Ваксината срещу рак на шийката на матката Церварикс

  • 84 385
  • 893
Моята лична лекарка ме агитира да си сложа тази ваксина. Имала най-добър ефект върху жени до 26 години, а при мен (на 33) имала 70% ефект.
Изчетох доста информация в Интернет. Някой слагал ли си я е и какви са отзивите? Има ли странични ефекти? Безопасна ли е?
Виж целия пост
# 1
Тема: Проблеми след ваксина с/у рак на маточната шийка  (Прочетена 588 пъти) 

Colosia
Регистриран


 Offline

Публикации: 0


  Проблеми след ваксина с/у рак на маточната шийка
« Четв., 17 Ноем. 2011, 21:01 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Здравейте, на 18 години съм и винаги чета този форум какъвто и проблем да имам, но сега просто не открих тема по моят проблем.

Вчера ми инжектираха първата инжекция от 3-те с/у рак на маточната шийка по инициатива на община Варна, безплатно беше за ученици.Реших да опитам въпреки отрицателните мнения.Все пак имаше и положителни наравно с тях.
Вчера 7 часа след ваксината усетих леки болки по тялото, счетох това за нормално и за лек страничен ефект, но днес от сутринта не мога да си поема въздух като хората и почвам много да се притеснявам, да ще отида на лекар утре, но все пак бих искала да знам дали някой е минал през ваксината и имал ли е подобни проблеми.
/не се задушавам,просто усещам затруднение да си поема цялостно въздух, а по някой път и се задъхвам, което не е проблем, който съм имала преди/

Благодаря предварително!!!!
 
 
 
Виж целия пост
# 2
Steil, аз лично съм се ваксинирала с Церварикс на твоя възраст. Нямах никакви проблеми. Наскоро ваксинирах и дъщеря си, която е на 14 години. Колкото до ефикасността й, ето какво пише на официалния сайт за ваксината http://www.cervarix.bg/infovac1.html:

Ефикасност

В проучвания за имуногенност (способността на ваксината да предизвика образуване на защитни антитела) , се доказва, че Cervarix® води до изграждане и поддържане на нива на антитела срещу HPV 16 и 18 тип с порядъци по-високи от тези при естествена инфекция през целия период от началото на изследванията. Това е най-дългият период на наблюдение на такива данни в проучване за имуногенност на ваксина срещу рак на маточната шийка (РМШ). Също така, за Cervarix® съществуват данни, доказващи висока имуногенност при момичета и жени от 10 до 55 години.

Виж целия пост
# 3
http://ecdc.europa.eu/en/activities/surveillance/euvac/schedules … hpv_schedule.aspx   Така като гледам колко се ваксинират  ...
Виж целия пост
# 4
Недоумявам, някаква рекламна кампания ли има за тази ваксина? Това е вече 3-4 тема в този подфорум през последната седмица.
От всичко което съм чела за тази ваксина, обобщено може да се каже:
- въведена е за масова употреба преди няколко години и ползите и вредите от нея тепърва предстои да се уточняват.
- има описани случаи на тежки усложнения - смърт, трайно инвалидизиране на млади момичета.
- единственото по-мащабно проучване до момента в Австралия -  2-3 години след въвеждането на ваксината показва намаляване на честотата на дисплазиите на цервикалния епител с малък процент сред момичетата до 17 годишна възраст, което дава основания да се предполага, че в далечно бъдеще това ще доведе и до намаляване на честотата и на рака на маточната шийка сред тази група ваксинирани жени.
- при имунизираните жени над 17 годишна възраст не се е отчела статистически значима разлика в честотата на дисплазиите между имунизирани и неимунизирани, което пък предполага извода, че в тази възрастова група ваксината едва ли ще е от полза в борбата с РМШ.
Виж целия пост
# 5
Камелот, не е кампания. Просто в парламента наскоро гласуваха допълнително пари, които да отидат за тази ваксина и затова въпросът стана актуален.

Благодаря на всички за мненията и информацията!
Виж целия пост
# 6
Не зная дали някой е дал линк към тази статия, но моля ви прочетете я, само половината от това което пише да е истина, господи, никога не бих ваксинирала детето си!

България горещо ни препоръчват да се ваксинираме срещу човешки папилома вирус, без да ни информират за десетките смъртни случаи, нито за опасните странични ефекти

Ваксините срещу рак на маточната шийка са опасни
„Ако можех да се върна назад, никога не бих си направила ваксината срещу рак на маточната шийка. Само исках да се предпазя от болестта, не знаех, че с това животът ми ще свърши.” Това са думите на Габи Суонк – жертва на лъжите на здравните власти. Американската студентка си прави ваксина срещу рак на маточната шийка, тъй като има фамилна обремененост. Малко след това Габи вече не е същата – получава възпаление на централната нервна система и прекарва живота си на легло.

Габи оцелява, макар да живее на сън! Десетки млади момичета обаче намират смъртта си, заради страничните действия на ваксината срещу човешки папилома вирус (HPV).

В България имаше шумна рекламна кампания на ваксините срещу HPV. Никой обаче не обели и дума за страничните ефекти от тях и за опасността от летален изход. В кампанията не споменаха за нито един от смъртните случаи, за нито една от жертвите на ваксината, за парализата, за внезапните припадъци, за ужаса, който може да ви сполети, ако се ваксинирате.

Близо 50 докладвани смъртни случая в чужбина


Десетки са смъртните случаи, причинени от ваксината срещу HPV
Официалната статистика сочи близо 50 смъртни случая при млади момичета след ваксиниране срещу HPV. Можете да видите разказите на близки на починалите в сайта за видеосподеляне YouTube. Видеата са потресаващи, още по-странно е, че у нас сякаш тази тема е табу.

Никой не говори за опасността от ваксините срещу HPV. Никой не споменава за 14-годишната Натали Мортън, която почива минути след като й бият ваксината. Никой не говори за 21-годишната Емили Тарсел – също жертва на ваксината.

Изобщо има ли ефект?

Според запознати, ваксината срещу рак на маточната шийка е една голяма лъжа. Освен че има редица странични ефекти, като световъртеж, загуба на съзнание, чести припадъци, подуване, и както вече споменахме – опасност от летален изход, ваксината може да ви зарази с рак.


Вирусът на HPV сам по себе си не е опасен
Според независимо изследване почти всяка втора жена носи вируса в себе си – той не представлява опасност за живота, тъй като трудно се активизира. Ако обаче жената бъде ваксинирана с вируса, вероятността тя да се разболее от рак на шийката на матката става огромна.

Нещо повече – при направените анализи след ваксиниране срещу HPV, не е бил открит никакъв терапевтичен ефект.

Остава само въпросът защо и кой има интерес да ни разболява от човешки папилома вирус. Защо никой в България не говори за страничните ефекти от ваксината, а горещо ни я препоръчват? Толкова алчни и безскрупулни ли са фармацевтичните компании и здравните власти като цяло? На тези въпроси можете да си отговорите и сами.

Превод от английски: Христо Цанков
skype: hi.tsankovskype: hi.tsankov
e-mail: hi.tsankov@gmail.com
facebook: http://bg-bg.facebook.com/people/Hristo-Cankov/100001335684514

Виж целия пост
# 7
Не разбрах каква статия сте чели. Дали сте линк към facebook на някакъв човек, ориентиран към окултизъм, илюминати и пр. Може и лечението от рак да става чрез ритуали, заклинания и жертвоприношения. Изборът да се ваксинирате, вие или дъщеря си, си е ваш. Ако знаете английски може и по-сериозно да попрочетете. http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Prevention/HPV-vaccine  Thinking
Виж целия пост
# 8
http://www.youtube.com/watch?v=_13plsrydPY      специално за             vanda75                            .
Виж целия пост
# 9
Megi 53, е се притеснявай Simple Smile и е 1/100-на не е вярно. Simple Smile Този е недиагностициран ... Simple Smile как така самият вирус не е опасен?!?!?! Знаеш ли колко са смъртните случаи от РМШ годишно? Знаеш ли колко жени всяка година се диагностицират с това  заболяване и влизат като  "бройка" в Раковия регистър?!?!
Защо никой не скача срещу лекарствата за рак, които се стотици пъти по-скъпи от ваксината? Нали и те са произведени от фарма индустрията?

Съшито с бели конци е всичко.

П.С. Ваксината НИКОГА не е била рекламирана като терапевтична, а само като превантивна! И винаги се е казвало, че тя НЕ ОТМЕНЯ редовните гинекологични прегледи!!!
Виж целия пост
# 10
http://www.youtube.com/watch?v=_13plsrydPY      специално за             vanda75                            .

А този репортаж го знам. Той е бая отдавна. Гледала съм и и още маса други интервюта, репортажи и филми по въпроса! Преди да се ваксинирам - аз и дъщерята - изгледах много, за да взема решение.  Заради майка ми съм прекарала доста време в онкологията на етажа на болните жени от рак на шийката на матката. Честно! По-страшно е!
Виж целия пост
# 11
Не бих поставила тази ваксина на себе си, нито пък бих я поставила на детето си!
Виж целия пост
# 12
Извинявам се, опитах се да дам линк към статията но той не се отваряше, затова я копирах и поставих тук. Преди да го направя прочетох доста други статии, не от този човек, изобщо не съм обърнала даже внимание че съм постнала и профила му във фейсбук. Не се бях интересувала от тази ваксина до вчера, една приятелка ми прати линк какво прави правителството в момента и как за да си направи някой далаверката ще бъдат закупени ваксини и предложени на нас родителите да ги поставим на дъщерите си, тогава се поразрових и прочетох доста интересни нещица, стана ми ясно че причината за рак на маточната шийка може да бъде и друг фактор не само този проклет вирус, той може да си живее в нас и да не ни причини никаква болест, но може да бъде и провокиран от много неща за да започнат да се развиват клетките като ракови, освен това ваксината е само срещу две от разновидностите на вируса а има още десетки които могат да отключат заболяването, всъщост темата е сложна и не е уместно да я коментирам защото не съм лекар. Просто се впечатлих, че ваксина която има толкова нежелани странични действия, за които никой не споменава може да се рекламира толкова усилено и предложена безплатно за децата ни. Четох друга статия в която се казваше, че в Индия вече е забранена, в други страни не я препоръчват за масово използване.
Поставянето на всяка ваксина крие риск, но ползите от тях са огромни в сравнение с вредите от болестите, но ако попитаме един родител на който детето е осакатено от тях, дали той, ще мисли като нас? Естествено, че не.  Просто аз не съм от хората които ще рискуват и ще поставят тази ваксина на детето си. Който се е сблъскал с тази болест със сигурнос ще милси противоположно на мен. Впечатлих се от статиите които прочетох и затова реших да ги коментирам, може би не беше логично да го правя, но всичко се случи спонтанно, ако нещо не е както трбва моля да ме извините.
Виж целия пост
# 13
Хайде стига с този мелодраматизъм. И аз мога да попитам трите деца на брат ми какво мислят за тази ваксина, при условие, че майка им почина точно от рак на шийката. Всеки може да пита някого. Само че няма да ги питам тях, а когато реша, ще питам някой достоверен източник.
Виж целия пост
# 14
...а когато реша, ще питам някой достоверен източник.

Именно.
И ако този източник е наистина достоверен, то той със сигурност ще се посъветва да не се занимаваш с подобна "иновация".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия