За посоката при спане ?

  • 3 055
  • 30
 За много години! Желая ви много здраве и щастие и нека новата 2006та да е много специална за вас !
Имам един въпрос : още като се роди синът ми и  докторът, който дойде да го прегледа вкъщи след като се прибрахме от родилното, ни каза че трябва всяка седмица да се сменя местоположението на бебето при спане - да се редува мястото на възглавницата в леглото (в противоположния край ) , защото потози начин се упражнявали симетрично мускулите на очите и шията ! Аз преместих бебчо на следващата седмица на обратната страна, но някакси ми изглеждаше неестествено  Blush и пак си го върнах обратно .  И повече не съм го местила оттогава, докато преди няколко седмици случайно прочетох в една книга за кинезетерапия при бебетата точно същото указание ! Shocked И сега се чудя дали да започна да го обръщам и дали това необръщане ще повлеяе на бебчо ??? Вие обръщали/те децата си така ???

Благодаря за отговорите !   bouquet
Виж целия пост
# 1
Предполагам че това се прави когато леглото/кошарата/от едната страна има стена и не можеш да се появяваш от там,защото когато вземаш бебчо или му говориш естествено си насочва вниманието към теб и е хубаво да се сменя положението.Аз обаче така и не съм го правила newsm78.Само при всяко ставане следващия път лягаме на другата страна/ляво/дясно/.Казаха ми че боло за ушичките а и не само.....
Виж целия пост
# 2
да кажат опитните мами аz не бях чувала zа това, но така или иначе си спим на раzлични места  
Виж целия пост
# 3
Аз моя не съм го обръщала,но той откакто се е родил
можеше сам да си вдига и обръща главичката и аз го
слагах по корем(и заради коликите).Иначе и аз знам
че е хубаво да се обръщат,но чак да навреди на детето
това че не си,не ми се вярва.
Честита нова година!
Виж целия пост
# 4
Да, обръщах го...един път спи обърнат на ляво, следващият път на дясно и така...........Според мен е задължително да го обръщаш......... пробвай ти да спиш  обърната само на една страна, ще се схванеш.....Освен за мускулите, мисля, че имаше отношение и за формата на главичката........
Виж целия пост
# 5
да обръщах я, докато не започна сама да се обръща и да е без значение на коя страна съм я сложила да спи.
по др. Спок, и нашето педи казаха че се обръща на лява и дясна страна да спи детето, защото костите на главичката са му все още доста меки, и можело да се получи сплескване на едната страна на главичката, понеже тя е най тежката част на бебето, и че много лесно можело да стане изкривяване, което след това няколко години ще се оправя /и аз все я заглеждах дали не се е изкривила отначало ooooh! Crazy Grinning/ нямам предства обаче доколко е реално възможно и видимо такова изкривяване ...
др.Спок пише да се оставя винаги към центъра на стаята/ за да му е по интересно на бебето като е будно/, и затова да се сменя положението към краката и към главата ляво/дясна страна на главата
Виж целия пост
# 6
Аз съм сменяла само страните, на които спеше Хриси, т.е. ляво, дясно. Не съм сменяла обаче посоката на главата и краката, малко странно го обясних  Embarassed. Но бебе на 3м. предполагам, че вече се върти само newsm78.
Виж целия пост
# 7
   И на мен педиатърът ми каза да сменям страните. Обясни го с костите на главата, двете страни да поемат еднакво натоварване. През деня спи на едната страна, а вечер след къпане я слагам на другата страна, натам накъдето през деня са й били крачката. Така и при двете положения е обърната към мен.  Отскоро обаче сама си върти главата , накъдето й харесва.
Виж целия пост
# 8
Още в родилното ми казаха да го обръщам при всяко хранене и го практикуваха там.
Виж целия пост
# 9
И аз го въртях на ляво и дясно първият месец. После той сам започна да се наглася и да спи както му е удобно.
Виж целия пост
# 10
В началото го въртях 1-2 пъти ,но не виждам особено смисъл.Той така или иначе си застава както му е удобно.
Това се прави заради светлината- бебето търси светлината и затова се извърта към нея, но като порасне вече така се върти ,че застава както си поиска.
Виж целия пост
# 11
Слушай доктора си, щом тои те е посъветвал така, спазвай. Peace
Виж целия пост
# 12
Знаех, че трябва да я обръщам ту наляво, ту надясно, заради черепа. Но тъй като от едната страна на леглото е стена, а на нея и беше по-интересно да гледа към стаята, я обръщах към различните краища на леглото, а тя все гледаше към центъра на стаята.
Докато беше съвсем малка, причината пък беше, че не я виждах нощем, като е обърната с гръб към моето легло.
Като почна сама да се върти, се върти във всички възможни посоки Joy

Не са ни казали това, което на тебе, но вероятно има доза истина. Ева все пак предимно спеше надясно (почна да повръща и задигнахме леглото от3-тия месец) и забелязахме, че по-лесно започна да си върти главата надясно (дори се бяхме притеснили Laughing)

Така, че ако не ти тежи я обръщай. На тебе ти е неестествено, ама на бебето не му прави впечатление. Дори новият ъгъл за наблюдение му е по-интересен, не случайно гледат света с надолу главата или с едно око, или мигайки често.
Виж целия пост
# 13
и аз го въртях съвсем редовно и както казва Мама Миа все с лице към който леголото на което ние спим/даже през нощта и ние се въртяхме за да му гледам лицето/ newsm62
по късно той започна сам да се извърта и да спи по гръб и така го остаявх.Гледам гледам главата му е прилично кръгла няма деформации newsm12
Виж целия пост
# 14
Аз съм сменяла само страните, на които спеше Хриси, т.е. ляво, дясно. Не съм сменяла обаче посоката на главата и краката

И аз така
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия