Сърди се на зеленчуковото пюре:(

  • 393
  • 5
Моля за съвет! Захранен е с плодово пюре на 3м, време ни е вече за зеленчуково, но като се започне едно упорито сърдене и се отказвам да го мъча. Да, но до кога??? Все трябва да минем през този етап! Иначе добре се справя с лъжицата, но се радва само на плодовите пюренца. Давам му купешки на Ганчев. Зеленчукови отказва и домашни, и купешки. А мога ли вече да му давам пасиран банан? Благодаря Grinning
Виж целия пост
# 1
За банана според мен изчакай малко.Според съвет на педито до 6-тия месец не се дава суров плод.Иначе пробвай да смесваш плодово и зеленчуково,за да свикне със зеленчуковото и постепенно намалявай,докато остане само зеленчуковото.Също така на Ам-ам и на Ганчев мисля,че има комбинирани пюрета зеленчуци с банан ит.н.Може от тях да пробваш да дадеш,ако искаш
Виж целия пост
# 2
Децата не харесват много зел. пюрета. Можеш да слагаш адаптирано мляко /само сухото в-во/ или да смесваш с плодово. Пробвай друга марка, а най-добре направи прословутото картофено пюре - сварен картоф + масло + адапте, няма бебе да отказва на това Wink
Виж целия пост
# 3
Благодаря Grinning Ще пробвам различните варианти и мисля, че скоро ще има резултат Grinning
Виж целия пост
# 4
Привикването към сладкия вкус на плодовите пюрета и нежеланието после да се консумират зеленчукови е една от причините, но не най-важната, първо да се захранва със зеленчуково пюре, а после с плодово, но както и да е ... при вас е вече факт ...

И аз ще ти дам подобни на вече дадените съвети:
1. Домашно с картоф и адапте, може да добавиш и тиква, тя е сладка и бебетата я харесват. Направи ги на пара, защото така освен, че по-добре се запазват ценните им съставки, са доста по-вкусни, което всъщност ви е необходимо;
или
2. Някоя друга марка купешко, пак с адапте
или
3. Смесено плодово и зеленчуково, като постепенно намаляваш плодовото.

За банан ви е още рано, изчакай поне до 6-тия месец.

Успехи!
Виж целия пост
# 5
Първо пробвай с плодово-зеленчукови пюрета. Аз започнах с Ам-Ам картоф и ябълка, картоф и тиква, картоф и морков като прибавях по малко АМ.
После минах на плодово зеленчуково на Ганчев пак с добавка на АМ и така до чистите зеленчукови пюрета.
Мишко ги яде с голям кеф, даже ги харесва повече от плодовите пюрета
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия