До мамите раждали планово секцио

  • 2 059
  • 31
Здравейте:)
Та моя въпрос е като ви определиха датата за палновото секцио имаше ли някоя от на която бебо избърза и се наложи поспешност секцио????????не на определената дата.
Виж целия пост
# 1
Ами при мен избърза с 3 седмици Simple Smile
Бяха ми насрочили дата, защото бебка беше седалищно, но 3 седмици по-рано ми изтекоха водите.
Виж целия пост
# 2
и как те приеха в болницата
Виж целия пост
# 3
и как те приеха в болницата

В какъв смисъл?
Звъннах им, обясних им ситуацията и те ми казаха, че след като са ми изтекли водите, макс. до 1 час трябва да съм в болницата. След 30 мин вече бях там, закачена на монитора да следят тоновете.
В операционната ме вкараха след 6 часа  Shocked

ПС Раждах в Лондон
Виж целия пост
# 4
И при мен беше така. Бяха определили дата за секциото една седмица преди термина, а точно една седмица преди планираното секцио (т.е. две седмици преди термина) получих в 3 часа през нощта контракции. Обадих се на лекарката (срам, не срам - посреднощ), тя ми каза да пия но-шпа и да лежа, щото можело контракциите и да спрат. Не спряха, а станаха по-начесто и в 6 сутринта постъпих в болницата с 3 см разкритие и контракции през 5-6 минути. Сложиха ме на монитор да следят бебето, контракциите продължиха. В 10 часа ми направиха секциото (един час преди мен имаше друго секцио).

Сега пак съм бременна, 21-22 г.с., ще раждам пак със секцио и нищо чудно да стане пак същото...
Виж целия пост
# 5
Здравейте,
И аз да се включа. Имах планирано секцио 9 дни преди датата на термина. Бебка явно си е харесала избраната дата и нощта преди великия ден - контракциите ми започнаха. Изтърпях така почти 9ч и когато ме сложиха на операционната маса даже водите ми изтекоха. Тогава си мислех че ми се случва най-лошото, но с времето започнах да мисля по различен начин и сега се радвам, че ми се случи всичко това. Ако не беше така- нямаше да разбера наистина какво е раждане- така преминах през болката и на двата вида раждане. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 6
Родих в деня в който трябваше да съм на преглед при израждащия ме лекар и да си планирам секциото. Вечерта преди прегледа ми изтекоха водите и като му звъннах той не можа да повярва тъй като беше 3 седмици преди раждането а и ме беше гледал преди 2 дни и нямаше признаци за раждане. Та отидох във втора градска, появи се и той по някое време и на другия ден ми направи секциото без изобщо да съм получила някакви контракции.
Виж целия пост
# 7
           Мимка, ти се притесняваш дали ако ти определят дата за секцио,  би могла да родиш по-рано? Можеш, случва се. Но не го мисли толкова отрано. Аз също родих повече от 2 седмици преди определената дата. Но бях в болницата, под наблюдение / имах тежка бременност /.
            Леко бременеене, всичко да е наред около раждането и живо и здраво бебче ти желая.  bouquet
Виж целия пост
# 8
При мене термина беше на 8 май, беше ми назначено планово секцио за 25 април, но на 21 април сутринта получил силни контракции (почти от началото бяха по на 2-3 минути). Отидох в приемното отделение и се обадих на доктора, с когото имах уговорка. Назначиха ми секцио по спешност, но все пак трябваше да изчакам някой и друг час, докато ми излезнат изследванията и докато се освободи зала (много жени бяхме тръгнали да раждаме в този ден, та не можеха да ни насмогнат  Laughing). Не се притеснявай, ако стане нещо по-рано отиди си в приемното и се обади на доктора (ако имаш уговорка) от там нататък те си знаят работата. Не е страшно даже е по-добре, защото по този начин избегнах моментите на притеснение в очакване на секциото.
Виж целия пост
# 9
oleee momicheta ,nedeite taka ,che se plasha....i az shte sum taka ,samo che fevruari.Termina mi e ili 14.02. ili 17.02. - taka i ne razbrah tochno kga  Mr. Green sekcioto mi e za 05.02..Problema e che sum ot Burgas ,a shte rajdam vav Warna....dali shte moga da stigna predi da sum rodila ( a trjabva da e sekcio ,zashtoto i purviat put beshe taka )
Виж целия пост
# 10
Не се плаши бе, ето виж ме мене, термина ми беше за 06.06.2005, назначиха ми секциото за 29.05.2005, т.е. една седмица предварително, обаче към 05.05.2005 год. доктора се усъмни че ми изтича амниотична течност, демек вода, аз нищо не усещах и той предположи че е съвсем слабо изтичане, но все пак тече , ими премести секциото на 20.05.2005. Отидохме сутринта в 6.30часа в болницата, дадоха ми да се подписвам под някакви картони и формуляри, който разгледах чак тия дни в къщи като подреждах, дадоха ми една нощница да се преоблека, и ме заведоха в предродилна зала да легна на една количка където да ми хванат вена на ръката и да ми сложат катетър. После във хванатата вена започнаха вливане на натриев хлорид, и на третата банка ме вкараха в операционна, където анестезиолога ми сложи упойка, закачиха ми маншет, за да следят кръвното, а в 7.43 бебето проплака, в 7.50 си го гушнах и си го цунках!
Пожелавам и на теб така да родиш, без болка, без безспокойства, без усрожнения и в рамките на час!
И най-важното, каквото и да става, дано екипа да е мил с теб! Екипа с който раждах аз беше страхотен, непрекъснато някой ме питаше как съм, как се чувствам, искам ли нещо, а анестезиологичната сестра, която може и колкото мен да беше на възраст през цялото време ме е галила по косата и ми е държала свободната ръка за кураж, а накрая като видях бебето и се разплаках от връхлетялото ме чувство да облекчение и добре свършена работа, даже и сълзите ми бърса, страшно мили бяха всички!
Пожелавам ти късмет, горе главата, и вярвай в себе си!
Виж целия пост
# 11
Ние бяхме определени за 25-планово секцио но се родихме на 19 седмица по-рано Peace Ти си имай готовност
Виж целия пост
# 12
на мен термина ми беше на 25.03, плановото секцио беше определено за 18.03 а родих на 03.03 след като ми изтекоха водите. Докторката, с която имах уговорка да ме оперира беше тръгнала за Банско на почивка / нали се бяха събрали 4 почивни дни/ и я хванах на вратата. Не ми се мисли какво щях да правя ако я бях изпуснала. Каквато съм си паника....За щастие всичко мина нормално и докторката замина на почивка около 2 часа по- късно. Grinning Laughing Grinning Laughing
Виж целия пост
# 13
male,male ,ujas ......napravo ne iskam da si pomisljam che shte izleze po-rano nashijat hubostnik.Che kakuvto e debel - sega e kum 3 kg ,a doktora kaza che go chaka da e kum 4.5-5 kg ... Shocked .Purvoto si izleze na vreme ,dano i tova da e taka ....stiskaite palci momicheta ,che kak shte stigna ot Burgas za Varna za edin chas  #Crazy
Виж целия пост
# 14
При мен датата беше определена за 20-ти, на 14 отидох на контролен преглед и се оказа, 4е имам разкритие и няма да издържа до 20-ти, затова ми казаха на другия ден да вляза в болницата, за да не се наложи по спешност да се правят нещата. Така на 15-ти влязох с планирано за 16-ти секцио, вечерта получих и контракции и на 16-ти сутринта ми направиха секциото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия