Ужасно съм притеснена!!!

  • 1 580
  • 26
Здравейте, в 25 седмица съм и лекаря ми каза, че бебето било малко по-малко отколкото трябва. Сега трябва да наблегна на месото и черния дроб. Много съм притеснена, дали занапред ще се възстанови и наедрее. Посъветва ме да отида на триизмерен ехограф, за да съм по-спокойна. Успокоявам се, че може термина да не ми е точен, защото видеозона показва че за тези размери трябва да се роди 5 дена по-късно, отколкото ми е изчислено. Моля, посъветвайте ме и споделете опит. Наистина се притеснявам дали всичко ще е ок с бебчо. Praynig ooooh!
Виж целия пост
# 1
Здравей!

Първо се успокой Simple Smile Не се тревожи толкова , че не е полезно за бебко!

И второ - ехографите дават грешка.При милиметри грешка в измерването дава седмици отклонение в засичането на термина и т.н. така че не се притеснявай, нормално е да има разминаване. Няма нищо страшно и обезпокоително!

Успех и лека бременност!
Виж целия пост
# 2
... защото видеозона показва че за тези размери трябва да се роди 5 дена по-късно, отколкото ми е изчислено. Моля, посъветвайте ме и споделете опит. Наистина се притеснявам дали всичко ще е ок с бебчо. Praynig ooooh!

Мила, защо се притесняваш за разминаване от 5 дена?
1. Измерването става с ръчно нанасяне на двете крайни точки от самия лекар, когато той гледа на екрана. С милиметърче да се отклони, ехографа ще покаже различна възраст;
2. Не всички бебета растат еднакво в утробата на майката, те затова се раждат и различни по размери.

Ако това ще те успокои, при мене отклонението се движеше между 1-2 седмици изоставане, а доктора хич не беше притеснен. Той е наш добър познат, отделял ми е специално внимание и ми обясняваше, че такива отклонения са в рамките на нормалното. Бебка се роди наистина мъничка - 47 см., но здрава и много жизнена.
Виж целия пост
# 3
Разбирам те, защото и аз съм се притеснявала така, естествено неоснователно - неможе да се каже абсолютно точно колко е голямо детето. Не го мисли, освен това не е важно колко е едро, а как се развива и да е здраво.

Не се тормози, а си бременей спокойно  Grinning
Виж целия пост
# 4
Мила, разминаване от 5 дена изобщо не е за замисляне, камо ли за притеснение... това нищо не е.... никой не може да каже съвсем точно - както са ти казали по-горе определянето става ръчно като лекарят засича две точки на главата и две на бедрената кост.
На мен на триизмерния ехограф ми казаха, че изоставаме с 2 седмици и лекараката каза, че изобщо не е обезпокоително, защото както и хората, така и бебетата са различни. Тези седмици се определят по усреднени стойности за съответните размери - главичка, бедрена кост и т.н.
Мажду другото, малката ми дъщеря по ехограф, една седмица преди раждането, я изкарваха 3850, а тя се роди 3200 и това, защото има голяма глава и беше доста дългокрака Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Разминаване от 5 дни нищо не е, не се тревожи за глупости.
Някои лекари не мислят, като говорят, че с подобни приказки може да побъркат една майка. Моята лекарка винаги ме е предупреждавала, че замерванията на ръст и тегло от ехографа са неточни и че се гледа по-скоро феталната морфология, т.е. дали бебето си има всичко.
А дали е по-едро или по- дребно - едно се роди 3 кг, друго - 4,5кг, ама все са в норма Wink
Виж целия пост
# 6
Изобщо не се притеснявай- както вече са ти писали при видеозона и милиметърче е от значение.
При мен при всеки преглед имаше различна дата за раждане- от20,08,2005/датата на термина-която според мен нещо не беше точна и така се оказа наклая/ до 15,09,2005 , А АЗ РОДИХ НА 29,08,2005 Close
Така че не се притеснявай- това не е точна наука- ако на бебето всичко си му е наред и си расте и те рита /ако е започнало де/- няма нищо друго което да е важно
Та нали и при големите хора не всеки се развива по учебник- един по раничко друг по късно- това е да си уникален
Хич не му мисли- ще видиш че при другия преглед ще ти кажат че всичко си му е наред
Я вземи си хапни нещо сладичко- на мен ми помагаше при лошо настроение- а и сега ти е паднало да си угаждаш
Успех и горе главата!!!
Виж целия пост
# 7
Няма за какво да се притесняваш.
И моето диване изоставаше с една седмица,но в крайна сметка се роди седмица по-късно (терминът ми беше точно изчислен,а дребното се белеше като змия заради преносването).
Виж целия пост
# 8
Спокойно Stopмоят беше много дребничък на ехографа, а се роди 3 650 гр. Въобще не трябва да им се вярва на ехографите откъм определянето на размерите.
Виж целия пост
# 9
На мен пък вече за 5-6 пореден път ми се казва, че бебето изостава с една седмица в развитието, ако се шашках така всеки път, досега да съм родила. И какво да направя - да го заведа на фитнес ли?
Успокой се, мила, 5 дни не са нищо, дори да е вярно, а то може да не е. Тези замервания с ехографа са само приблизителни и не са на сто процента сигурни, освен това не винаги докторите изчисляват точно датата на зачеване, така че може и да няма закъснение.
Виж целия пост
# 10
Не се притесняваи за това Simple SmileЕхографа показва + или - 10 дни.Всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 11
i na men mi go kazvaxa tova ama nakraya rodix ya 3100kg prez cyaloto vreme mi kazvaxa che izostava s rasteja
Виж целия пост
# 12
Не мисля,че трябва да се притесняваш-така само вредиш на себе си и на бебчето.И  на мен ми бяха казали така,но на следващия преглед всичко си беше в норма,а и както всички са ти казали ехографа лъже
Виж целия пост
# 13
Въобще не се притеснявай! Видеозоните дават грешки понякога. Какво да кажа аз,като ми казаха че ще родя гигантче и че отговаряло с термин 1месец назад от определения.Направо се бях побъркала от притеснения и естествено напразно. Родих миналата зима и гигантчето се оказа 3.600кг. и 52см. #2gunfire Така че спокойно,всичко ще е наред и при теб, сигурна съм!
Виж целия пост
# 14
Мисля че отклонение от 5 дена не е причина за безпокойство.Важното е равномерно да нараства.При мен още от 4 месец имаше изоставане с 1 седмица и накрая се роди 9 дни по-късно.Така че не се притеснявай.Отиди на фетална морфология при добър специалист за да те успокои!Успех и весели празници!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия