От кога жълтък?

  • 1 042
  • 18
Мисля че добре се справям със захранването -  бебка хапва вече плодово и заленчуково пюре без да заменям кърмене, дояжда си с кърма. Не мога да се ориентирам кога да давам жълтък - преди или след като въведа месото ,и  по колко ?Мисля месото да въведа след навършване на 8 месеца, но жълтъка не трябва ли да е по-рано?
Виж целия пост
# 1
Руми_Дени, защо се изгуби от отчетните темички?
Жълтък точно миналата седмица като ходих на педиатър ми каза да давам по 1 седмично (не един и същи, разбира се  Laughing) разпределен по малки части на ден или през ден - твърдо сварен и намачкан със зеленчуковото пюре. Значи от 7-я месец се получава по съветите му. Иначе се захранихме на 5месеца и 3 седмици със зеленчуково пюре, а на 6 и 3 седмици дадох и плодово на второ хранене без още нищо да замествам. Това горе-доу за сравнение къде сме спрямо вас.
Виж целия пост
# 2
Месото и жълтъкът са важни за хемоглобина; сигурно са ви взимали кръв на 6 месеца, така че ако всичко е нормално, може да изчакаш и отлагаш. Ако има нисък хемоглобин обаче, е хубаво да започнеш да даваш и месо и жълтък. Според мен всичко е много индивидуално, най-важно е твойто чувство дали бебчо е готов за нови храни...
Виж целия пост
# 3
Давах по половин жълтък през ден от 5 месец Peace
Виж целия пост
# 4
Все още не давам жълтък. Месо започнах от 7 - ми месец със заешко.
Виж целия пост
# 5
Моят педиатър ме посъветва да вкарам желтъка в менюто, заедно с кашата, е не я давам с нея а с зеленчуковото пюре, имам предвид по това време, значи някъде към началото на шестия месец. По същия начин както беше написала Таня. После, като започнахме да ядем месно пюре, започнах да ги редувам, един ден пюре с месо, един ден със жълтък, като забравих да напиша, че количството на жълтъка, постепенно се увеличава, докато се стигне до един.
Виж целия пост
# 6
Все още не съм давала жълтък, а Хб на 1 год. е 134 Sunglasses

Жълтъка е алерген, а желязото заради което толкова се препоръчва се намира в много други храни.
Така че, спокойно можеш да изчакаш до годинката и да ти е мирна главата Wink
Виж целия пост
# 7
Аз дадох за първи път миналата седмица и Самуил се обрина  Confused
Виж целия пост
# 8
Опитай твърдо сварен жълтък, смачкан с малко масло и сирене. За начало дай 1/2 лъжичка, ако няма проблем, увеличавай дозата постепенно до цял. Хубаво е яйцата да са домашни и пресни. Алерген е белтъка на яйцето, не жълтъка.
Успех ! 
Hug
Виж целия пост
# 9
Още не съм давала ни жълтък, ни белтък  Crossing Arms Изследвания за хемоглобин на сина ми не са му правили. Такива храни, които ми се струват съмнителни, (които са алергени) предпочитам да изчакам с даването им
Виж целия пост
# 10
Алерген е белтъка на яйцето, не жълтъка.

Жълтъка също е алерген, но се проявява по-рядко и понякога се случва хората с алергия към яйчния белтък да приемат безпроблемно жълтъка. Това обаче не го прави  безопасен. Протеините в него са различни от тези на белтъка, но и те могат да предизвикат алергична реакция, особено при малки бебета.
Виж целия пост
# 11
Не съм давала и не мисля да давам скоро.
Виж целия пост
# 12
Според мен 5-6 месечна възраст, може да се започне да се дава по четвърт жълтък през ден, след 2-3 седмици всеки ден, после се увеличава на половин жълтък през ден и така.........Поне така са ни учили в медицинският колеж, и аз лично така постъпих и с моята дъщеря и съм нямала никакви проблеми!!!
Жълтъкът е ценна храна за растящият организъм поради богатото съдържание на мазнини, мастно разтворими витамини - като вит Д, лецитин, фосфор, желязо, есенциални аминокиселини......Така че според мен не трябва детето да се лишава от тази ценна за него храна.
Но това е лично мое виждане!!!
Успех на всички!!!
Виж целия пост
# 13
Все още не съм давала жълтък, а Хб на 1 год. е 134 Sunglasses

Жълтъка е алерген, а желязото заради което толкова се препоръчва се намира в много други храни.
Така че, спокойно можеш да изчакаш до годинката и да ти е мирна главата Wink

 newsm10

И аз още не съм давала, защото ме е страх да не направи алергия. Хб на 1 год. е 136
Виж целия пост
# 14
За съжаление жълтъкът Е алерген. На базата на статиите, които съм чела /за съжаление са на другия ми компютър/за деца, непроявили алергия към нещо, или необременени фамилно жълтък се дава към края на годинката, но спокойно може и по-късно. Ние сме в другата категория /на фамилно обременените/ и според алерголога- д-р Мустаков не е препоръчително да ядем яйца до третата  год.

Но нали вече с този "отровен" градски начин на живот и увеличаване на алергичните заболявания в световен мащаб  всички деца се гледат като потенциално алергични - затова моето мнение е, че не тябва да се бърза с жълтъка. Достатъчно е да ядат месо през ден и разнообразни плодове,  зеленчуци и зърнени храни /например елдата и просото са богати на желязо/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия