Kашите - как, кога, по колко?

  • 518
  • 8
Мили мами, първо Честита Нова Година на всички Simple Smile Дано ни донесе много прекрасни неща, нови по-смели мечти и безброй щастливи мигове Simple Smile

А сега - за кашите. Синът ми вече е на седем навършени месеца. Време ли е да му давам каши? Захраних го с оризова на Нестле, но я спрях, защото се съмнявах за алергияна реакция, но слава Богу, се оказаха пъпки от претопляне. Та, посъветвайте ме:

1. Какви каши да му давам?
2. Кога - сутрин или вечер, всеки ден ли?
3. Какво количество каша да му давам - на принципа на пюрето ли е - колкото изяде?
Виж целия пост
# 1
Ние почнахме на 6 месеца със зеленчуково пюре, на 7 и нещо включихме кашите, принципа е един - по няколко лъжички+мляко, замества се за седмица храненето изцяло. Почнахме с Хумана, после отказа разтворимите каши и премина на Хип- Лека нощ, Нестле течни каши, пълнозърнести с плодове. Това е предпоследното хранене за деня, после пие мляко с бишкотки.
Виж целия пост
# 2
Аз почнах с домашна оризова каша  chef, но после я смених със същата на Нестле и давам колкото му е вкусно, но ние сме в началото на захранването най-много сме изяждали по 40-50 гр. Давам я на обяд първо цокаме и после кашата, а днес дадох  пюре от тиква, че малко се запекохме от ориза, ако иска давам ако ли не мама го яде. Не го насилвам дребното.
Успех в папкането Wink
Виж целия пост
# 3
Аз вече от един месец съм го захранила - яли сме морков, картоф, тиква тиквичка, пащърнак, круша и сини сливи. Просто във форума съм чела, че от втория месец на захранването се включват кашите, но не ми е ясно как точно. Не искам да замествам хранене с каша - затова питам какъв е принципа, като пюрето ли се дава (колкото иска детето). Някои ми казват да давам каша сутрин - само каша или с плодм други - вечер - за да можело по-дълго да спи...
Виж целия пост
# 4

Какво е това? От къде се купува? Как се готви?

Аз каша мисля да давам като реша да замествам хранене и няма да е скоро, че са доста засищащи. И не мисля да му купувам, всичко ще бъркам сама.
Иначе съм чувала че е добре да е по-късно през деня, за да се засити и спи по-добре.
Виж целия пост
# 5
Кашата се дава като първа захранваща храна-оризова каша.Най добре е да се приготви домашна.Купуваш си най-добре кафяв ориз от някой диетичен магазин и първо го измиваш,после го слагаш във фурната,докато изсъхне,смилаш го във кафемелачка(кухненски робот) и вече е готов за приготвяне.Слагаш определено количество в най-добре тефлонов тиган или тенджера,за да не залепне ,добавяш вода и вариш,докато омекне.Ако трябва добавяш вода,докато омекне.Имай в предвид,че на кафевия ориз му е необходимо повечко време ,за да се свари.Ако нямаш кафяв ориз ,използвай обикновен.Каквото количество ти остане ,го разпределяш във формички за лед и го слагаш във фризера,за да го използваш отново в следващите дни.Дава се сутрин,за да имаш време до вечерта за евентуална реакция и да реагираш навреме.Дава се например 5 дни,изчакваш отново 1-2 дни,отново за евентуална реакция,защото ,ако веднага се даде нова храна,няма да знаеш,от коя се е получило.От твърдата храна се дава например 30мин-1час след като си кърмила,като тази храна служи,колкото дечко да се запознае с нов вкус.До 1-ата годинка основната храна си е млякото,като според мен си е кощунство да заместваш мляко с твърда храна.Това е възможно да доведе до отбиване на детето в малко по-късен етап.След оризовата каша се дават зеленчуци,като подходящите за тази възраст са морков и картоф-тиквичка не,тя си е възможен алерген.След тях се въвеждат ябълка и круша.Като въведеш всичко това ,и знаеш,че от нито една храна няма алергична реакция,започваш да смесваш например каша с ябълка,каша с круша,картоф с морков,каша с моркоф и после въвеждаш внимателно всяка храна,която е подходяща,но за съответния месец.Няма нужда да се бърза и с месо и с глутен.Както по-горе писах до 1-ата годинка млякото е основната храна,другото служи за запознаване с нов вкус.Пропуснах да пиша,че когато трябва да размразяваш от фризера се прави на водна баня и даваш на дечко толкова количество,колкото му е вкусно,но след кърмене.Само ,когато храната е съвсем нова предлагай 3-4 лъжички,не повече.Успех:)
Виж целия пост
# 6
Едва сега видях,че си писала,че вече си започнала захранването и с какви храни.В този случай,можеш да смесваш кашата,след като я въведеш,както и в последствие да въведеш и каша от елда,но имай в предвид,че е с по-специфичен вкус и не всички деца я харесват,така,че първоначално я смеси с някоя от храните,които си въвела  и знаеш,че е обичана от дечко.Тя се приготвя по начина на приготвяне на оризовата каша.И е много полезна.
Виж целия пост
# 7
Аз започнах с оризовата каша на Нестле. Дани хич не я хареса Confused Тогава започнах да давам безмлечната ябълкова каша на Хумана и тя беше оценена подобаващо. След това му давях и някои млечни каши, които също много хареса. Предполагам че още не си въвела глутена, така че гледай внимателно като купуваш кашите Wink Започнах да давам кашите около 16 часа, което е нашата следобедна закуска. За количеството - започнис 3-4 лъжички и постепено увеличи количеството до цяла порция.

Какво е това? От къде се купува? Как се готви?


Пащърнака е корен, подобен на морков, целина и т.н. http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=66 - ето как изглежда. Бебетата много си падат по него. Има едно пюре на Семпер - картоф с пъщърнак..... Дани го яде като за световно Laughing
Виж целия пост
# 8
Пащърнака е корен, подобен на морков, целина и т.н. http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=66 - ето как изглежда. Бебетата много си падат по него. Има едно пюре на Семпер - картоф с пъщърнак..... Дани го яде като за световно Laughing

Ау, супер! дали го има на пазара, сега ли му е сезона? И разхлабително действал, и сладичък, върха!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия