имате ли съмнения?

  • 2 072
  • 19
Мами искам да ви пожелая преди всичко една изпълнена с надежда и щастие 2006 година!
А сега да ви питам дали имате съмнения, че заболяването на детето ви е резултат от някакви ваши грешни действия по време на бременността? Тесни дрехи, неправилно ядене, ядосване и т.н.? Щото аз много се тормозя за това дали правилно съм постъпвала след като ми казаха че имало нещо на Ема...........е оказа се после че нищо и няма, но аз си се тормозя че го е имало и че може и последвия да има........дано да няма де. Засега си е съвсем в нормите и си се развива добре. Но........всеки ден се измъчвам с този въпрос smile3538
Виж целия пост
# 1
Не се измъчвай, по-добре се помоли на Дева Мария, да я закриля и да се застъпи пред Господа и Иисус Христос, да простят греха ти, ако мислиш, че имаш такъв !
 Praynig
Ако има грешка, има и прошка !
Вярвай в силата на искренната молитва !
 Hug
Виж целия пост
# 2
Дълго време се измъчвах със съмнения - дали ако мъжа ми не беше заминал, щях да съм по-спокойна, дали ако знаех по-рано, че съм бременна, нямаше да пия 2-те чаши вино на нова година, дали ако деня преди да родя бях отишла на преглед, нямапе да видят, че имам разкритие вече и можеше да не родя преждевременно...
Всеки път като ме загложди това, мъжът ми казва "добре, за какво ти е, какво значение има? ако се самоизмъчваш, помагаш ли с нещо на Виктор?".
И така до следващия път  Confused
А най-лошото е, че наистина не знам с какво съм сгрешила и какво е можело да направя, за да го избегна  Confused
Виж целия пост
# 3
Аз се отказах да мисля назад за каквото и да било, гледам само напред  Naughty така или иначе нищо не мога да променя /макар че ми се иска / а и човек се учи от грешките си!
Виж целия пост
# 4
Нямам никакви съмнения, детето пазих като зеницата си, съмненията ми са относно това, какво ми е отредил Бог и каква е причината да понеса това изпитание.
Виж целия пост
# 5
Нямам никакви съмнения, детето пазих като зеницата си, съмненията ми са относно това, какво ми е отредил Бог и каква е причината да понеса това изпитание.
Напълно по същия начин мисля!
НЕ мисля, че някоя от тукашните мами имат вина! Уви, тези по чиято вина бебето е било увредено, не биха влизали тук и не биха си блъскали главите....
Единствената ми мисъл е като на Любознателна - защо трябва да мина прлез това изпитание - тоест какъв УРОК трябва да науча!
Виж целия пост
# 6
просто питах...........защото все си мисля че ако съм бременна втори път ще съм много по подготвена, ще знам какво се прави и кога, ще елиминирам всички дазнители,и ще съм много по спокойна щото вече сме отделно в наш си апартамент и още многоооо такива неща
Виж целия пост
# 7
уви никой не е предпазен независимо от удобствата и спазване на всички инструкции
просто нямаш никаква вина
понякога нещата стават
но съм сигурна, че кръвното ми беше по-скоро резултат от нервите и физическата и психическа преумора /не бива да се работи по 10ч и събота до обед - без обедна почивка и с нервна шефхка/
убедена съм, че не бива да се преуморява човек нито психически нито физически... но всичко останало си е Божа работа
Виж целия пост
# 8
Доста, обвинявам се себе си за това, че не почивах, не бях спокоина и т.н. Не искам и да си представям нова бременост, не ми се мисли какво пак ще бъде, явно моето тяло не издържа докрай на бременоста, каквото и да правя. Обвинения има винаги, само дето не знам как да поправя миналото и затова не мисля много за него, само понякога ми докривява.
Виж целия пост
# 9
Мисля, че това което правиш е безмислено. не търси нищо назад, гледай живота смело напред и ако вярваш че няма нищо, няма и да се случи лошо. Въпреки че те съветвам това, аз правя обратното  доста често, но при нас нещата са различни, и ако не съм се побъркала до сега, то е защото трябва да се грижа за този малък човек и няма кой друг. Но много често в някои разпри с мъжа ми съм го наричала с много твърди думи и съм му казвала, че не мога да забравя какво се е случило докато той е бил с детето.......... което не е гаранция, че ако нея вечер аз бях в стаята с Мишо нямаше да се случи отново. Така че ако можеш, понеже при вас нищо лошо няма за сега, не дърпай дявола за опашката и не си създавай  излишни негативни емоции.
Виж целия пост
# 10
И аз мисля че е безсмислено да се самообвинява човек-изпитала съм го и то в много тежка форма.Когато се роди втората ми дъщеря толкова се измъчвах от вина-спрях да излизам да се храня и т.н. и после като почина още повече....
Всичко направих със следващата бременност което зависеше от мен-всеки месец до София на изследвания -спокойствие-напуснах работа и ето оказа се генетично заболяване .
За мен това което е писано да се случи не може да се избегне и живота е вид училище в което всеки учи уроци и взима изпити.
Много психология изчетох и се стремя да изпълнявам думите на Дейл Карнеги-дадат ли ти лимон направи си от него лимонада.
Виж целия пост
# 11
Момичета аз колко дипломни работи изписах по психология.........само дето не се същата психология.....изобщо неискам да се обвинявам мен или околните за нещо, но понякога става...дали не е някаква депресия от застоя в къщи и желанието ми за работа която нямам.........незнам
Виж целия пост
# 12
Намери си някакво интересно занимание, учи език, разхождай се всеки ден !
Ще ти мине, ако си наложиш позитивно мислене !
Смело напред !
Виж целия пост
# 13
Изобщо не съм си го помисляла Naughty

А сега да ви питам дали имате съмнения, че заболяването на детето ви е резултат от някакви ваши грешни действия по време на бременността? Тесни дрехи, неправилно ядене, ядосване и т.н.?


Това няма нищо общо с нашата болест.Ивета не чува  Sob
я ги виж циганите-голи боси,мърляви,пушат,пият,а пък на децата им нищо им нЕма no
така,че не се затормозявай.От нас нищо незави си за съжаление  Cry

Виж целия пост
# 14
Намери си някакво интересно занимание, учи език, разхождай се всеки ден !
Ще ти мине, ако си наложиш позитивно мислене !
Смело напред !

ами то лесно да се каже ама сама гледам бебока и как да напрявя това дето ми пишете...........искам и английския да си опрявя че го забравих и на танци да продължа да ходя ама никво време нямам........е сег акато вали и с дни съм вкъщи
дано проходи по бързо че да излизаме без таз количка че е адски тежка да я мъкна по стълбите.......ух сигурно ми липсват социални контакти newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия