Цветя от плат

  • 111 672
  • 703
Здравейте на всички   Simple Smile
Искам да споделя с вас новото си хоби правене на цветя от плат  Wink
Ще споделя с вас всякаква информация която намеря и ще ви покажа моите лични творения Simple Smile
И се надявам всеки да направи същото   Simple Smile

Започвам с моите любими сатенени цветя които са идеални за официална рокля, диадема или фиба
и са много много лесни за правене  Grinning

Ето видеото от което научих как се правят, а по долу има снимки на моята лична изработка









Виж целия пост
# 1
Ето и моите цветя  Simple Smile






Виж целия пост
# 2
Цветята ти са прекрасни.
 Можеш  да покажеш и как се закрепват?
Виж целия пост
# 3
Не съм правила цветя, но се сещам за няколко начина на закрепване: закопчаваш го за драхата със секретна игла (така ще можеш винаги да го махнеш или замениш с друго  Wink ), пришиваш му от тези лепките - велкро мисля беше точната дума  newsm78 и на дрехата също или просто го зашиваш Peace
Виж целия пост
# 4
Здравейте, ето и от мен))http://inaggdesign.blogspot.com/search/label/%D0%91%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%B8

Закрепването става с основа за брошки, много трудно се намират, защото аз предпочитам с игла и щипка заедно да са, за фини дрехи, иглата не става!
Виж целия пост
# 5
Привет и от мен! Много се радвам на тази тема. Това са част от моите цветя:

https://picasaweb.google.com/tiyagab/Brooch#
Виж целия пост
# 6
tiya, цветята от коприна и сатен ли са? И ги гориш на огън? Попаднах от гугъла на търсене на цветя тия дни на твоите и много ми харесаха.
Виж целия пост
# 7
ina, благодаря ти! Тези цветя са основно от органза и сатен. И да,горени са на свещ. Но стават горе-долу еднакви и малко ми омръзват.Бях пробвала и канзаши, но не съм ги качила в албума. А и за тях нямам подходящи платове.
Виж целия пост
# 8
Наистина много красиви стават, но ми идва скъпо по много цветове органза и сатен, ти откъде купуваш?
Виж целия пост
# 9
ina, аз точно по тази причина не съм се зарибила по канзашито, защото ако трябва и платове да купувам  Rolling Eyes като се има предвид, че основното ми хоби са бижутата. там заминават достатъчно средства.
А за органзата и сатена - част от нещата съм си ги купувала /по 20см от плат/, а други ми ги даваше една продавачка на пердета от остатъците. Някой беше казвал, че и във втората употреба имало добри находки.
Виж целия пост
# 10
Здравейте, и аз на скоро най-накрая намерих време да се отдам на някое хоби и мисля че успях да открия най-подходящото за мен. Можете да разгледате и моите цветенца на следния линк: https://www.facebook.com/pages/Kremis-flowery-stuff/226014700787264
Хубава вечер на всички и весело посрещане на Новата година Simple Smile
Виж целия пост
# 11
kremi, чудесни са цветята. Браво! Кутиите също!
Виж целия пост
# 12
ina, аз точно по тази причина не съм се зарибила по канзашито, защото ако трябва и платове да купувам  Rolling Eyes като се има предвид, че основното ми хоби са бижутата. там заминават достатъчно средства.
А за органзата и сатена - част от нещата съм си ги купувала /по 20см от плат/, а други ми ги даваше една продавачка на пердета от остатъците. Някой беше казвал, че и във втората употреба имало добри находки.
Да, това е идейка с втората употреба, аз още не съм открила откъде обаче(

kremi30 и аз така с хобитата, много, но това за момента ми е любимо))) макар да нямам много време)
Виж целия пост
# 13
Много красиви цветя. Браво  Hug
Виж целия пост
# 14
здравейте отново, първо честита нова година, с пожелание за много здраве и късмет!!! Радвам се, че ви харесват и моите творения и че можем да обменяме опит тук Simple Smile)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия