Въпрос за пневмония?

  • 18 258
  • 26
Та да се оплача и аз от докторите Mr. Green Големия кашля (леко) без Т  около 1 седмица, но 2-рата седмица повиши Т 38.5 и кашлицата доста се засили.На 1.1 кашля половин час и не може да спре  #Crazy и мъжа ми го заведе до "св.Анна"-дежурната лекарка го прегледала, но на слушалки не чула нищо и след като се изкашлял, тя ги праща на снимка-според нея 90% пневмония(само да кажа, че снимката е правена не от рентгенолог- в момента не е имало Shocked и не е разчетена от спец.) и изписва Клацид 250мг на хапчета два пъти през 12 часа.
Забравих да спомена, че детето вдигна Т още на 30-и вечерта и на 31-ви сутринта мъжа ми го заведе при дежурна в п-никата и тя нищо не чула Rolling Eyes
 Та вчера след обяд го завеждаме при нашата лекарка и тя нищо на слушалка не чувар а и според нея от снимката не е пневмония и също така ми каза , че Клацида му е много като доза #Crazy,  той тежи 31-32кг. и ме посъветва да му давам единия път 1 хапче, а другия по половин.Ох...незнам вече и аз кой да слушам Rolling Eyes А и заедно с Клацид  пие и витамини Центрум-дали са подходящи Rolling Eyes

Дали е възможно да не е пневмония Praynig и какво е тогава-днес ще ходим до поликлиниката да ми разчете тази снимка рентгенолог и да видя той на какво мнение е, а и дозата на АБ сериозно ме притеснява и мисля днес да му го намаля.
Виж целия пост
# 1
Ох, незнам какво да ти кажа.Понякога имам чувсвото ,че докторите пишат диагнозите по броя на предишните пециенти.Дано да не е пневмония ,но все пак трябва да вземеш някъкви мерки.За витамини аз давам Апровит, те имат пчелно млечице.Каквото и да е трябва яко разстривки, за да се разширят бронхите и да отхрачи всичко.Ако има сополи може да опиташ с прополисови капки за нос.Те иман само прополис, невен, мента.Аз в момента ги ползвам за третата сливица на малката.Може да разстриваш със спирт с малка йод и мед.Обличаш му една тениска и после вълнени елеци и ако маже да почива завит.Ако има Т преди това му дай Нурофен,той има и противовъзпалителен ефект.Тъпчи го с чайове от семки от дюли,счупени орехи/с черупката,малка глава лук, резен ябълка.Нека чая да се кисне хубаво.Ако не го боли гърло му вземи от билковите лукчета да смучи постоянно.Виж им състава и можеш същият чай да направиш.Винаги когато започне при нас кашлица аз давам Хустагил и мажа с маз Хустагил.Сиропа го давам по-честичко.В по тежки случеи го комбинирам със спиртения р-р.Първо със спирта+йод+мед и като го втрия хубаво -Хустагил и загрявам.
Бабешките методи помагат но трябва много упоритост.Дано бързо да ви мине.
Виж целия пост
# 2
разбъркаи му в една чашка мед и малко смлян хардал/синап/-помага за кашлица,а ако е пневмония се правят лапи със хардал,но много внимателно
Виж целия пост
# 3
Със синапа е доста рисковано.Наистина помага, но трябва да се внимава. Аз правих бани( обливах го с вода със синапено семе в нея) облекчи кашлицата, но същата вечер след няколко часа се влоши и ни приеха в болница. Така, че трябва внимателно.
Виж целия пост
# 4
Ох, сега ново двайсет, има обрив по корема, най-вероятно от АБ, ще гръмна вече #Crazy
Виж целия пост
# 5
shoni - има ли болки в корема и диария? По принцип е хубаво с приема на АБ да се дава и антихистаминов препарат.

Отиди при някой специалист-рентгенолог, да ти разчете снимката. Иначе само ще гадаеш, а може дечко да се влоши, въпреки АБ. Дано не стане Praynig

Успех  Peace и пиши как сте...
Виж целия пост
# 6
Когато се маже със синап трябва да се избягва сърдечната област.Маже да се дава синапено брашно/смлян синап или счукан/ с мед канела и ванилия-честичко по лъжичка.
Виж целия пост
# 7
Днес за голямо съжаление не можах да отида до поликл-та Cry за да търся рентгенолог, но утре и без друго ще ходя за изследвания на малкия  и ще потърся въпросен спец.
А днес по препоръка на личната и на още един(частен) педиатър спрях АБ, до като обрива мине и започнах да му давам антихистамин Идумед(досега не сме го ползвали, но днес го взех, защото вече не мога да си позволя скъпи лекарства Embarassed).Но обрива изчезна след няколко часа и утре ще питам  личната как ще процедираме натам newsm78р той ще изпусне поне 2 приема ooooh! иначе не е мн.зле, Т му сега беше 37.3, а сутринта 37, но кашлицата е ужасна, особено като лежи(спи), иначе през деня почти не кашля Shocked, а забравих да кажа, че днес на обяд така се закашля, че горкото повърна и то 2 пъти.
Благодаря ви за добрите думи  bouquet, утре ще ви пиша пак, дано не се влоши Praynig
Виж целия пост
# 8
Анчето, благодаря и на теб  bouquet, ще пробвам утре с този чай от орехи и т.н., но това всичко на куп ли се смесва и вари ли се или се кисне само newsm78р а за синапа ме е страх да го мажа Thinking
Виж целия пост
# 9
shoni - не се притеснявай да го мажеш със синап. Прави се следната кашица от 1с.л смлян синап, 1с.л. брашно, 2-3 капки вода и оцет. Да стане сравнително гъста кашица. Мажеш кожата на дечко с мазен крем и слагаш кашицата (която е сложена в носна кърпа) на гърдите. Да не е в областта на сърцето и гръбначния стълб е целта.

Значи престоява детето с тази "лапа" около 5-10 мин. Трябва да се зачеви кожата отдолу, за да е имало ефект. Но това се прави преди сън, за да е детето на топло, а не да се разхожда из стаите.
Пак успех Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Добре Шани, ще пробвам, щом ти казваш  bouquet , но утре вечер, че сега вече сладко smile3524

А без АБ дали е възможно да премине тази гадост Cry, само с бабини илачи Thinking
Виж целия пост
# 11
Уф - ако е пневмония...едва ли  Tired. Даже не бих те и съветвала да пробваш. Опасно е.

Айде да видим какво ще каже рентгенолога утре и тогава ще ти кажа и още бабини рецептички за отхрачване Simple Smile, ако не е пневмония. Дано да не е Praynig
Виж целия пост
# 12
Шани, благодаря пак  bouquet, с риск да стана досадна ще те попитам още нещо Embarassed, понеже не съм много сигурна в компетенцията на рентгенолозите в нашата полик-ка, насочи ме към някой, ако имаш впечатления.
Виж целия пост
# 13
За чая всичко е накуп.За меда с синап ,канела и ванилия-казват ,че е добро.Понеже съм чувала ,че меда вадел хрипове,можеби ще е добре да се съчетае малко и в рецептата за мазане на Шани.Гледай гърлото на всяка цена,защото може да не го боли и да направи гнойна ангина.Там само нишадъра помага.Знам,че много има ,които ги е страх от проникване на инфекцията в кръвта ама ако е алергичен само това го спасява.Вземи си маз Хустагил и не го оставяй ненамазан.Трябва да продължиш малко дори и като се оправи.Антибиотика не винаги успява да помогне.Така,че съчетавай всичко ,пък няма значение кое е помогнало.
Виж целия пост
# 14
Шони,
и ние стигнахме до пневмония,без лекарите да чуят никакви шумове,а водих сина си при трима различни.Правихме рентгенова снимка,която показа,че има бронхит.Изписаха му по-слаб антибиотик и след още около месец се оказа,че вече е направил пневмония.Последва доста по-силен АБ.Аз също ти препоръчвам при всеки изписан АБ да даваш и антихистаминов сироп.Сега имаме проблем със стомаха и лекарката ни предполага,че е направил колит от антибиотиците.Вече и аз се чудя,кое е по-малкото зло...Но явно без тях не може в определени случаи...
Пожелавам ви бързо оздравяване!И дано не е толкова сериозно!  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия