Как настъпва раждането.... или за болки във влагалището

  • 35 545
  • 15
Имам си режещи болки във влагалището? Значат ли нещо? Въобще как да разбера, ако... трябва да зачестят ли? Или болезнени контракции... Обяснете мамите с опит, моля!!!
Виж целия пост
# 1
  Не знам, какво определяш, като болки във влагалището Rolling Eyes, началото прилича на менструални болки, само че са на периоди, болка- отпускане и така. При първото ми раждане, това продължи повече от 12 часа, всъщност това е изглаждането на шийката на матката, още в началото имах изтичане на слузеста течност от влагалището, това беше запушалката на матката(извинявай, ако ми куца малко терминологиято, бая време мина), това дори не е начало на същинското раждане.
 Когато болките се засилят на ясно изразени в минути интервали и все повече зачестяват, може да се говори за начало на раждане, най-важното е да се консултираш веднага с лекаря. За първо раждане всичко това изисква време, не се притеснявай, следи внимателно интервалите и не се паникьосвай Laughing.
 Това, ако говорим за раждане, истината е, че когато почне веднага се разбира, в последния месец има в организмати настъпват доста промени, които могат да подават лъжливи сигнали, примерно самото изглаждане на шийката на матката не е гаранция, за започнало раждане....
  Надявам се, че не те обърках още повече Laughing
   Успех!!!
Виж целия пост
# 2
И аз имах такиа режещи във влагалището, но нямаха нищо общо с контракциите, нещо се пристискаше, обаче какво е не знам. За първи път ми се появиха в края на 8-ми месец. Ходих на преглед, нищо не видяха и се успокоих, иди и ти, но не мисля, че е нещо сериозно  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Моите болки бяха като менструални, контракцията започваше с болка в кръста, после коремът се стяга, после отпуска, болката минава, след 5-10-15 мин пак, на приливи и отливи са контракциите, има паузи между тях. Не знам какво имаш предвид под болка във влагалището, но ако усещаш да ти се стяга коремът - контракции са.
Ако не се стяга и болката не е на интервали - по-добре да се обадиш на лекар или акушерка, представа нямам какво може да е.
Стискам палци!
Виж целия пост
# 4
При мен бяха прозрязващи в стомаха, не във влагалището.
Но за всеки случай лекарския преглед е задължителен.
Виж целия пост
# 5
ох,напоследък и на мен ми се появяват някакви болки като при цикъл и се стряскам постоянно...и започвам да си мисля какво не трябва да забравям за престоя си в болницата и т.н...и след 5-10 минути всичко изчезва,успокоявам се за момента-няма да е този път  Sunglasses ама все повече ме хваща страх,въпеки че се опитвам да съм спокойна и да не си мисля много за това...хем искам бебка вече да я видя и да я гушна,хем пък ме е страх...да знаете,мами,че изглеждате като героини в очите ми..имам чувството,че ще ми е много трудно  Confused
Виж целия пост
# 6
И аз имах такиа режещи във влагалището, но нямаха нищо общо с контракциите, нещо се пристискаше, обаче какво е не знам. За първи път ми се появиха в края на 8-ми месец. Ходих на преглед, нищо не видяха и се успокоих, иди и ти, но не мисля, че е нещо сериозно  Simple Smile

И при мен беше така,и ми казах,че е нормално,а аз имах и подготвилни контракций още от 8 месец.Ти все пак иди на лекар  bouquet
Виж целия пост
# 7
 Предполагам че болката във влагалището няма нищо общо с раждането....не предполагам ами съм сигурна май. Контракциите започват  като предменструални болки, ниско отдолу на корема и с качването по-нагоре се втвърдява корема. В началото е 15 секундна болка през 10 минути, после през 7 и т.н. Когато стане пре 4 минути и се задържи на тези интервали поне .....час, можеш да тръгваш към болницата, ако не ти се чака там. Ако е първо дете, няма да излезе толкова бързо Simple Smile така че не мисля че има смисъл да се депресираш в болницата, освен ако всичко е нормално разбирасе ! Ако имаш някакви други проблеми освен болката от контракциите не чакай, дори да трябва 2 дена да седиш там. Това. леко раждане и прекрасно бебче !:)
Виж целия пост
# 8
И аз предполагам че тази болка няма общо с раждането.Все
пак иди на лекар да те види.
При мен родилните болки бяха различни от описаните и аз до
последно не разбрах че раждам.Да имах лека болка като от
мензис,но беше слаба и постоянна.Още от началото на тази
болка ми се ходеше до тоалетна(имала съм напъни-ма де да
знам)Тръгнах към болницата понеже прокървих.По пътя вече
започна яко да ме стяга и 10м след влизането ми в Шейново бях
родила.Общо 3 до 4 часа всичко.
Пиша ти това защото всяко раждане е различно.Аз замалко да
родя в къщи защото чаках контракции и др. такива симптоми
четени по книгите.Не е задължително раждането да е дълго,
независимо кое по ред е,нито да имаш контракции като по
книгите-ти сама ще си усетиш момента.
Виж целия пост
# 9
Не е задължително раждането да е дълго,
независимо кое по ред е,нито да имаш контракции като по
книгите
Да де, понеже точно това го знам, та се зачудих. Да не би това да е нещо от разпъването долу на връзките. От 2-3 дни започна. Или просто бебчо натиска и като притисне по-силно...  newsm78 А менструалните си ги имам ежедневно, но не са на период... на случаен принцип се появяват...  newsm78
Виж целия пост
# 10
И аз имах същите болки във влагалището,особено като съм била седнала и като се изправя беше много неприятно чувството,все едно главата на бебето е застанала на входа на влагалището и всеки момент бебето ще изпадне отдолу.Ей такова беше чувството,направо всеки момент нещо ще изпадне отдолу,но това няма нищо общо с раждането,ако и при теб е така споко.И не се притеснявай току виж си родила лесно,бързо и безболезнено,което ти го пожелавам от сърце.
Виж целия пост
# 11
Аз имах болки във влагалището от средата на осмия месец, предполагам, че се получават от смъкването на бебето надолу. Иди на преглед все пак  Wink
Виж целия пост
# 12
И аз имах същите болки във влагалището,особено като съм била седнала и като се изправя беше много неприятно чувството,все едно главата на бебето е застанала на входа на влагалището и всеки момент бебето ще изпадне отдолу.Ей такова беше чувството,направо всеки момент нещо ще изпадне отдолу,но това няма нищо общо с раждането,ако и при теб е така споко.И не се притеснявай току виж си родила лесно,бързо и безболезнено,което ти го пожелавам от сърце.
И аз така, направо на моменти ми идеше да си хвана корема и да го повдигна Grinning
 Предполагам, че болките са по- скоро от тежестта на бебчо, а не контракции. Ама все пак, всеки организъм е различен и 2 раждания едва ли си приличат много, освен по крайния резултат Grinning
Виж целия пост
# 13
И аз имах същите болки във влагалището,особено като съм била седнала и като се изправя беше много неприятно чувството,все едно главата на бебето е застанала на входа на влагалището и всеки момент бебето ще изпадне отдолу.Ей такова беше чувството,направо всеки момент нещо ще изпадне отдолу..
Да, точно. Благодаря ви момичета, и аз мисля, че не е за притеснение, но понеже тия дни бях сама вкъщи и съвсем се шашкам... Точно това е усещането, бодежи долу ма много ниско ви казвам, просто почти най-надолу.. уфф, това бебе съвсем се смъкна...  Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
dobre che se e smyknalo bebeto Simple Smile taka ste rodish po lesno Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия