Как да захаросам портокали?!

  • 2 218
  • 4
Срам, не срам, ама да призная, че никога досега не съм правила сладкиши  Embarassed
Утре ще празнуваме със семейството на мъжа ми, хората ще приготвят всичко, аз може и нищо да не правя, ама ми се иска поне да се пробвам с един сладкиш - пък, ако не излезе нищо, няма и да го нося - и без друго никой не го очаква  Wink
Харесах си рецепта за сладкиш с портокали, понеже изглежда лесничък, обаче ми трябват захаросани портокали за украсата.
Та, въпросът ми е: как да си захаросам няколко парченца портокал?! 
Виж целия пост
# 1
Не мога да ти помогна с рецепта,но в магазините съм виждала да продават готови захаросани плодове.
Успех в правенето на сладкиша. Peace
Виж целия пост
# 2
За 48 броя корички :
6 портокала
500 гр захар

Портокалите се измиват, обелват се и се нарязва на 8 части (може и др форма)
Заливат се с вода и се кипват за 2 мин ...
Отцеждат се и се повтаря процедурата още 2 пъти
Коричките се махат и се поставят върху кухненското руло (трябва да бъдат почти сухи )
500 г захар се залива са 1 литър вода исе довежда до кипване и се оставя да се разтвори
 захарта на бавен огън ...Коричките се поставят в сиропа и се оставят да се варят още
1 час и 30 мин на бавен огън....
След което коричките се изваждат и се оставят да изтинат върху скара
( всяка коричка трябва да отделена)

След изсъхването се поставя в плътно затварящ буркан или се потапя за кратко в шоколад (
правят се бонбони )

Същото може да се направи с лимони
Виж целия пост
# 3
Също както Марабу е описала, но може и  по-малко да си направиш. Аз нямам определена рецепта, карам на око, обаче след сваряването и отцеждането овалвам в ситна захар и така съхранявам.
Виж целия пост
# 4
Не мисля, че ще станат като купешките. Във всички купешки захаросани сочни плодове слагат сяра. Така съм чела. Ковто ядски ме отврАщава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия