още въпроси за кенгуру

  • 569
  • 4
1. Като беше консултацията ни питах нашето педи откога - тяказа че трябвало да стане 4 кг и вече може...ама като четох другата тема се обърках-някой носил ли сие бебчо от толкова рано.Ние ние сме говорили с нея за вид-аз си мислех за нормално,е за легнало...
то ние вече държим главата - отдавна изправена - та търся съвети от личен опит.
2. При кенгурата има ли размери според възрастта?
3. Вие какво ползвате - марка, вид, цена, удобство????
4.А зимата как ги носите бебетата в кенгуру - не е ли много студено и доста по-незащитено отколкото в количка...???
5. До каква възръстможе да се ползва кенгуру???
май това засега ако се сетя още ще допълвам в крачка:)
Виж целия пост
# 1
На самото кенгуто по принцип трябва да има указания за възрастта и килограмите.
Нашето беше такова - http://www.mothercare.com/invt/lx0432&bklist=icat,4,,shotrav … s,trababycarriers

1. подходящо от раждането до 12 кг (приблизително 18 месеца)
2. бебето може да се носи с лице към теб или напред
3. след 6 месец, дететоможе да се носи на гръб (като раница)
4. има възглавничка, която помага, ако бебето не може да си държи главата изправена.

Аз лично го ползвах от 2-рия месец.
Когато беше много студено, предпочитах да ползвам количката.
Виж целия пост
# 2
Аз започнах да нося децата в кенгуру още съвсем малки. На около 1-2 месеца. Трябва кенгурото да поддържа гърба и главата изправени. Много е удобно и през зимата, защото можеш да го закопчееш и в твоето яке. Има бебета на които не им харесва
Виж целия пост
# 3
Аз го слагах в кенгуру от 1м. и половина. Беше на Чико, много съм доволна с подпора за главичката, и с 2 лигавника за да не ти цапа дрехите, можеше да се ползва по няколко начина и с лице към гърдите ти и с гръб към теб. Не беше за легнало положение. Някъде към 60лв. струваше. Те са според килограмите, аз лично го ползвах до 6 месец нон-стоп, но взе много да ми натежава. Това на Чико е до 9 кг., а ние чак сега сме на 9кг. Сина ми се роди януари, така, че можеш да предположиш, че и зимата го ползвахме. Само при по студено време го слагах в количка. На него много му харесваше в кенгуруто, като малък спеше на гърдите ми, а като попорасна малко го обърнах с гръб към мен и той много се радваше, че може да вижда всичко, през цялото време се хилеше и викаше докато беше в кенгуруто. Мразеше количката, но обожаваше кенгуруто.
А моята педиатърка ми каза да го ползвам след като се научи да стои седнал, ама това става след 6 месец, хич не я послушах, други педиатри пък препоръчваха ранното ползване на кенгуру... така, че не съм ги слушала. Има и други видове кенгуру, които се ползват до по късно, но няма смисъл, вече доста натежава и е трудно да го носиш.
Виж целия пост
# 4
Ние имаме 2
Първото до 7 кг е на Хаук, има ги  в магазините - бебето е добре притиснато към теб, носих го така от първия месец - много е удобно
За зимата взехме на Плей - Екстриим - има подплата за студа и е по-широко, така че малкия влиза с космонавта Simple Smile
Моя е към 8 кила и вече много ми тежи, ако няма много да го ползваш не ти трябва кой знае колко Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия