Май вече само кърма не стига!!!

  • 887
  • 16
Става въпрос за вечерното хранене,мисля,че вече е много голяма и само кърмата ми не й стига,защото цяла нощ суче Rolling Eyes,а искам да я отвикна,та всъщност въпроса ми е какво да и давам да папа за вечеря,чувала съм за кисело мляко,но незнам Thinkingи затова питам мамите които знаят,тенкю Hug
Виж целия пост
# 1
Преди лягане аз давам кисело мляко с две бисквитки вътре,то това и се води вечерно хранене все още и никога не ми се е будила нощем да яде.
Виж целия пост
# 2
Адаптирано мляко с или без бисквита,както прецениш.Мойта кокона не харесва киселото мляко.
Виж целия пост
# 3
За вечеря аз давам на Ели адапт. мляко с бисквитки и малко каша От готовата ?милупа или някоя друга/  Тя е много злоядя, чисто мляко не иска и да куса. Бибетон не цока. Иска си майчината гръд и това е. Та след като я нахраня с млякото и давам да цокне малко. Така и заспива. Буди ми се вечер, но и давам водичка или я гушкам и заспива отново. Покрай никненето на зъбките / има едно/ но много я мъчеше проплакваше на сън.. Но какво да се прави и тоя период се надявам да отмине... Rolling Eyes

Иначе мисля да и давам да суче докато иска. Но мойе да даваш на детето и някаква супа със сухарче. Аз мисля от януари така да направя.. Става на 8 месеца.
 До сега не съм давала кисело мляко, но  има време... Давах и да го опита, но се мръщешв доста...
Виж целия пост
# 4
За вечеря можеш да й предлагаш каша или зеленчуково пюре. Но е възможно да иска да суче не от глад, а защото я морят зъбите. Пробвай да й дадеш някаква солидна вечеря, ако и след това ти се буди, приеми, че проблемът не е във вида на храната, а във възрастта. Аз лично почнах да давам вечеря след годинката, но буденето и не-буденето при дъщеря ми зависеше и все още зависи само от това, дали в момента вади зъби.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета за отговорите,тя верно,че може да виси на гърдата ми цяла нощ,това й е хобито,но и наистина й никнат зъбки!!!Инъче пък изобщо не ги усетихме тези 6 зъбчета,дано да изникнат всички така без проблеми Hug
Виж целия пост
# 6
...тя верно,че може да виси на гърдата ми цяла нощ,това й е хобито,но и наистина й никнат зъбки!!!Инъче пък изобщо не ги усетихме тези 6 зъбчета,дано да изникнат всички така без проблеми Hug
Защото е висяла на гърдата, затова неси ги усетила. Я пробвай да не й даваш - стой та гледай как никнат зъби Wink
Виж целия пост
# 7
Става въпрос за вечерното хранене,мисля,че вече е много голяма и само кърмата ми не й стига,защото цяла нощ суче Rolling Eyes,а искам да я отвикна,та всъщност въпроса ми е какво да и давам да папа за вечеря,чувала съм за кисело мляко,но незнам Thinkingи затова питам мамите които знаят,тенкю Hug


Вие щом сте изкласили до 10 месеца само на кърма сте супер.Питай мен моя няма още 2 месеца и вече не му стига кърмата.
Виж целия пост
# 8
...тя верно,че може да виси на гърдата ми цяла нощ,това й е хобито,но и наистина й никнат зъбки!!!Инъче пък изобщо не ги усетихме тези 6 зъбчета,дано да изникнат всички така без проблеми Hug
Защото е висяла на гърдата, затова неси ги усетила. Я пробвай да не й даваш - стой та гледай как никнат зъби Wink

Не ме разбирай в буквалния смисъл Wink,става въпрос за папане и наняне,а пък ако се увлече Laughing,дърпам и пъхам бибата в устата й и тя след точно 2 секунди я изплюва и заспива до следващото цоцане и така цяла нощ Crazy,но мисля(защото това става в просъница,не гледам часовника),че отскоро го е разредила нощтното хранене и въпреки това искам вече да спре да папка нощем smile3522
Виж целия пост
# 9
Аз малко преди годинката почнах да давам супичка - Борко е голям фен на супите и с едно сухарче на попарка опуква една купичка за нула време Simple Smile И действително стига да не го мъчат зъби си прави минимум 6 часа пауза. Естествено, след тази вечеря има и кърмене, няма начин просто Mr. Green Но аз просто не съм му давала кисело мляко още, понеже има алергия, иначе и това е вариант.
Виж целия пост
# 10
Питай мен моя няма още 2 месеца и вече не му стига кърмата.

И защо така? Детето яде двойно повече от кърмачетата на неговата възраст, или ти не произвеждаш достатъчно? Пусни нова тема, ако искаш, но ситуацията е поправима - и те съветвам бързо да я поправиш, ако искаш да кърмиш успешно през следващите месеци и да нямаш грижи.
Виж целия пост
# 11
Питай мен моя няма още 2 месеца и вече не му стига кърмата.

И защо така? Детето яде двойно повече от кърмачетата на неговата възраст, или ти не произвеждаш достатъчно? Пусни нова тема, ако искаш, но ситуацията е поправима - и те съветвам бързо да я поправиш, ако искаш да кърмиш успешно през следващите месеци и да нямаш грижи.

Ами вечер му додавам изцеденото количество през деня и ноща,което е около 100 мл. за 24 часа и от храненето някъде в 18 часа започвам да му додавам по около 50 мл.
Виж целия пост
# 12
Аз също в началото имах недостиг вечер и давах изцеденото сутринта - това не ми попречи да кърмя първите 5-6 м. без никакви добавки (и не съм си мислела, че не стига), а освен това с времето организмът се научи да произвежда, когато има нужда, и цеденето отпадна. Така че тревогата ти е излишна.  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Аз също в началото имах недостиг вечер и давах изцеденото сутринта - това не ми попречи да кърмя първите 5-6 м. без никакви добавки (и не съм си мислела, че не стига), а освен това с времето организмът се научи да произвежда, когато има нужда, и цеденето отпадна. Така че тревогата ти е излишна.  Simple Smile



Явно имахме някаква криза на растежа.Добавка давах малко,но спрях.Сега е изцяло накърма и аз удържам фронта.А и Йоско вече се установи на някакъв режим.Храня го и в 3 през ноща.А най много изцеждам сутрин в 6 часа.
А нали от 4-тия месец се захранва с пюре,та и обедното кърмене отпада.
Виж целия пост
# 14
А нали от 4-тия месец се захранва с пюре,та и обедното кърмене отпада.

Не, не е задължително. Зависи по коя схема захранваш. Ти говориш за старата българска. Алтернативата - по която предполагам захранват повечето майки в този форум - е само кърма до 6 месеца; след това добавяш твърди храни (каши, пюрета), но не заместваш кърмене, просто допълваш кърменето. Даваш след кърмене, защото кърмата си остава основната храна на детето до годинката. След годинката вече даваш първо храна, после кърма, за да наблегнете на манджите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия