Неясен здравословен (белодробен) проблем :(

  • 3 864
  • 6
Здравейте! Първо ЧНГ на всички. Ето, че новата година настъпи, а аз не успях да и се зарадвам истински. Много съм притеснена и ето накратко моята история и молба за помощ:(((

На 24 години съм, жена и от 2 седмици поддържам постоянна температура от 37,4 градуса. Не е висока, но е постоянна и през периода от тези 14 дни пих всевъзможни хапчета за понижаване на температура, против грип и настинки, а тя не се повлиява по никакъв начин. Освен това нямам обичайните симптоми за настинка, което ме кара да се притеснявам, че развивам някаква вътрешна инфекция.

По-смущаващото е, че съпровождащите симтоми са задух, на моменти неприятно усещане в гърлото(сякаш нещо ми е заседнало) и лесна умора. Каквото и да захвана, при извършването на някаква дейност (например ходене) много бързо започвам да се задъхвам, сякаш въздух не ми достига, дори като говоря усещам често нуждата от поемането на въздух. Притеснена съм, че дори когато дишам усешам как се напрягам, т.е. поемането на въздух не е леко ами сякаш не ми достига Sad Болки в областта на гръден кош, дробове или гърло - нямам. Не кашлям, но имам лека хрема - в смисъл не ми е запушен носа, но си ми тече.
Трябва да уточня, че съм пушачка, като от 2-3 месеца паля може би по една цигара два-три пъти седмично. За сметка на това, в миналото си бях болна от анорексия и е имало дни(седмици) само на кафета и цигари.

Това безкрайно много ме безпокои да не би да развивам нещо белодробно или да имам проблем в хранопровода. Начетох се на ужасни статии в гугъл. Иначе съм добре, от 1 година профилактично съм пила какви ли не всевъзможни витамини, имуностимулатори, естествени антибиотици екстракти от грепфрут, омега 3, витамини за коса, нокти, очи ...уж да си повиша имунитета ...а ето, че заболях Sad((


Ето молбата ми - Нямам си на представа какво да правя. От София съм но нямам опит в ходенето по болници и изследвания! Моля Ви кажете ми какви изследвания да си направя - кръв? урина? Къде правят ренгенови снимки на бял дроб и какъв лекар да търся? Бихте ли ми препоръчали? Какви снимки трябва да си направя по-точно?
На личния лекар не мога да разчитам, а също така не искам да притеснявам семейството си.

Насочете ме за болница поне:( Се в най-лошото мисля, дори не мога да спя от притеснение Sad((

Виж целия пост
# 1
Здравей!
1. Успокой се  Hug
2. Отиди при личния ти лекар!  Peace От там се тръгва! Той ще ти даде направление за съответния специалист или директно за рентген  и след това за специалист  Peace
Във всяка една болница или поликлиника има рентген! Трябва да си направиш Рентгенография на бял дроб. Според мен ти трябва пулмолог!  Thinking
Отиди в поликлиниката на ВМА 1етаж има рентген  Peace  и след това търси сециалист!
3. Забрави за цигарите до изясняване на проблема  Naughty
4. Не губи време защото с  всеки ден става все по лошо!

Успех  Hug Дръж ни в течение!
Виж целия пост
# 2
Здравей !

И аз съм имала подобен проблем с такава температура.
Както вече са ти казали, не се шашкай, а първо потърси личният си лекар.
После направи нужните изследвания.
Аз бях една година почти с такава температура от неизяснен произход.
Причините могат да бъдат безкрайно много,така,че не се вкарвай във филми,преди да направиш нужното.

Пожелавам ти скоро да си добре и всичко това да отшуми !
Виж целия пост
# 3
Здравейте, благодаря за отговорите.
И аз вече започвам да се успокоявам, че е малко вероятно да е рак просто когато писах мнението търсих заболявания отговарящи на моята симптоматика и излязоха такива ужасии. Cry
Все пак появата на задух ме притеснява - утре съм на рентген и после консултация със специалист. Моля се всичко да мине добре...

Иначе сега ново 20 - днес си видях гърлото и е зачервено! Не се бях сещала да го погледна, защото не ме боли въобще. Което е странно. Миналата година зимата бях настинала и хванала бактерия, която дори ми причиняваше бели налепи по сливиците. Пих няколко вида антибиотици тогава. Ако утре кажат, че с дробовете всичко е наред то ще търся там проблема. Може би ще е добре да направя една микробиология на слюнка. От зачервеното гърло може да идва температурата. Но пък да нямам болка до сега не ми се беше случвало.

Имам друг въпрос и моля да отговорите - За първи път ще бъда на рентген, нали на снимката ако има някакъв проблем или образувания тя ще покаже всичко?
В смисъл четох тук в една от старите теми за един човек - рентгена не показал нищо, мъчил се така, после направили му скенер, който показал, че половината му дроб е с разсейки и починал  Sad
Виж целия пост
# 4
 Hug Не си мисли подобни неща, моля те!  Hug

Рентгена е най-просто нещо, което може и да те излъже! На него не се виждат много от нещата! За това спор няма Naughty
Нооо при проблеми с белия дроб винаги дава достатъчно информация!  Peace
Ако лекаря се съмнява и не е сигурен в това което вижда на снимката може да те прати на скенер или най-доброто в тая област е ЯМР  Peace
Има още един куп изследвания за изясняване на диагноза на бял дроб, но за тях няма да говорим  Hug
Аз се въздържах до сега да ти давам моето мнение за проблема ти, но като чета в какви филми си се вкарала  #Crazy не мога да се удържа!  Embarassed
За мен в най-лошия случай ще е Пневмония!  ooooh! Дано не съм прав  Praynig и да е нещо още по дребно  Hug
Спри да четеш  Naughty Интернет не поставя диагнози  Naughty А, отивай на лекар  Hug
Виж целия пост
# 5
За мен в най-лошия случай ще е Пневмония!  ooooh! Дано не съм прав  Praynig и да е нещо още по дребно  Hug

tishoo отново благодаря, че ми отговорихте, очевидно знаете какво говорите. За щастие доктора каза, че не е пневмония, но на рентгена излезе нещо подобно..

Значи нека да споделя какво се случи - Във Втора Градска днес си направих рентген на дробовете за първи път. Като излязоха резултатите рентгеноложката ми каза да потърся или личния лекар или пулмолог, защото вдясно има изменение.

Точната диагноза от рентгена е "Рьо симтоми на начална интерстициална пневмония вдясно паракардиално"

Аз доста се стреснах и реших веднага да търся пулмолог в същата болница. Доктора се държа много добре, видя ме, че съм притеснена. След като ми направи преглед - слушалки, гледа гърло, нос, измери ми силата на дишане (не съм сигурна дали така се казва). Всичко беше наред  Simple Smile
И след като подробно поговорихме и си разказах историята за мое очудване той заключи, че отхвърля диагнозата от рентгена?!?

В общи линии вярно е, че всичко останало ми е наред, но след като нещо се е показало на рентгена едва ли ще се махне само. Аз питах дали са нужни други изследвания, а той категорично заяви да не се притеснявам 30 години стаж имал точно с най-тежките случай и на мен нищо ми няма.
Дали да му вярвам?
На края ми изписа антибиотик "Augmentin" и Новфилин.
Да му вярвам ли? За сега мисля да ги пия, пък ако не ми е минало ще търся друг специалист за мнение.

ПП: Като си чета резултата от рентгена все ми звучи страшно, предполагам понеже не разбирам. Ако Вие сте наясно с разчитането бихте ли обяснили по-просто какво значи?

Ето го пълния резултат:
Сколиотичен тораколумбален сегмент на гръбначния стълб, всл. на което левия хилус изглежда разширен, а сърдечната сянка - проекционно ротирана и леко изместена на дясно. Структурата на хилусите е усилена. Двустранно околохилуснсо и паракардиално се вижда усилена белодробна структура, по-сгъстена и ретуширана вдясно, с ивицестомрежовиден характер там. Воалирано пространство на долния дялов бронх вдясно. Диафрагмалните контури са гладки и резки. КД синусите са свободни.
ССС- съответства на възрастта и хабитуса, с ретуширана дясна сърдечна контура.
Закл.: Рьо симтоми на начална интерстициална пневмония вдясно паракардиално.

Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 6
Довери му се!
Изпий си антибиотика, прецени как се чувстваш, отиди пак на проверка и тогава вече ще прецениш!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия