Суеверията...

  • 4 751
  • 113
Незнам как точно да формулирам въпроса си, но как предпазвате бебоните си от хора които могат да ги урочасат или нещо подобно?Когато бебето е под 40 дни, а и след това?Освен със синя гривничка.
Виж целия пост
# 1
Освен синьо мънисто съм чувала, а и прилагала следните неща:
Дреха , обърната на опъки /най-често бельото/
Изплакване на очите на детето със вода.
Прекръстване/напръскване със светена вода.
Имам леля, която е със две различни очи /синьо и кафяво/, та тя урочасва и без да иска, а ако поиска...... Twisted Evil
От баба ми знам, че след като изпратиш гости е хубаво да си измиеш прага на къщата /т.е. измиваш лошите им помисли/намерения/.
Виж целия пост
# 2
След всяка разходка му измивам личицето със студена вода. Апък ако някоя леля много се захласне по детенцето "Ох на леля, какво си ми хубаво ..." или нещо от този род си казвам на ум "Да му ядеш гъзето!" това го знам от баба ми.
Абе това са малко бабини дивитини, но дано не се случва. Баба ми е разправяла, че някога когато е била дете в тяхното село дете умряло от уруки, залиняло и неискало да се храни. Дали наистина е така незнам. Някога медецината не е била напреднала . /Баба ми е родена 1924 г./

Дано не се случва такова нещо на децата ни.
Помня, че като бях малка преди сън баба си плюнчеше палеца и правеше кръгови движения на челото ми между очите и измърморваше една молитва. Казваше, че било против уроки. Аз не съм го правила още.
Чувала съм, че синеоките хора не могат да бъдат урочасани. Силви е със сини очи като мен. Надавам се, че не може да бъде урочасана.
Виж целия пост
# 3
Стига, момичета, пълно е с теми за уроки, най-малкото на втора страница.
Никак не си предпазвам детето-няма конци синци, конски мъниста и пр. Не ме пртесняват синеоки, нито други.
Виж целия пост
# 4
Аз честно казано не вярвам на такива неща, сега на пример ако някой се радва на детето и след това му стане лошо или много плаче защо трябва да се дължи точно на уроки. Всичко това е до втълпяване.
Виж целия пост
# 5
Ако имаш възможност сложи златна гривничка, за да се захласват повече по нея. Пък и златото предпазва.  Едно комшийка ми каза да слагам чесън под прага на входната врата. Макар, че не съм го изпробвала. Другите неща са ти ги казали останалите.
Виж целия пост
# 6
стига бе, хора, какви златни гривнички, какви различни очи....в една близка до нас държава обесват кукли по покривите и стрехите, ама те са и с друга религия, и са изостанали....
нали знаете, че уроките ние си ги създаваме с неувереност и слаба психика.
Виж целия пост
# 7
Помня, че като бях малка преди сън баба си плюнчеше палеца и правеше кръгови движения на челото ми между очите и измърморваше една молитва. Казваше, че било против уроки. Аз не съм го правила още.

ами....на един прияте баба му, когато е бил малък му е дъвчела бисквитките, да не му е твърдо ....Simple Smile
не всичко, което бабите са правили трябва да се повтаря от нас, нали:)))
Виж целия пост
# 8
нали знаете, че уроките ние си ги създаваме с неувереност и слаба психика.

Подкрепям! Уроките са върховна глупост и измишльотина!  Naughty
Виж целия пост
# 9
Не съм суеверна!!
Виж целия пост
# 10
Момичета, я не си натоварвайте психиката излишно! Нито конец съм му връзвала, нито мъниста или там каквото било. Помолете се Бог да ви пази дечицата и това е!
Виж целия пост
# 11
и аз нищо не съм му слагала, не вярвам в тия простотии.А и малко е смешно да видиш бебе и цялото да е в разни конци и дрънкулки против уроки, за златото нямам думи просто!!!това лято се нагледах на малки бебета накичени с гривни, обеци и ланци...
Виж целия пост
# 12
Не предпазвам Нели по никакъв начин-не вярвам в такива неща. А лицето й за дължително мия след като се приберем от разходка, но от хигиенична гледна точка Party
Виж целия пост
# 13
Освен синьо мънисто съм чувала, а и прилагала следните неща:
Дреха , обърната на опъки /най-често бельото/
Изплакване на очите на детето със вода.
Прекръстване/напръскване със светена вода.
Имам леля, която е със две различни очи /синьо и кафяво/, та тя урочасва и без да иска, а ако поиска...... Twisted Evil
От баба ми знам, че след като изпратиш гости е хубаво да си измиеш прага на къщата /т.е. измиваш лошите им помисли/намерения/.

... или червено конче /конец/ на ръчичката.
Виж целия пост
# 14
Не използвам нищо-това са пълни глупости!!!! #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия