Поти й се главичката на вечерното кърмене

  • 653
  • 9
Ами това е проблема, от известно време само на вечерното кърмене главичката й се поти. До скоро мислих че е от банята (къпем я, после се кърмим), но не е от това, защото от една седмица я къпем през ден че й тече носа много и пак се поти. Имате ли идеи от какво може да е ?
Виж целия пост
# 1
На нас също ни се поти главичката при вечерното кърмене. Аз мисля че е от това дето го използваме за приспивани и се гушкаме по-продължително време.
Виж целия пост
# 2
На нас също ни се поти главичката при вечерното кърмене. Аз мисля че е от това дето го използваме за приспивани и се гушкаме по-продължително време.

Ами при нас не е от приспиването, тя заспива сама в леглото си. Поти се по време на кърмене на дивана (аз я кърмя там) и тя радко заспива в мен
Виж целия пост
# 3
Поти се, защото сученето не е лесна работа! Особено вечер, когато има по-малко кърма и повече усилия от страна на бебо да изцока всичко. Това е моето обяснение.
Виж целия пост
# 4
Моят син се потеше на всяко кърмене, но най-много вечер.Мисля, че е в реда на нещата.Не почвай сега да си внушаваш разни работи за рахити и пр.
Виж целия пост
# 5
И моят син се поти при всяко кърмене - още от съвсем малко бебе. В началото милсех, че е от жегата, защото се роди юни месец - но и до ден днешен си се поти. Не се притеснявай Simple Smile
Виж целия пост
# 6
И ние имаме същия проблем, току-що го сложих да си легне  и главичката му беше чисто мокра  Sad. Мислех, че е от топлината, тъй като вечер отопляваме повече заради вечерната баня, но днес не затопляхме допълнително и пак се изпоти. Този път се нахрани за 10-на минути, не мисля, че е от продължителното гушкане...
При вечерното кърмене почти винаги се унася и приспива и го слагам после заспал в легълцето.
Чувала съм за някаква връзка между рахита и изпотяването на главичката и съм малко притеснена  Sad.
Виж целия пост
# 7
И аз мислих за рахит, но пък надали щеше само главичката да се поти, знам че ръчичките и краченцата се изпотяват много при такъв проблем  newsm78 Затова съм малко по - спокойна че надали е това, но нямам обяснение от какво може да е. Мерси много за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 8
аз също имам този проблем. При нас и краченцата се изпотяват, но не знам дали да не го отдам на това , че при нас е топло - около 22-23 градуса,  а аз слагам под ританките чорапки. По какво се разпознава рахита? Оффф, малко се изплаших
Виж целия пост
# 9
И на моя син му се поти главичката на почти всяко кърмене и педиатърката даде, дума по дума, същото обяснение, което ти е дала Годзила. 

И към всички, които се притесняват от рахит-- спрете!  Не знам каква е тая мания на българските педиатри да плашат така поголовно с вече на практика несъществуващо заболяване.  В годишния отчет на Канадското министерство на здравеопазването четох, че в Канада има по средно 1-2 леки случая на година и то само при деца на забулени майки, които кърмят И не извеждат децата на слънце.  А в Канада никой не дава допълнително вит Д на бебетата.  Като се има предвид повсеместното даване на Вигантол в БГ и това, че почти никой не ходи забулен, я има по един истински случай на рахит в БГ на година, я не.  Така, че недейте да се притеснявате излишно--за рахит имам предвид, за често потене и аз бих попитала ако ми се стори странно и непривично за детето...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия