Пак....за тортите:)

  • 465
  • 1
Искамисе за Нова година да направя някаква тортичка....както казват в една реклана "като от едно време" - вкусна домашна тортичка с кремче - сигурно се сещате - такава каквато сме яли като деца.
Може ли някой да помогне с рецептичка Praynig пък Спаска е дала такова хубаво разяснение за Коледната звезда, та така ще да я оформя Wink
Виж целия пост
# 1
slato , аз правя една по мързеливият начин . Майка ми все още си играе да пече блатовете - вярно нейната става по- вкусна , но и тази , ако представлява интерес за теб , можеш да я пробваш .
Аз си купувам от готовите блатове - с какао . Ако ти си ги приготвяш е желателно да ги сиропираш с подсладено прясно мляко . Крема го разпределям между блатовете , а той е следният :
около 1 л . затоплено прясно мляко , понякога и около 600- 700 гр . слагам .
2 пак маслени бисквити - натрошени
1 и 1/2 ч.ч. смлени ядки - каквото имам , включително и стафиди .
1 пак масло
6 л. , ако някой предпочита по - сладичко и 8 л . захар стават .
Остави за накрая да сложиш млекото , за да прецениш колко ще ти е необходимо за получаване гъста смес .
Всичко се разбърква до хомогенизиране  и се разпределя между блатовете , като отгоре му може да се наредят и плодове - от компот или пресни .
Най - отгоре слагам или сметана  или шам /разбити белтъци + захар + карамелизирана захар /.
Да ви е сладко !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия