Повишени тромбоцити?

  • 1 244
  • 2
Здравейте,
Правих си пълна кръвна картина и се оказа че имам повишени тромбоцити.. Личната лекарка каза че според нея е лабораторна грешка защото всичко друго е в норма, но аз се притеснявам. Ще правя нови изследвания след НГ и ако пак са високи ще ме прати на хематолог. Питах я какво може да е, но тя нищо конкретно не каза. Знаете индикация за какво могат да бъдат повишените тромбоцити?
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравейте,
Правих си пълна кръвна картина и се оказа че имам повишени тромбоцити.. Личната лекарка каза че според нея е лабораторна грешка защото всичко друго е в норма, но аз се притеснявам. Ще правя нови изследвания след НГ и ако пак са високи ще ме прати на хематолог. Питах я какво може да е, но тя нищо конкретно не каза. Знаете индикация за какво могат да бъдат повишените тромбоцити?
Благодаря ви предварително!
Най-честата причина (има и ред други) е нелекувана инфекция-дихателна най-често. Или с друга локализация... По-често като дискретна инфекция, а не с висока температура или други подобни "драматични" оплаквания. Същото важи и за децата...
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря!
Неисках да те тормозя на лични, но си знаех че ще се включиш:) Аз вчера попрочетох в нета и точно това пише - че или след някакво заболяване / аз от една седмица се опитвам да се разболея, а преди месец бях с ужасна кашлица и един месец пих какво ли не/ или при преумора и недохранване, а на мен ми се насъбра и умора и нерви и съм отслабнала с 5 кила последния месец та явно е от всичко накуп.
Благодаря още веднъж и Весела Нова Година!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия