Въвеждане на глутена

  • 363
  • 2
Бебчо е вече на 10 месеца и от два дни го захранвам с овесени ядки. От зърнените култури досега е ял ориз, просо, елда и царевица. Преди да въведа пшеницата мисля да му дам ечемик, ръж. Въпросът ми е трябва ли поотделно и постепенно да захранвам и с тях или вече мога да действам по смело и направо да купя от готовите каши с по няколко вида зърнени култури. Ако някой е приготвял домашна каша от ечемик или ръж, нека да каже как точно я приготвя (дали като елдата и просото) и харесва ли се от децата.
Виж целия пост
# 1
Според мен трябва все още внимателно да въвеждаш всяка житна култура и в последствие,когато стане ясно дали не получава алергия към някоя,да действаш по-смело и да ги съчетаваш и смесваш.Кашите се приготвят по един и същ начин,всички(само за някои култури е необходимо повече варене),а лично нашата дребка определено имаше предпочитания главно към оризовата и овесената каша.Но пък всяко дете си има определен вкус,така,че пробваш ,за да разбереш:)
Виж целия пост
# 2
Чела съм, че се въвежда като съвсем малко количество към безглутеновата каша. Полека се увеличава количеството, докато стане изцяло глутенова кашата. Изброените глутенови продукти са с различна сила, така да се каже. Започва се от по-слабите: овес - ечемик - ръж - пшеница. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия