е полезна свинската маС.. кой знае, ама как да се убедя, че над шкембето на прасето, дето го хранят с кой знае какво и го тъпчат с антибиотици и т.н. и т.н било най-доброто мазило за моето бяло бебче??????
И момичета, моите уважения към всички вас и най-вече към тези, които пишат "мЕрише" , ама глагола идва от думичката мИрис!(простете, моля, не се сдържах!). Целуввввввки!!!!!
Виж целия пост
# 84
В началото, когато бебо много се белеше го мазах с преварен зехтин по съвет на педиатърката. Това беше така докато му се избели кожичката, оттогава мажа само гънките. От третия месец мажа с олио на Бубхен и съм много доволна.
Виж целия пост
# 85
Цитат на: Mamica

Nema da komentiram.
Samo , sgte kaza ,che horata davat ludi pari za razrabotki na novi produkti , a nie shte karame s mas, sol, raloto, wolovete....
Sled kato vuprosnata devoika e za "staritE" metodi da ne polzva pampersi, kola, tv, sterilizator, adaptirano mliako ( da dava kiselo) .

Извинявай, ама това ми се струва леко глупаво  Confused  Не може да сравняваш използването на камари пелени с мазането с мас. Аз например смятам да си мажа бебчето поне отначало с мас, не ме е гнус, няма да я ям в крайна сметка. Изобщо това е много относително колко от новостите в живота ни са качествени. Не може с лека ръка да се отхвърлят неща, които са с доказан ефект. Все едно да спрем да се топлим с дърва, защото и праисторическите хора са го правили. Ами смешно е. Много шум се вдигна покрай тая тема, мамата, която я пусна сигурно се е хванала за главата!Всичко е въпрос на избор - всеки си прави каквото иска и никой няма право да го заклеймява.
Виж целия пост
# 86
Аз лично от самото начало ползвам козметиката на Бюбхен, вкл. и олиото и съм много доволна! Мас не съм ползвала по много причини - както казаха по-горе нито знам с какво е хранено, нито с какви илачи, стимуланти за растеж, хормони са го тъпкали прасето; мирише; цапа дрехите и т.н. и т.н. Виж, за зехтин бях по-склонна, но тъй като започнах с олио Бюбхен и ми хареса как се отрази на кожата на бебчо, не видях смисъл да експериментирам и със зехтина. Но всеки сам си решава в крайна сметка.. Simple Smile М/у маста и зехтина съм ЗА зехтина!
Виж целия пост
# 87
Боболента...защо ми се струва, че темата я беше заключила???  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Нещо не се сещам как стана пак свободна за писане...?
ай стига де!  Imp  Imp  Imp
иди ми - доди ми...детска игра  Grinning
Виж целия пост
# 88
Цитат на: Шани
Боболента...защо ми се струва, че темата я беше заключила???  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Нещо не се сещам как стана пак свободна за писане...?
ай стига де!  Imp  Imp  Imp
иди ми - доди ми...детска игра  Grinning


Нещо си се объркала, многоуважаема!
Заключих темата за морковите и аурите Wink . Тук все още се споделят мнения за свинската мас и бебетата, така че...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия